Global Champions jde do finále. V Šamoríně budou korunováni šampioni

13. 10. 2021 17:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: GCL Rubrika: Skokové ježdění Zdroj: Prague Playoffs Počet přečtení: 239 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Základní část letošního ročníku parkurové série Global Champions vyvrcholí před Prague Playoffs ve slovenském Šamoríně. Tam se v následujících dnech uskuteční dvojkolo, z něhož vzejdou vítězové žebříčků týmové ligy a túry jednotlivců.

Zcela mimořádně zavítá v druhé polovině října seriál Global Champions na Slovensko. V Šamoríně, který se nachází na břehu Dunaje jen pár kilometrů od Bratislavy, proběhnou dva mítinky nahrazující původně plánované zastávky v New Yorku a v Šanghaji. První se bude konat od 15. do 17. října, druhý pak 21. až 23. října
 
Tento týden bude v Šamoríně chybět na startu Brit Ben Maher, který má společně s Francouzem Olivierem Robertem shodně 228 bodů. Ten se tak bude snažit plně využít nepřítomnosti největšího rivala a posílit svoji pozici před posledním závodem. Silnou soupeřkou mu však bude Australanka Edwina Tops-Alexander. Nepochybně má v plánu opětovně zaútočit na pozici lídra žebříčku Longines Global Champions Tour. Pokud by letošní ročník vyhrála, tak by se zapsala do historie seriálu jako první jezdec, jenž vyhrál titul šampiona LGCT třikrát. To samé by platilo i v případě zlatého olympionika z Tokia Bena Mahera. Dalším, kdo by mohl triumfovat, je čerstvá světová jednička Peder Fredricson ze Švédska. Letos se jej drží TOP forma, nechyběl na stupních vítězů na olympiádě i mistrovství Evropy.
 
 
Peder Fredricson má oproti výše postaveným jezdcům výhodu, že má v současné době započítaných pouze sedm bodových přídělů v sezoně, zatímco všichni ostatní jezdci mají vyčerpáno maximálních osm zápočtů. To znamená, že Fredricson si v Šamoríně přičte plný počet bodů, zatímco ostatní zmínění si budou nejhorší skóre škrtat. 
 
Ben Maher, Peder Fredricson a Olivier Robert v této sezóně již vyhráli dvě Longines Global Champions Tour Grand Prix, získali tak nejen cenné body, ale i zlatou jízdenku do LGCT Super Grand Prix v Praze. Ta stále chybí Edwině Tops-Alexander, která tak jistě bude pod velkým tlakem, neboť už má před sebou jen poslední dvě šance. Edwina byla přitom vůbec první vítězkou Super Grand Prix v roce 2018. O rok později triumfoval Ben Maher. 
 
Topsovou a Fredricsona čeká také úkol udržet společně vedoucí pozici pro jejich tým Valkenswaard United. Aktuálně má v žebříčku započítáno 277 bodů, zatímco Shanghai Swans jsou s 256 body druzí a o tři body méně mají Paris Panthers na třetí pozici. Čtvrtý řádek prozatím patří celku London Knights s 217 body. Právě pořadí do čtvrtého místa je klíčové, neboť tato družstva čeká přímý postup do semifinále GCL Super Cupu v pražské O2 areně. Šanci zaútočit na postup mezi elitní čtveřici si drží nejen pátí Berlin Eagles, ale i šestí Monaco Aces.
 
Valkenswaard United budou reprezentovat v Šamoríně nejen Edwina Tops-Alexander a Peder Fredricson, ale i třiadvacetiletý jezdec Gilles Thomas. Šanghajské labutě vysílají nejsilnější dvojici – Christiana Ahlmanna a Maxe Kühnera. Paris Panthers do Šamorína nahlásili Gregoryho Watheleta a Darragha Kennyho. Za London Knights se představí dvojčata Nicola a Olivier Philippaertsovi, ale také Emily Moffitt. O čtvrté místo budou z týmu Berling Eagles bojovat Ludger Beerbaum, Philipp Weiaupt a Laura Klaphake. Monaco Aces se rozhodli se postavit čistě ženský tým. Nominovali Lauru Kraut a Jeanne Sadran. 
 
Sedmým celkem v průběžném pořadí, který se však již musí smířit s účastí ve čtvrtfinále Super Cupu, jsou Prague Lions. V Šamoríně se představí Anna Kellnerová a její nizozemský kolega Leopold van Asten. 
 
První část soutěže GCL proběhne v pátek od 18:20, druhá pak zahájí v sobotu od 15:30 a sledovat ji bude možné živě na sportovním kanálu České televize. Grand Prix LGCT je naplánována od 19:10 hodin. Přímý přenos této soutěže poběží na internetové GCTV, ČT Sport nabídne z obou soutěží během následujícího týdne tradiční sestřih. 

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com