Putovní pohár O nejstylovějšího jezdce MČR pony

Helena Görnerová

Vloženo 28.8.2008 - 11:35
Jak jsem slíbila v diskuzi o koních, otevírám téma, ve kterém bychom rádi získali vaši zpětnou vazbu na "stylový" pohár, který o.s. Equichannel uděluje již sedmým rokem. Pokud byste se k němu chtěli vyjádřit, přispět k jeho rozvoji nebo máte jiný námět k tématu, budeme vděčni.Základní myšlenka:/zpráva z r. 2002/ Občanské sdružení Equichannel.cz, provozovatel stejnojmenného internetového serveru o koních, vyhlašuje u příležitosti 2. Mistrovství České republiky v jízdě na pony soutěž o putovní pohár. Pečlivě jsme vybírali oblast, ve které budeme pohár každoročně udělovat a hledali co nejoptimálnější a nejspravedlivější způsob hodnocení. V souladu s cíli našeho sdružení - podílet se na vzdělanosti jezdecké veřejnosti - jsme se rozhodli odměnit nejstylovějšího jezdce.

Kateřina Kyllarová

Vloženo 29.8.2008 - 15:16
Kdy, jak, kde? Myšlenka pěkná, teď už ale asi bude záležet na pořadatelích jednotlivých závodů, jestli takovou soutěž vypíší. Sleduju pony sport od té doby, co jezdí moje dcera a po počátečním překvapení (poník je prostě PONÍK a vyžaduje jiné zacházení a navíc není poník jako poník i když je to vlastně velký kůň v malém těle) jsem s úžasem sledovala na závodech co všechno a jak dobře (mnohdy ;-)) děcka zvládají. Jak jde čas, mám dojem, že střediska, která pony sportu hodně dala (v našem dosahu hlavně Heroutice a Zduchovice) vypisují čím dál tím méně pony soutěží. A bývaly i ty na styl! Chápu je, všechno to udělali rodiče pro děti a když děti odrostly pony kategoriím, proč je mají dělat (soutěže) i nadále (holky Krulichovy i J. Perníčková)? Jediný kdo zůstává věrný "oboru" je snad jen p. Mestenhauser (přesto, že i jeho dcera už dávno jezdí velké koně, je to pořád snad jediný odborník na poncly u nás)..... Asi by to chtělo zase další várku rodičů (nebo snad vedoucích jezdeckých středisek?), co mají prostředkya zájem a pustí je i mezi ostatní děcka, jinak nemáme kam jezdit pro zkušenosti :-(.Za naší "dvojku" srdečně prohlašuji, že naší prioritou je DOBŘE jezdit a vše tomu podřizujeme. Takže stylový pohár bychom braly ;-D.

Helena Görnerová

Vloženo 29.8.2008 - 15:37
No ten pohár se už 7 let jezdí :o) Mrkněte, zpráva je z r. 2002.Spíše mi jde o jeho další fungování. Zachovat tedy určitě, už mi přišlo více ohlasů (byla bych za ně ale raději zde na diskuzi veřejně). Spíš kudy dál a jaké na něj mají ohlasy ti, co o něm vědí.Mě by se možná líbilo více ho posunout do role opravdového poháru, takže pohárové soutěže celoroční, s vyhodnocením na MČR (jako dosud, jen by nešlo o jeden jediný závod, kde se přeci jen může a nemusí zadařit).Kdyžtak doporučuji ještě přečíst dva články, jeden z vydařeného ročníku a druhý obecně o poháru: http://www.equichannel.cz/clanek/ukaz3510 a http://www.equichannel.cz/clanek/ukaz1289

Jana Nováková

Vloženo 24.1.2009 - 20:40
I když už v pony sportu nejezdíme (trochu jsme přerostli), vždycky jsem se domnívala, že by to neměla být otázka jednoho závodu, ale tak pět. Nevím, zda se podaří sehnat tolik pořadatelů, ale myslím si, že ano. Může se to dát při obl.mistorvstvích jako zahajovačka a je to. Ovšem horší je to s posuzováním. Pokud rozhodčí celou dobu téměř nekomentuje a dohromady nahlásí 1,5 tr. bodu a pa dát 6 tr.bodů za celkový dojem, považuje do děcko za nespravedlivé. Je lepší komentář během celého závodu, aby děcko věděla, jaké chyby ono nebo kůň dělá. Velice dobře tod dělal ten polák v Herouticích. Naši rozhodčí to opět začali dělat jako drezúru. Rozdílné hodnocení při stejných výkonech. A to je zvláště u dětí velmi špatné. Jinak ano, držím vám palce a fandím.