zavody

Erika Krýdlová

Vloženo 20.3.2006 - 16:10
Prominte za blbou otázku,ale kolik může kůň absolvovat ofic. závodů za jeden den?Mám na mysli,když se jedou v jeden den drezury i parkury a koná je jeden pořadatel.Vím jen,že parkury může absolvovat max. dva...ale když se jedou i drezury ,tak mě to zmátlo.....Děkuji

Erika Krýdlová

Vloženo 20.3.2006 - 16:22
nezáleží tedy na tom jestli obě soutěže pořádá jeden pořadatel v jeden den?

Simona Fialová

Vloženo 20.3.2006 - 17:01
Jsi si jistá? V jeden den může kůň absolvovat dvě soutěže, tedy dvě drezury, dva parkury nebo jednu drezuru a jeden parkur....

Simona Fialová

Vloženo 20.3.2006 - 17:34
Stejně si myslím, že je to prakticky neproveditelné - ve všeobecných pravidelech to není, drezurní říkají dvě soutěže denně max, skokové dva starty denně...z toho logicky vyplývá (opakuji, ve všeobecných to není), že je to pravidlo dvou startů denně (spíš to bude závislé na hl. rozhodčím)...sekretář mi neporadí, je rozhodčí momentálně ani ne měsíc...ale schválně se poptám - kdybych byla hlavní já, 4 starty bych nepovolila - je to ochrana koně, ne zástěrka pro ambiciozní jezdce, co se rozhodli, že za jeden odzávodí vše....to je můj úhel pohledu a výkladu pravidel..pokud to ve všeobecných najdeš, napiš mi prosím odkaz na stránku a odstavec. Děkuji

Erika Krýdlová

Vloženo 20.3.2006 - 18:05
Děkuji za odpovědi.Mohli byste mi prosím ještě poradit ,jak mám poznat jestli je drez. úloha čtená nebo se jezdí zpaměti.Děkuji

Jana Klusáčková prov. Curdova

Vloženo 20.3.2006 - 18:20
Ještě se s prominutím vrátím k původní otázce. Minulý rok se měla moje kamarádka zúčasnit závodů, kde byly vypsány jak nižší drezůrní úlohy, tak parkur ZM, Z, ZL. Chtěla se přihlásit do ranní Z3 drez. soutěže a odpolední Z, ZL soutěže skokové, ale bylo ji řečeno, že může pouze 2 soutěže celkem. Oblast jihomoravská - Třebíč. (Díky organizačním zmatkům na ústředí se celé závody nakonec zrušily.)

Erika Krýdlová

Vloženo 20.3.2006 - 19:00
Díky.Teď jsem si to přečetla :o) Ještě by mě zajímalo,jestli mohu (od)jezdit ,,všechny,, závody(různé obtížnosti a typu) v pérkách se závodními chapsy? Právě mě zmátly ty poznámky u těch drezur,kdy jsou možné v základních úlohách.díky

Nessy

Vloženo 20.3.2006 - 19:17
Také jsem byla na závodech,kde byly dopoledne drezury a odpoledne parkury a starty byly povoleny dva celkem za den.

Erika Krýdlová

Vloženo 20.3.2006 - 19:19
promiň.Nemyslím jen drezury...

Nessy

Vloženo 20.3.2006 - 19:22
V parkuru jsou povoleny perka a chaps z hladké kůže ve všech soutěžích,nejsem si jistá,jestli to ale není omezeno jen na národní závody.

Erika Krýdlová

Vloženo 20.3.2006 - 19:25
kde to mám zjistit?Nikde to nemohu najít.

Nessy

Vloženo 20.3.2006 - 19:41
Všedobecná pravidla to neuvádějí,jen jednotlivé disciplíny,nikdo nemůže myslet na nějaký hovado,který napadne si to vysvětli po svém a koně zneužít na čtyři starty,tj až šest kol pokad se jedná o parkury vypsané s rozeskakováním,myslím,že normální člověk to pochopí správně!!!

Nessy

Vloženo 20.3.2006 - 19:43
Bude to tedy na rozhodnutí rozhodčích a tajně doufám,že budou mít všichni rozum!!!

Simona Fialová

Vloženo 20.3.2006 - 20:06
Tak jsem dnes vedla onu diskuzi se svou trenérkou (u kafe) na to téma, co píšeš - mj je to národní rozhodčí ve všech disciplínách, často dělá hlavní. Potvrdila jen to, co píšu já a Nessy - dva starty za den. A také, že byla by-li tam hlavní a bylo to na ní, povolí pouze dva starty na koně a den. Proč si Honzo myslíš, že byly upraveny pravidla na omezený počet startů koně? Dřív bývaly drezury do stupně S povoleny 3 denně a skoky dokonce neomezené, teď se upravily všechny disciplíny na 2 starty denně. Sčítání startů pro různé disciplíny mi přijde nereálné (a nejen mě). Protože stále odkazuješ na pravidla (která hovoří o dvou startech denně ve skocích i v drezuře a všeobecná mlčí), kde Ty bereš tu jistotu, že se starty sčítají? Ale přesto je člověk tvor omylný, proto jsem se zeptala ješte rozhodčí specialistky na obě disciplíny...hned jak mi odpoví, dám vědět... Ale i Ty mi napiš odkud pramení Tvá jistota se sčítáním startů....to omezení bylo skutečně dělané pro ochranu koní, aby nestartovali víckrát, než je nezbytně nutné.

Simona Fialová

Vloženo 20.3.2006 - 20:12
Skokové závody můžeš odjet všechny v pérkách a chapsech, drezurní pouze stupně "Z" (tedy Z1, Z2, Z3, DU03), ostatní ve vysokých celočerných jezdeckých botách (jedno jestli gumové nebo kožené). Čtené úlohy jsou všechny stupně "Z" a "L" a potom S0,S1,S2,T1,T3 a úlohy pro mladé koně v KMK. Snad už teď víš ke svým závodům vše.

Hanka Houštecká

Vloženo 20.3.2006 - 20:33
Naprosto určitě jsou možné pro dvojici (jezdec+kůň) maximálně dva starty. Pokud má jezdec víc koní, on může jet kolikkrát chce, ale každý kůň jen dvakrát. Jezdím po závodech se dvěma koňmi, opravdu vím, o čem mluvím. A týká se to i kombinování skoků a drezury. Jinak perka+chapsy už ti tu holky napsaly - do parkuru neomezeně, do drzury jen Z. A co se čtení úloh týče - najdeš to opravdu na ČJF, ale setkala jsem se s tím, že DÚ se na jedněch závodech četla a na dalších se jeůa zpaměti...takže je vždy lepší jí umět:o))

Hanka Houštecká

Vloženo 20.3.2006 - 22:20
...kdo jiný by to měl znát, než funkcionáři...chtěla jsem jet s jednou kobčou DU a pak ZM a Z parkur a nenechali mě - jen dva starty mi bylo řečeno...mám se dohadovat s funkcionáři??? Navíc tu někdo (teď nevidim kdo)píše, že má pravidla u ruky a že tam nic konkrétně neni...tak se tu nerozčiluj, když to všechno tak dobře víš, kde to teda v těch pravidlech je? Poraď nám...a bude po diskuzi..

Simona Fialová

Vloženo 21.3.2006 - 7:30
Konzultace je pěkná věc, kde se to opírá o pravidla kromě vlastního výkladu :o)? Znám pana Formandla, on je zastáncem různých výkladů pravidel pokud je to možné - je pěkné, když povolí start ve dvou Z drezurách a dvou Z parkurech za den (což mu jistě neublíží), ale jak zabrání tomu, aby ten kůň nešel 4 soutěže úrovně S (což už je problém)?Proto bych být Tebou příště volila slova s odkazem na neznalost pravidel, nemusíš mít vždycky pravdu...vlastní výklad je to, co jsem psala, že bude záviset na hl. rozhodčím, zda toto povolí - jak zde psala nějaká pisatelka, že u Třebíče to nedovolili - jsem z Brna a má trenérka taky, nedovolila bych to ani já ani ona - možná pan Formandl v Praze ano, budiž, ať si jde Erika (doufám, že jsem nezapomněla nick tazatelky) zazávodit do Prahy :o).

Petra H

Vloženo 21.3.2006 - 7:49
"když povolí start ve dvou Z drezurách a dvou Z parkurech za den (což mu jistě neublíží)" no neublizi... predpokladam, ze ten kdo jezdi Z-ka je budto mlady kun, mlady jezdec, nebo hobbista, ktery sportuje pro radost. a ani jedna tahle kategorie by nemela chtit jit 4 souteze za den, byť je to jen uroveň Z. Zejmena u mladych jezdcu je to velmi nevychovne, tvrdit jim, ze "kun to bez problemu vydrzi" a pravidla se vlastne daji obchazet.

Simona Fialová

Vloženo 21.3.2006 - 8:10
Ano, ale to je přesně to, co se celou dobu snažím Honzovy vysvětlit, proto bych to na závodech, kde bych rozhodovala, nikdy nepovolila (dokud to nebude v pravidlech jednoznačně řečeno). Je ještě jedna varianta - u dětí, kde kůň může startovat se dvěma dětmi v jedné soutěži, pak by se 4x za den na start dostal, i když každý jezdec jen 2x.

Petra H

Vloženo 21.3.2006 - 8:30
a kdyz by sel konik dopol. jeste 2 drezurky s dvema jezdci, je na 8mi startech jen to fikne a vychovavame v tomto duchu nastupujici jezdeckou generaci:-() tobe to nevysvetluju:-) jen si tak stezuji vesobecne... dorazil balik?

Simona Fialová

Vloženo 21.3.2006 - 8:34
Já vím, že mi to nevysvětluješ, mě to právě vadí stejně jak Tobě, jinak bych to tu vůbec neřešila... Balík dorazil včera, dnes jdu zkoušet :o)... děkuji :o))))

Simona Fialová

Vloženo 21.3.2006 - 8:36
Omlouvám se za hrubku "Honzovi vysvětlit"...

Svatava Jandoušová

Vloženo 3.3.2009 - 21:23
zajímalo by mě,kolik lidí by ocenilo,kdyby se začali hodnotit soutěže zvlášť pro amatéry a zvlášť pro profesionály?

Markéta Kalová

Vloženo 4.3.2009 - 12:38
Jaká bys měla kriteria na rozdělení jezdců na amatéry a na profesionály?

Markéta Peterková

Vloženo 4.3.2009 - 13:47
V ČR nefunkční.Profesionál je ten, který se jezdectvím živí. Amatér je ten, co pro živobytí dělá jinou profesi (právní definice).Podle této definice by mezi profesionály patřili i čerství absolventi učňáku v Kladrubech, kteří jsou u někoho zaměstaní a jezdí jeho koně na závodech; mezi amatéry zas třeba Karol Hollý (pokud mě paměť neklame, řídí blázinec :o)).Takže bych tenhle koncept nechala spát :o)))