EEF zveřejnila článek o etice a welfare koně

17. 12. 2021 10:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Rubrika: Zdraví a veterinární péče Zdroj: Česká jezdecká federace Počet přečtení: 451 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Evropská jezdecká federace na svých stránkách zveřejnila článek na velice diskutované téma, kterým je etika v jezdeckém sportu a otázka welfare koně.

Právě respektování podmínek welfare tohoto vznešeného zvířete je pro jezdce zelenou do budoucna, protože jezdecký sport je společností akceptován a pozitivně přijímán jen v případě, že je v něm jasně demonstrováno a zaručeno dobré zacházení s koněm.

Evropská jezdecká federace vyjadřuje nutnost, aby jak FEI, tak všechny národní federace měly vytvořeny a respektovaly na toto téma jednotná pravidla. A to nejen v teoretické rovině, ale zejména, aby byly tyto regulace dodržovány v praxi. 
 
Evropská jezdecká federace se domnívá, že prostřednictvím FEI, ač to bylo deklarováno po OH v Tokiu 2020, nedošlo k následné diskusi o problémech se zacházením s koňmi, o změnách v systému olympijské kvalifikace a tím ani o změnách pravidel, která by měla platit pro OH v Paříži 2024. Tím, dle názoru Evropské jezdecké federace, dochází k rozdílům mezi jejími a názory, které převládají mimo ni. A tím spíše se stává potřeba společné transparentní diskuse na toto téma nezbytnou.
 
 

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com