martingal ne?

Jana Lohrová

Vloženo 23.2.2005 - 18:28
ahoj, v pravidlech je toto:"Chrániče kopyt, bandáže, chrániče uší, poprsníky a pokrývka sedla jsou povoleny. Zakázány jsou vyvazovací otěže, pomocné otěže, jakákoli stínidla, jazykový řemínek nebo přivazování jazyka, jakýkoli způsob omezování pohybu koně a cokoli co by mohlo zranit koně." martingal je teda taky zakázanej?

Vladimíra Šebková

Vloženo 24.2.2005 - 7:32
Pokud jsem na schůzce jezdců něco nepřeslechla, tak martingal by měl být povolen. Tohle je otázka přímo na p. Terbera. Když jsem se dívala na obrázky z mistrovství světa z Dubaje, tak martingaly tam jezdci normálně používali. Vladka

Jitka Kutmanová

Vloženo 24.2.2005 - 8:50
Byl původně zakázaný v našich pravidlech, ale po dohodě s rozhodčímu ho bylo možné použít a mám pocit, že v nových pravidlech je povolen, osobně bych řekla, že je spíše nepraktický, protože chceš-li běžet s koněm tak se na volné otěži kůň lépe vede.

Jana Lohrová

Vloženo 24.2.2005 - 16:29
nepraktický asi je. jde o kámošku, protože jezdí koně kterej je na něj zvyklej. no zm snad ujde i s martingalem.

Helena Terberová

Vloženo 3.3.2005 - 23:30
Dobrý den, jak říká paní Vladka, na schůzce v Perknově byl martingal přímo jmenovaný jako povolený. Nemám teď pravidla u sebe, abych mohla citovat, ale v tom výčtu, co všechno je povoleno, je v článku 818 vypsán i průvlečný martingal. Pevný martingal tedy povolen není. Průvlečný je.

Martina Smržová

Vloženo 18.4.2005 - 10:27
Dobrý den milé dámy, pravidla jsem sice nestudovala, nejezdím ani soutěže endurance, nicméně řekla bych, že pravidla dávají velký zřetel zejména na bezpečí a praktičnost, pokud jde o ježdění s martingalem nebo bez, pokud jsem četla/slyšela, ve vyšších soutěžích se část trasy absolvuje vedle koně, takže je nejen nanejvýš praktické, ale i bezpečné jezdit právě bez něj, prostě jen přehodit otěže a koně vést. Otěže s martingalem nezajišťují takovou variabilitu jako otěže bez. Sice to pro jezdce znamená možná psychologický efekt menšího pohodlí a bezpečí, ale pořád lepší, než honit půl dne koně po lese ve strachu, co se mu stane... Hezký den.