soustředění

Lenka Císařová

Vloženo 10.2.2005 - 11:52
Ahoj lidi. Víte někdo o skokových soustředěních? Na equichannelu se všechno objeví až na poslední chvíli a navíc tam kromě heroutic skoro nic neni. Nejlépe střední čechy, Praha, Praha západ. Díky

Radka Sládková

Vloženo 10.2.2005 - 12:28
Nějaká pořádají ve Všeticích a koncem února by nějaké mělo proběhnout i na Řitce.

Veronika Šebestová

Vloženo 8.6.2005 - 17:04
Nemáte někdo seznam skokových soustředění?? Po celé republice. Nemám na mysli veřejné tréninky ale normální soustředění třeba na tři dny. Popř. nevíte kde je sehnat? Díky M.

M Kovar

Vloženo 9.6.2005 - 8:59
12-13.7 parkur v Zábeštní Lhotě s J. Jindou http://sweb.cz/marketa.kovar/Soust%C5%99ed%C4%9Bn%C3%AD_Z%C3%A1be%C5%A1ka_N%C4%9Bmcovi_Jindra.doc 25.6. drezurní(možnost i skok) s Ing. Fialovou v Brodku u Př. http://sweb.cz/marketa.kovar/Pozv%C3%A1nka_%C4%8Derven05.jpg Na zemědělské škole v Přerově také pořádávají park. soustředění, termín teď žádný nevím- kontakt merkur03@medialine.cz

Erika Krýdlová

Vloženo 2.1.2006 - 11:29
Jaké máte názory na soustředění?Nekteří treneří ho doporučují jiní zase ne,přotože každý trenér se zaměřuje na nějakou jinou věc a jezdec z toho má ,,guláš,,.Ale zase na druhou stranu je to hlavně zdokonalení dovedností,... :o) Kolik za vaše soustředění platíte?Jak dlouho vaše soustředění trvá??Nevíte náhodou o nějakém soustředění(parkur,drezura,military) na moravě(nejlépe střední morava)pro děti na pony a pro juniory?Děkuji

M Kovar

Vloženo 2.1.2006 - 12:38
Neřekla bych, že se trenéři zaměřují na určitou věc, ježdění je komplexní a nedá se na něco dávat větší důraz. Spíš mohou mít jiné přístupy, zkušenosti a těmi se tréninky liší. Z mé zkušenosti:V posledních 3 letech jsem měla možnost mít trénink pod 3 z ČR(z toho s jednou cvičitelnou pravidelně-vyhovoje mě, koni i dalším nejlépe, druhá dříve také pravidelně,když mívala cestu, teď není čas, třetí jednou, zatím opakování nebylo, nevýhoda k posouzení - dlouhá prodleva, první 2 jezdily k nám, 3. bylo u známých) a viděla jsem vést soustředění další 2. Víceméně se schodovaly, guláš jsem z toho neměla,ale každá měla něco,co mi třeba to či to dalo pochopit lépe nebo lépe se uplatnilo u mého koně. Je také důležité se s trenérem domluvit a popsat problém, může pak lépe lekci pro danou dvojci nachystat. Co osobně nemám ráda,tak pokud trenér není přístupný individuelní lekci. Pro posouzení zda bude soustřenění vhodné, je dobré se jet i nejdříve podívat a sledovat, jak dvojce pod trenérem pracují, zda je vidět pokrok. Ceny se pohybují 600-1800Kč s českými, 3 tis. a více se zahraničními. Nejlépe 2-3 denní. O soustředěních a kontaktech na lidi, co na střední Moravě tyto akce pořádají vím, mimo to, že jsou i u nás. Nechci čertit Helu propagací v diskuzi ;o), tak pokud chcete napiště mi na mail, napíši Vám o našich a dám kontakty na ostatní;o)

Erika Krýdlová

Vloženo 2.1.2006 - 13:47
pošli mi to prosím na e-mail.Díky

Berta Krátká

Vloženo 4.1.2006 - 21:06
pošlete mi to prosím taky na loryna@centrum.cz díky moc

simona Pivoňková

Vloženo 4.1.2006 - 21:27
Eriko, nejvíc mi dalo soustředění na kterém jsem byla hned poté, co jsem si koupila našeho skoročistokrevníka Unkase. Bylo to v POdebradech u Ivana Vencoura, cena byla tehdy včetně ubytování a pronájmu haly asi 3500 za týden, jídlo jsme si platili sami, jezdilo se ve dvou lotech podle výkonnosti koní i lidí, v lotu byli naximálně 4 jezdci. Soustředění bylo skokové, ale dalo mi hodně i v drezurní přípravě a v práci s koníke jako takové, většina pravd, které jsme tam obdrželi funguje na parkuru právě tak jako v terénu či na jízdárně... Pro mne bylo úžasné už to, že Ivan toho koně znal z předešlého roku a byl ochoten porovnat jeho tehdejší práci s tou aktuální a poradit jak dál. Vyber si proto člověka, kterého si vážíš, který pracuje tak, že ti to není proti srsti, kdo jedná s lidmi tak, aby ho dovedli jednak pochopit a také akceptovat. Sebelepší rajťák nemusí být dobrý učitel, pokud není dost empatický. Viděla jsem soustředění drezurní - jen jako divák, bylo 3 denní, cena byla asi 5000, ale to bylo způsobeno jednak tím, že bylo třeba zaplatit lektorovi cestu z Portugalska, bylo v tom ustájení koní včetně krmení a to soustředění bylo úžasné. Ačkoli bylo třeba tlumočit, myslím, že všichni účastníci by se shodli, že to pro ně byla obrovská lekce a přínos. Prakticky všichni diváci chytili jiskru pro práci s koněm. To co ten člověk ukázal bylo úžasné. Ale přiznám, že kdybych dnes měla jet na soustředění, nevím ke komu bych šla... asi už se špatně orientuji v nabídce... Asi bych dala přednost průběžné práci pod někým, kdo přijede ke mě nebo je v dosahu, abych mohla přijet i s koníkem já...

Helena Görnerová

Vloženo 4.1.2006 - 21:45
A co takhle to zadat pro všechny do kalendáře akcí.. :) Ten je na to určený. Pak tu zase bude tisíc příspěvků "mě taky". Do kalendáře je to lepčí, lidi.. tam se za takovými akcemi chodí cíleně. Mě tedy osobně mrzí, když zůstávají podobné informace skryty v mailech nebo ztraceny v diskuzi :-(

Petra H

Vloženo 5.1.2006 - 7:38
jezdivala jsem po ruznych soustredenich - aktivne s konem i jen jako divak. resila jsem tak nepritomnost trenera v oddile... Z kazdeho! soustredeni jsem si neco odnesla. Z jednoho treba to, ze takhle teda fakt ne... Pan Vencour byl neprekonatelny - jeho soustredeni byly vzdycky uzasny - byla jsem u nej vickrat, s ruznymi konmi - nikdy se nestalo, ze by kun ve vycviku nepokrocil dopredu... Dneska uz nejezdim, jsem ve staji se stalym trenerem, kteremu plne duveruji a tak nemam potrebu jezdit jeste nekam jinam. jsem taky starsi a linejsi - ale to, co jsem se naucila "zamlada" se porad jeste hodi:-)

M Kovar

Vloženo 5.1.2006 - 12:12
Heli, já naše akce i mých známých, kteří nemají přístup na web k vám do kalendáře vždy dávám s jasným termínem(občas i v rychlosti vyhovět, udělám chybu-však jsem od Tebe přes ,, prsty už dostala";o)),ale hold teď ještě termíny nevím, takže jsou to všeobecné poznatky a dávat tam bez termínu nelze-možná všeobecně např. od března-každý měsíc,ale pak to tam zůstane a jak budu chtít psát pevný termín, tak na administraci svých (mnou vložených) právo nemám-vás s tím otravovat nechci,pak tam toho bude moc a kalendář bude nepřehledným. Pokud má někdo zájem pod nickem mám i z toho důvodu mail, zájemce může psát přímo na něj ne sem ,,mě taky";o))! De facto na mailu jsme pořád, tady jen jak mám chvilku;o).

Helena Görnerová

Vloženo 5.1.2006 - 12:16
To zni logicky.. No jak budes terminy mit, budu ti vdecna. S tou administraci je problem, ale po novu si to adminovat uz budete sami. Uz aby to bylo. Diky :)

Jana Nováková

Vloženo 24.2.2008 - 0:41
Jen vám chci dát na vědomí, že ve východočeské oblasti je letosmnoho skokových i drezurních soustředění. Jsou na různých místech, tak kdo to máte poblíž a máte zájem, koukněte se na webovky východočeské oblasti. I pro začátečníky za slušné ceny.

simona Pivoňková

Vloženo 24.2.2008 - 8:30
Elzo, nechceš to napsat do kalendáře akcí?

Dominika Švehlová

Vloženo 24.2.2008 - 20:01
Je to i zde na Equochannelu v kalendáři akcí??? Pokud ne, prosím, abys to tam dala ;-)

Jarmila Březinová

Vloženo 24.2.2008 - 21:14
Jsme z VĆ a pokud jsem se dívala, je tam jen H.Jeřábková (Pawlovski) - Kladruby, nebo se dívám špatně??

Jarmila Březinová

Vloženo 24.2.2008 - 21:15
Zpět - myslím konkrétně ta drezurní, skokových je víc (+ Dobřenice)

Jana Nováková

Vloženo 24.2.2008 - 22:31
Ne, drezurní jsou s Hankou Jeřábkovou a skokových je víc. My jezdíme všestrannost děti a junioři i dospělí, tak nám to třeba plně vyhovuje a budou se vypisovat další i pro dospělé. Jinak Hanka Jeřábková trénovat a poradit umí.Vloni touto dobou nebylo téměř nic, tak my to tedy oceňujeme, protože je vždycky dobré, když se na člověka koukne jiný trenér než ten, co ho trénuje průběžně, má jiný pohled.Toť můj názor. Jako každý rozhodčí posuzuje a upřednostňuje něco jiného, tak i každý trenér (zvlášť u drezury) klde důraz na jiné prvky.

Jarmila Březinová

Vloženo 25.2.2008 - 10:15
Elzo, mám přesně opačný názor - pokud se týká drezury bylo to loni mnohem lepší, pravidelně jsme se účastnili - viz i pravidelná účast p. Bubna v Dobřenicích, Marek Pawlovski, nyní se mi zdá že kromě H.Jeřábkové ve VČ není vůbec nic.

Jana Nováková

Vloženo 25.2.2008 - 10:56
Kajo, je možné, že jsi daleko náročnější než účastníci těchto soustředění,a že jsi specialista na drezury. Ale pro širokou veřejnost a začínající koně na stupni Z jsme opravdu spokojeni.Ale na svůj názor máš právo, respektuji.

Jarmila Březinová

Vloženo 25.2.2008 - 12:01
Já vám to neberu :o))Jen mi přišlo to úvodní prohlášení trochu zavádějící. Ve skocích bych souhlasila.