začátek

Lenka Řačáková

Vloženo 1.3.2007 - 20:00
Ahoj, je tu někdo, kdo by mi pomohl do začátků vytrvalosti. Chtěla bych se letos zúčastnit nějakého KP, abych si vyzkoušela, jak to chodí.Ráda bych kontakt na někoho, kdo by mi byl ochotný poradit do začátků.Vím, že už tu toto téma bylo, ale je to dlouho...Děkuji moc.

Lenka Řačáková

Vloženo 1.3.2007 - 20:22
Chtěla bych se zeptat také, jestli může startovat kůň, který má po úraze "zvětšenou" nohu. Nekulhá, aktivně sportuje a žádné problémy to nepůsobí. Jestli ho nevyloučí na veterinární kontrole.

Vladimíra Šebková

Vloženo 2.3.2007 - 7:59
Ahoj Lester, nevím, co myslíš tou "zvětšenou" nohou - divoké maso? Náš valach měl velký úraz na noze a distančky s ním jezdíme. Ale první rok jsme jezdili jen KP a u každé veterinární prohlídky jsem upozorňovala na jizvu a žádala důkladné přešetření stavu nohy. naštěstí se ukázalo, že zranění není limitující.S tím raděním - odkud jsi? Úplně nejlepší je sehnat někoho z blízkého okruhu - podívej se na www.vytrvalost.cz - seznam jezdců - a zeptat se, zda by ti nepomohl.Vla´dka

Lenka Řačáková

Vloženo 2.3.2007 - 9:22
Ahoj, děkuju za odpověď.Jsem z Brna, a chceme zkusit, co vytrvalost obnáší. Myslím, že proto mi stačí jenom pár rad po mailu do začátku. Přemýšlely jsme o Rakvicích, ty nejsou moc daleko.Vytrvalost.cz mám prostudováno, ale nejsou tam žádné "praktické rady do života". :-) Jako třeba jestli opravdu stačí jenom registrace jezdce u subjektu CJF, jestli musí být boty s podpatkem, co všechno je dobré mít s sebou, či jaké tempo je vhodné, abychom dokončili "vpořádku".Ať hledám jak hledám, přesně jsem nepochopila, co je termín "divoké maso".:)Ta noha prostě vypadá jako napuchnutá. Kůň si skočil do spěnky a po přeléčení už noha zůstala trošku napuchnutá.Omlouvám se, že se ptám asi hodně hloupě, ale někde musím získat informace :-)))

Vladimíra Šebková

Vloženo 2.3.2007 - 10:09
Co se týká nohy, tak tomu vůbec nerozumím, musíš na to mít veta, jestli tam ještě není nějaký zánět apod. - to bys neprošla veterinou.Vůbec by bylo dobré, pokud je kůň po zranění a má to následky, si vzít nejdříve veterináře, aby ho prohlédl, změřil, a zkontroloval čistotu chodů - na ty tě mohou vyloučit i před závodem.Přečti si pravidla vytrvalostních soutěží, které najdeš na www.cjf.cz - tam dostaneš info co a jak. Co se týká tréninků, tak je dobrá kniha N. Lowing (snad to píšu dobře) - na vytrvalostní trati. Najdeš tam všechny informace, jak nového koně na vytrvalost připravit, jak trénovat, co mít za vybavení, oblečení apod.Vlaďka

Lenka Řačáková

Vloženo 2.3.2007 - 10:20
Zánět tam určitě není, koník má chody čisté, bez obtíží, je to jenom "kosmetická vada", ale nevím právě, jestli ho vet nemůže vyloučit ještě před závodem právě pro tohle.

Lenka Řačáková

Vloženo 2.3.2007 - 10:24
Jsem tajně doufala, že se tu objeví někdo, kdo by poradil, tak jdu hledat dál...:)Děkuju

Vladimíra Šebková

Vloženo 2.3.2007 - 10:50
Co si pod radou představuješ? V současné době v ČR není oficiální trenér - každý z nás zkoušíme podle vlastních možností. Pokud máš konkrétní dotazy, tak je pošli na vsebkova@seznam.cz. Ale pravidla za tebe nikdo nenastuduje, dostupnou literaturu jsem ti napsala, praxi si musíš prohlédnout sama na závodech.Vlaďka

Dominika Švehlová

Vloženo 2.3.2007 - 14:20
Pokud jsi od Brna, tak kontaktuj MVDr. Jahna z VFU. Sice ení chirurg ani ortped, ale zato léta letoucí provádí veterinární dozor na závodech vytrvalosti. Takže ti nejlépe řekne, zda takové zranění ovlivní tvoji účast na závodech nebo ne. Taky se s ním budeš pravděpodobně v naší republice na těchto závodech setkávat. Mám dojem, že u vytrvalosti dělá často dozor i MVDr. Přikryl z Brna, takže když tak se domluv i s ním na prohlídce svého koně a vyjádření názoru.

Vladimíra Šebková

Vloženo 2.3.2007 - 14:56
Jajo už jsem to lester napsala na soukromý mail - ještě jsem doplnila MVDr. Žerta - ten také jezdí na závody vytrvalosti. To jen kdyby se chtěl inspirovat i někdo další:-).Vlaďka

Lenka Řačáková

Vloženo 2.3.2007 - 15:40
Prodiskutujem, jak to provedem...musela bych veta dostat 30 km za Brno, protože koně jsou tam...bylo by to asi lepší než vézt koně za ním :-)Snad mě to nebude stát celý majlant...:-)))Jinak koně obtíže nemají a i s tímhle "handicapem" běhají steaply.

Barbora Komoňová

Vloženo 16.3.2007 - 21:18
Ahoj, četla jsem si tu, že bys ráda nějaké informace.. ráda ti poradím.. pokud budu vědět a když ne, vím na koho se obrátit.. dostihy jezdím a jsem z Brna, takže můžem mailovat, nebo to probrat u kávy, jak chceš.. jestli máš zájem, tak se kdyžtak ozvi.. papa Bára

Karol Holly

Vloženo 19.3.2007 - 11:13
Obvyklá prax je taká, že v prvej veterine si veterinnár poznačí všetky ochýlky od normálu (napr. zranenia počas transportu, staré zranenia, pakosti...) a buď koňa pustí alebo nie. Je to výslovne na ňom a jeho rozhodnutie je konečné. Ako ho pustí, tak v prvej uzávere posúdi dynamiku procesu - pohyb. Pokiaľ sa nič nemení jazdec pokračuje. Pokiaľ by zistil, že sa zistené zranenie začne nejako prejavovať, že je tam nejaký funkčný handicap, napr. náznak krívania, tak koňa eliminuje. K.

Lenka Řačáková

Vloženo 19.3.2007 - 18:27
Děkuji za odpověď MVDr. Jahn nám (pouze po emailové komunikaci) sdělil, že by v tom neměl být problém, takže to zkusíme a uvidíme :-))