Zmena majitele

Denisa Kučerová

Vloženo 30.3.2007 - 10:08
změna majiteleProsím Vás není tu někdo,kdo si nechával přepisovat změnu majitele v průkazu koně u plnokrevného araba? Byla jsem z toho celkem překvapená,protože kromě pl.arabky mám ještě shagya arabku(když jsem si u sha nechla měnit majitele tak jsem za to nic nezaplatila a ještě jsem měla průkaz do týdne doma) u té plnokrevné arabky už to trvá déle jak měsíc(zatím ho nemám a dostanu ho zpět teprve až zaplatím 1500,-Kč složenka mi ještě nepřišla,ale zdá se mi to dosti). Chtěla bych vědět jestli je to takové i u jiných plemen nebo se jen pln.araby tak nadsazují? U Sha když jsem nechala zaregistr.hříbě stálo to kolem 600,-Kč a tak u pln.arabů to bude pěkná palba ne? Samozřejmě nejsem v klubu plnokrevných arabů ,tak je to možná proto?

marina novotná

Vloženo 30.3.2007 - 11:45
Z něčeho asociace žít musí. Ono je rozdíl, jestli se jedná o asociaci, sdružující cca 250 žijících koní, platící poplatky nadnárodním organizacím jako WAHO a ECAHO, nebo o asociaci sdružující několik tisíc koní, neplatící poplatky nikde. Aby mohla ACHPAK pořádat výstavy, vydávat plemennou knihu a další záležitosti, na administrativu nehledě, musí na to někde vzít. Když se náklady podělí mezi těch pár koní, jsou holt vysoké.Jinak ceny jsou samozřejmě pro nečleny vyšší, než pro členy.Co se týče pomalého fungování - hlavně je to dáno tím, že všechno obstarává jeden člověk, který to dělá navíc ke své normální práci, která ho živí. Už dlouho navrhuju, aby se najala sekretářka na půl úvazku - té se ale musí zaplatit - a z čeho, když lidé nadávají na vysoké poplatky? Trochu koloběh, ne? Nevylívej si srdíčko, zvedni telefon a popros p. Lacinu, ať ti složenku pošle co nejdříve, že průkaz nutně potřebuješ. Pokud vím, má teď problém s PC, takže mail se k němu možná nedostane.

Kristýna Luxová

Vloženo 30.3.2007 - 12:16
No, musím tedy souhlasit se Sonou, že 1500 Kč za provedení změny majitele je teda fakt pálka...ještě že mám ČT :-))

Denisa Kučerová

Vloženo 30.3.2007 - 13:19
Děkuji moc za odpověd.Rozhodně jsem si touto cestou nechtěla vylévat srdíčko s panem Lacinou jsem již mluvila dvakrát (o problému s PC vím)proto také vím ,kolik budu muset zaplatit ,aby se mi vrátil průkaz klisny.Děkuji za nakouknutí do tohoto začarovaného kruhu-myslím,že členství stojí(nevím zda-li je to ročně) 10 000,-Kč to se mi zdá příliš ,proto se tam asi nepoženu.Jak jsem již zmínila mám ještě klisnu shagya arabku jsem v klubu sha, ale tam je poplatek za rok 800,-Kč a všichni, kdo se starají o chod plemené knihy to rozhodně nedělají pro peníze.Nechci se Vás v žádném případě dotknout,ale mohl by jste mi to osvětlit ještě trochu blíž aspoň co se týče poplatků.Děkuji nechtěla jsem nadávat na vysoké poplatky samozřejmě mi nic jiného nezbyde,než zaplatit(chci totiž jet klisnu připustit a ten modrý průkaz mi celkem chybí),akorát mne to zaskočilo.

marina novotná

Vloženo 30.3.2007 - 14:02
Členství v ACHPAK stojí 1.000 kč ročně - ne 10.000. Vstupní poplatek (1. rok) je vyšší, nevím teď kolik, ale 10.000 určitě ne. Koukla jsem teď do situační a výhledové zprávy a sha má oproti or1/1 dvojnásobný počet plemenných koní.

Jana Pašková

Vloženo 31.3.2007 - 8:21
Svaz ShA má možná dvojnásobek koní, ale tím i dvojnásobek práce, kterou téměř veškerou vykonává též 1 člověk ( zdarma). Členské příspěvky jsou 800,- , registrace hříběte 600,- vč. průkazu původu, zápis klisny do PK, pokud byla na výstavě jen 300,- , změna majitele grátis...... tj. ceny víc než lidové ( srovnání s mnohem početnějšími ČT)I náš svaz platí poplatky mezinárodní organizaci ISG. Proti ČT dostáváme vyšší dotace na chovné koně ( 400,-/rok/kůň proti 120,- u ČT), na každoroční přehlídky dostáváme také dotace, takže každý člen dostane i příspěvek na dopravu na přehlídku.Práce členů předsednictva i RPK je dobrovolná a neplacená ( nevím jak u arab. plnokrevníků). Samozdřejmě i u nás členové mají slevu na poplatcích proti nečlenům. Žádné vstupní poplatky se neplatí,přijetí je po schválení členské základny a zaplacení ročního poplatku 800,- . Členové, kteří nemají chovné koně ( , hříbata, mladí, sporťáci, ) platí roční poplatek 400,- , i oni mají stejné slevy a nárok na dotaci dopravy na přehlídku, jen nemají hlasovací právo.Situaci u plnokrevníků neznám, takže jí nekomentuji.