Jaké je cena poníka

Eva Majerová

Vloženo 19.2.2007 - 14:59
Prosím jaká je cena kvalitního poníka. V inzerátech nacházím pouze křížence bez PP kolem 10 tis. Zajímá mě, kolik by stál kvalitní poník od prověřených chovatelů. Jedná se mi o kobylku, neobsedlou kolem 2,5 - 3 roku. Nejlépe ČSP po prověřených rodičích ve sportu. Výška okolo 135 - 140 KVH. Hodná se základními návyky. Dcera má již závodní zkušenosti a kobylku si chce připravit sama. V inzerátech jsem nic podobného nenašla. Mám nyní kontak na chovatele, ale chci vědět než mu zavolám jaká je přibližná cenová relace.

Marta Nevřivá

Vloženo 19.2.2007 - 22:01
Málo hledáš :-) i když je pravda, že po dobrých ponících je taková poptávka, že se do inzerátů ani nedostávají, podobně jako velcí koně. Stačilo ale třeba najít na aschk.cz chovatelský svaz :-)Cena takového poníka je srovnatelná (už i u nás) s velkým koněm, to znamená, že kobylku podle požadavků dostaneš za 20-25-30 tisíc. Dá se koupit i za těch 10, ale pokud jsem chovatel a vím, že moje hříbě je kvalitní a perspektivní a záleží mi na něm a nepotřebuji se ho nutně rychle zbavit a dokážu si ho připravit a obsednout a udělat výkonnostní zkoušky (+ 7 tisíc dotace), nemám důvod ho prodávat pod cenou, protože za další rok se jeho cena zdvojnásobí (pokud se ukáže na výstavě a začne sportovat a jde mu to).

Eva Majerová

Vloženo 20.2.2007 - 8:44
Děkuji za odpověď. Počítala jsem s cenou tak kolem 30 tisíc. Hledáme hodně v inzerátech, ale máte pravdu, že kvalitních poníků s PP je nedostatek. Nechci koníka bez PP, kde nemám zaručen původ a věk. Kobylku chceme později i pro naši nejmladší dceru. Již jsme byli jednou napáleni. Koupili jsme kobylku a později zjistili, že byla schvácená a věk rovněž neodpovídá. Stála nás 15 tisíc. Nyní je u našeho známého na pastvinách jako společník. Je krásná, hodná, ale při větší zátěži (více práce + skákání) kulhá.Takže si raději připlatím a koupím jen od kvalitního chovatele mladou a zdravou.

Marta Nevřivá

Vloženo 20.2.2007 - 10:11
Nechtěla jsem říct, že perspektivních sportovních mladých poníků je nedostatek - je jich naopak už celkem dost, ale nemusí se moc inzerovat, spíš si chovatelé vybírají, komu prodají ;-) Aspoň si tak ušetří zbytečné telefonáty se zájemci, co s nepublikovatelným výrazem praští telefonem, sotva se dozví, že hříbě není za 5 tisíc ;o))Jestli chceš, napiš na mail, dám kontakt.

Eva Majerová

Vloženo 20.2.2007 - 19:51
Již jsem našla kontakty na chovatele a chovatelku na Moravě. Děkuji