Dvojité Fieracavalli – italský jezdecký veletrh se uskuteční ve dvou termínech

13. 07. 2020 14:00

Obrázky: 1

Autor: Tisková informace Foto: Štěpánka Mrázková Rubrika: Výstavy a show Počet přečtení: 488 Komentuji zde: Ne Bookmarkován 0 krát

Bouřlivý rok 2020 přinesl změny i u 122. ročníku výstavy koní Fieracavalli, která se tak letos poprvé bude konat ve dvou po sobě následujících termínech – 5.-8. listopadu a 13.-15. listopadu. Organizátoři zdvojili program, aby v průběhu veletrhu rozptýlili očekávaných 160 tisíc návštěvníků.

Veletrh jezdectví ve Veroně tradičně přinese bohatý program jak pro fanoušky jezdectví, tak pro odborníky a firmy. Chybět nebude jezdecká show Gold Gala ani country Fieracavalli nights. Organizátoři ale připravili online přednášky a webináře pro ty, kteří chtějí veletrh navštívit jen virtuálně. Ze svých domovů mohou taktéž sledovat dění v areálu pomocí živých přenosů. Velkou součástí Fieracavalli jsou i skokové závody Světového poháru Jumping Verona, které se letos konají už podvacáté. I tyto závody budou rozděleny do dvou termínů. Světový závod CSI5*-W proběhne během první části, kategorie CSI2* až 12.-15. listopadu.

Modří koně pomáhají autistům

Novinkou v programu je charitativní projekt „Riding the blue“, který by se dal přeložit jako „Jedeme na modré“. Výstava má za cíl upozornit na výhody vztahu mezi zvířetem a dítětem, zejména u dětí trpících poruchou autistického spektra. Projekt se zabývá arteterapií a asistovanou hipoterapií. Umělecká díla jsou laděna do modré barvy, která symbolizuje komunikaci. Tato oblast je jednou z mnoha, která je pro pacienty s autismem problematická, avšak pro vzájemné porozumění s širokou veřejností zásadní.

Bezpečnostní opatření změní podobu výstaviště

Na nových pravidlech provozu na výstavišti Veronafiere se podíleli organizátoři i zástupci veřejné správy. Změna začíná již u prodeje vstupenek, které budou od října k zakoupení výhradně prostřednictvím webových stránek www.fieracavalli.it.

Samotné výstaviště bude mít nové také vnitřní uspořádání. U vstupu do areálu budou nainstalovány termokamery a budou zavedeny denní návštěvnické kvóty. Veronafiere patří k nejvýznamnějším italským výstavištím co do počtu akcí, show a eventů.

Připojené obrázky

Ohodnoť článek:

1 2 3 4 5

Čím více bodů, tím lepší hodnocení.

Článek hodnotilo 0 čtenářů. Celkový počet bodů: 0.

Linkuj na:

Sdílej článek na Linkuj.cz Sdílej článek na Jagg.cz Sdílej článek na De.licio.us Sdílej článek na Connotea.org Sdílej článek na Facebook.com