FEI suspendovala národní federaci UAE

25. 09. 2020 14:00

Obrázky: 1

Autor: Michaela Burdová Rubrika: Vytrvalost Počet přečtení: 572 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

FEI 24. září 2020 dočasně suspendovala národní federaci UAE (EEF) z důvodů porušení Všeobecných pravidel FEI. Rozhodnutí se týká vytrvalosti.

Na začátku roku, v lednu a v únoru se měly pořádat dva velké mezinárodní závody – Al Maktoum Cup CEI 160 km a Prezident Cup CEI 160 km. V té době už běžela přechodná fáze na nová pravidla vytrvalosti 2020, některá již byla v platnosti od začátku roku. Národní federace s některými zásadními změnami nesouhlasila a zareagovala tím, že mezinárodní závody se konaly jako národní s účastí zahraničních jezdců.

Kvóty zahraničních účastníků na národních závodech jsou ovšem striktně dány Všeobecnými pravidly FEI, kdy na národních závodech podle čl. 101 nesmí startovat více než 15 zahraničních účastníků z maximálně 4 NF s výjimkou těch jezdců, kteří žijí mimo zemi své národnosti. Ovšem vyšetřování vedené firmou Bird & Bird LLP ukázalo, že v soutěži CEN Al Maktoum Cup startovalo 93 zahraničních jezdců z 24 různých národních federací a v President Cup startovalo 88 zahraničních jezdců z 21 federací.

Představenstvo FEI se sešlo 16. září prostřednictvím videokonference, aby si vyslechlo prezentace od firmy Bird & Bird a zástupců jezdecké federace UAE. Právní zástupci obou stran odpověděli na otázky rady FEI předtím, než členové rady dospěli k zásadnímu rozhodnutí, které bylo formálně oznámeno EEF dne 24. září 2020.

Výbor dospěl k závěru, že EEF porušila pravidla FEI, zejména články 101, 109.2 a 100.7.2 obecných pravidel FEI a článek 2.8 stanov FEI (viz poznámky pro redakce níže). V případě Al Maktoum Cup byla porušení považována za úmyslná a v případě President Cup šlo o porušení přinejmenším z nedbalosti. Správní rada rovněž dospěla k závěru, že důvodem pro reklasifikaci akcí jako CEN bylo vyhnout se používání nových pravidel vytrvalostních pravidel FEI platných od 1. ledna 2020.

Vzhledem k závažné povaze porušení pravidel Rada FEI jednomyslně souhlasila s tím, že je zapotřebí významné sankce, a v souladu s článkem 8.3 Stanov FEI bude EEF suspendována s účinností od 24. září 2020 následovně:

  • Úplné pozastavení činnosti EEF (všechny aktivity napříč všemi disciplínami FEI) do 31. prosince 2020
  • Pozastavení činnosti EEF týkající se vytrvalosti do 31. března 2021
  • Suspendace se také týká všech akcí (včetně národních) v EEF, které se během období suspendace stanou „neschválenými událostmi“ a jakýkoli účastník FEI, kůň nebo funkcionář může být suspendován až šest měsíců v souladu s Články 113.4 a 155.7 Všeobecných pravidel FEI.
  • FEI rovněž udělila organizátorům zmíněných závodů finanční sankci a požaduje, aby zaplatili určité procento z prize money - 50 % za Al Maktoum Cup a 10 % za President Cup - stejně jako organizační příspěvky, které by byly splatné FEI, pokud by se pořádala akce jako CEI.
  • EEF také musí platit právní poplatky FEI. Pozastavení uvalená na EEF zůstanou v platnosti, dokud nebudou všechny finanční sankce plně zaplaceny FEI, jak je uvedeno v článku 164.5 Všeobecných předpisů FEI.

Rozhodnutí pozastavit národní federaci SAE nebylo lehké, ale odráží to náš závazek k dobré správě, integritě a welfare koní,“ řekl prezident FEI Ingmar De Vos, „bohužel jsme byli nuceni pozastavit federaci UAE už v roce 2015 kvůli problémům s welfare koní ve vytrvalosti a nedodržování pravidel a předpisů FEI. Je mimořádně skličující, že řešíme podobné otázky i v roce 2020 a že jsme se museli vrátit k suspendaci. Jasný záměr národní federace Spojených arabských emirátů vyhnout se používání nových pravidel se promítl do dvou největších akcí v jejich kalendáři a jako komunita nemůžeme dovolit jednotlivým NF uplatňovat pravidla jen naoko podle toho, jak jim to vyhovuje. Upřímně doufám, že toto pozastavení povede ke změnám ve federaci a povede k nové éře vytrvalosti v jezdecké komunitě UAE.

Národní federace Spojených arabských emirátů byla o rozhodnutí informována FEI dne 24. září 2020 a má 21 dní na to, aby se proti rozhodnutí odvolala k tribunálu FEI.

 

Zdroj: www.fei.org

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com