venkovní montované boxy

Míša Pospíšilová

Vloženo 6.3.2009 - 9:29
Chtěla jsem se zeptat jestli je potřeba nějakého povolení nebo nahlašování když si chcete pořídit venkovní montované boxy? Vím že se udělá betonová základovka, ale už netušim jestli se to musí hlásit nebo to může být každýmu jedno. Moc děkuji za rady a porady.

Jan Bruthans

Vloženo 6.3.2009 - 9:33
Bohužel, podle aktuálně uplatňované definice je to stavba. Takže se dotaž na svém stavebním úřadě, možná jim bude stačit územní souhlas, asi ovšem budou vyžadovat písemný souhlas sousedů (ne všech, ale těch, kteří by mohli být stavbou dotčeni, tedy těch, jejichž pozemky jsou ke stavbě blíž než cca 20m). Bude-li se sousedy problém, bude to chtít územní řízení, to už ovšem trvá déle.P.S. Podle našeho St.Ú. je dnes stavbou i umístěná obytná buňka. Když jsem zvažoval, že umístím koníky do přebudované maringotky, tak bych tuto musel udržovat v pojízdném stavu. Dát ji na cihly = už je to stavba...

Aneta Když nemusí, tak nemusí

Vloženo 6.3.2009 - 11:21
Není to trošku moc složité? Územní řízení? Nevím to jistě, ale podle mě bude stačit ohláška (podle toho jak hluboko se budou dělat patky). A souhlas sousedů? Kdybych měla na vše žádát souhlas sousedů, tak si bez nich už pomalu ani neprdu:).

Eva Knollová

Vloženo 6.3.2009 - 12:06
Jedná se o stavbu určenou k chovu zvířat - v tu chvíli už nerozhoduje velikost stavby, ale její funkce - proto to nepůjde na ohlášku. Ale nejlepší je se jít zeptat na stavební úřad, protože co úředník to jiný stavební zákon :-)

Livie Petříková

Vloženo 6.3.2009 - 12:20
Povoleni a ohlaseni dle stavebniho radu:§103- Stavby, terénní úpravy, zařízení a udržovací práce nevyžadující stavební povolení ani ohlášení.4. Stavby pro chovatelství o jednom nadzemnim podlazi o zastavene plose do 16m2 a do 5m vysky.Ale neplati to, to je pravda. Tak to jen tak mimochodem...

Petra Capkova

Vloženo 6.3.2009 - 13:05
Souhlas sousedů je nutný, ale není to o vzdálenosti cca 20m, ale o majitelích všech pozemků sousedících přímo s pozemkem, kde se stavba provádí, tudíž např. máte-li 4 cizí pozemky sousedící(podle katastrální mapy), musíte mít souhlas se všemi 4 majiteli. Pozor jen na 1 věc, 1 pozemek může mít víc majitelů, pak je to nutné od všech spolumajitelů, viz osobní zkušenost, 1 louka, majitel umřel a měl 6 dětí, které tu louku zdědily, u všech jsme museli žádat o souhlas!!!!

Jitka Kutmanová

Vloženo 6.3.2009 - 13:08
Důležité je kde to chceš stavět, jestli na louce, nebo doma na dvorku, který je veden jako stavební parcela v rámci vašeho domu.

Jitka Kutmanová

Vloženo 6.3.2009 - 13:11
Jako první krok požádej příslušný stavební úřad o územně plánovací informaci dle § 21 stavebního zákona č. 183/2006 Sb. a stavební úřad by ti měl poskytnout informaci jak ve tvém konkrétním případě postupovat.

Jan Bruthans

Vloženo 6.3.2009 - 16:40
Kdepak, o vzdálenosti to může být, záleží, jak to posoudí konkrétní stavební úřad. Některý chce všechny sousedy, jiný jen ty, které by to (podle jeho názoru) mohlo omezit. Je třeba se zeptat na svém úřadě na konkrétní situaci. Toliko rovněž osobní zkušenost ;-) Pokud už souhlas od majitele pozemku, tak samozřejmě od všech majitelů toho pozemku, to je jasné."Pouze ohláška..." Muhehe! Ono se totiž málo ví, že jsou vpodstatě 4 stupně od nejjednoduššího po nejsložitější:1. územní souhlas2. územní rozhodnutí3. ohláška (zahrnuje i 1 nebo 2)4. stavební povolení (zahrnuje i 1 nebo 2).Takže jde-li něco na územní souhlas, je to mnohem míň, než ohláška. Pokud je ve stavebním zákoně napsáno, že není třeba ohláška ani stavební povolení, bývá potřeba územní souhlas nebo rozhodnutí. Stavební úřad řekne víc. Jo a ještě "maličkost". Už na územní rozhodnutí je třeba mít na dokumentaci razítko od projektanta (alespoň v našem okresu)... I kdyby se jednalo o pitomej plot, který spadá do souhlasu, ale soused vám ten souhlas nepodškrt. Toliko opět aktuální osobní zkušenost.