hobby

Gabča Vojtová

Vloženo 18.8.2011 - 19:49
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaká bývá uroveň jezdců na hobby - ZM. Jestli muže zkušenému jezdci pomoct, že má koně, který normálně jezdi ZL, ale jede poprvé. Jestli má šanci na umístění. Zároveň bych se chtěla zeptat, jaké bývá startovné a případně vítězné ceny jestli nějaké jsou, ze zvědavosti. Děkuji!

Kristýna Koukalová

Vloženo 19.8.2011 - 7:54
ZM? Myslíš asi 20 km, pak je Z - kolem 40, L - kolem 60, ovšem hobby jsem zatím viděla max Z. Úroveň jezdců může být různá, většinou to bývají jezdci bez licence, ale můžou to být i profící s mladým koněm :) Co se týká těch cen, záleží na pořadateli, já například dostala u nás mikroténové sáčky a kšiltovku a naprosti tomu na slovensku externí klávesnici, kanadskou kosmetiku a kopačák a to bylo za 2. místo! U hobby soutěže mě tyto hodnotné ceny překvapily :)

Nela Mlčochová

Vloženo 23.8.2011 - 16:50
Také nechápu kategorii ZL, nicméně hodnocení hobby soutěží a normálních soutěží se obvykle liší - v hobby je ti vcelku jedno, jestli dojedeš rychlostí 20 km/h nebo 12 km/h, tam jde o čas vstupu do veteriny (většinou). Takže i když máš koně, který je brilantně připraven třebas do L, ale pomalu se uklidňuje v cíli, nemáš záruku, že se umístíš :-) Startovné v hobby je okolo 400-600 kč. Jinak stačí si na www.vytrvalost.com otevřít propozice různých závodů a uvidíš jaké je startovné a jaké jsou ceny.