Zabezpečení stájí

Jarmila Březinová

Vloženo 10.1.2008 - 7:39
Ahoj, ráda bych se zeptala, zda ve svých stájích někdo používáte indikátory kouře, průmyslové kamery (kamerky), jaké s tím máte zkušenosti, nebo s kterým konkrétním typem máte dobré zkušenosti. Jaké jsou asi cenové relace u těchto zařízení. Děkuji

Milan Krejsa

Vloženo 10.1.2008 - 8:09
Indikátor kouře bych nedoporučoval, tedy pokud není nějaký speciálně pro stáj. Prach a vlhko u stropu bude vyvolávat falešné poplachy. Z požárních čidel bych doporučil spíše světelné - rozlišuje světlo plamene. Někdy vyvolá poplach třeba obyčejná moucha, nebo odraz, ale nebude to to zdaleka tak časté jako u kouřového. Tepelné by bylo třeba nastavovat podle konkrézní stáje. Také bylo možností.

honzaj.

Vloženo 31.1.2022 - 13:44
Čau, my nedávno řešili kamery do stájí, protože se nám sem tam ztrácely věci a taky údajně v okolí došlo i ke krádeži koně. Nechali jsme se to dělat u firmy http://www.elektromika.cz/nabizime/kamerove-systemy/, kterou rozhodně můžu doporučit. Spolupráce byla bezproblémová a cena přijatelná. Každopádně cena se liší stáj od stáje, takže lepší máte si zavolat a domluvit se individuálně. Taky to závisí na typu kamerového systému, který budete chtít.