Shagya arab

Michaela Řebíková

Vloženo 14.1.2013 - 17:19
Vytahuji staré téma. Musím si postěžovat... Mám na prodej shagya arabské odstávče - hřebečka s PP samozřejmě. Hřebeček je krásný, vychovaný, úžasný charakter, velice komunikativní. Visí na netu už delší dobu a zatím se mi neozval žádný vážný zájemce. Jsem z toho celkem smutná... to nikdo nemá zájem o kvalitní koně s původem???? Nebo jsem nastavila vysokou cenu??? Fakt nevím... Holky od shagyů jak se pohybuje teď cena odstávčat?

veronika strabergerová

Vloženo 14.1.2013 - 17:24
OT-Já mám pocit, že bych koně mít měla, můj manžel si to ale nemyslí :-(, nicméně sjíždím inzerce a na vašeho jsem si už několikrát klikla a zasnila...........

Michaela Řebíková

Vloženo 14.1.2013 - 17:30
Jistěže byste koně mít měla!!!! :D Přijeďte se podívat!!!!

Eva Zajíčková

Vloženo 14.1.2013 - 18:06
Na koníka se taky dívám téměř vždy, co najedu na equichannel. Je to krásné zvíře!!! Nemyslím si, že by nebyl zájem o kvalitního koně, spíše je teď špatná doba, špatné podmínky. Aspoň u sebe to tak vidím. Mým snem je jezdit vytrvalosti, mám angloaraba a pořád dokola nás potkávají zdravotní problémy, tak bych se i ráda rozhlížela po dalším parťákovi, bohužel když by finanční situace dovolila, tak jsem zase omezena prostorem. Tak můžu jen popřát, ať hřebeček najde toho pravého majitele.

Lucie Dvořáková

Vloženo 14.1.2013 - 18:07
Reakce na 1486510: Neozval se zájemce, protože je: a) moc brzo na nákup koně (nevím, ale odstávče bych já osobně kupovala radši v letní srsti, než zimní, hřebeček je dost pozdní a v zimní srsti jsou koně prostě celkově oškliví, prd je na nich v tom kožichu vidět) b) ani fotka ani video nemá žádnou pořádnou vypovídající hodnotu. Nafo´t ho pořádně v postoji, třeba i s mámou, dej fotku otce.....prostě ten inzerát musí na první kouknutí prodávat. Chybí mi tam aktuální vejška a předpoklad růstu podle rodičů. c) cena dohodou je odrazující..... dej nástřel a za to napiš, že dohoda možná. Pro mě, jakožto kupujícího, to má rozhodně lepší vypovídací schopnost, buď že na mě moc drahé, nebo naopak, že to odpovídá a začnu se blíž zajímat

Iveta Jebáčková-Lažanská

Vloženo 14.1.2013 - 18:26
Reakce na 1486510: Nebo jsem nastavila vysokou cenu??? A jakou cenu jsi nastavila? ...Obecně se teď hřebečci prodávají blbě, dokonce i po výstavně velmi úspěšných rodičích. Jinak, jak píše Nugetka, zootechnický postoj! a video, kde bude z koníka něco vidět, ne jen běhající rozmazaná čmouha :-) Člověk si chce objekt, na který si potřebuje utvořit názor, v klidu prohlédnout - video nesplňuje ani to "v klidu" :-), ani to "prohlédnout" :-)) Držím palce!

Michaela Řebíková

Vloženo 14.1.2013 - 18:26
Nugetko, děkuji za rady. Fotky určitě lepší pořídím, to není zas takový problém. Tu KVH bych také mohla změřit. Cenu jsem tam doteď měla, pak jsem to právě změnila, aby to lidi hned neodradilo... Tak jí tam zase zkusím vrátit... Nevíš náhodou kolik tak se pohybují odstávčata? Ještě jednou děkuji za rady. Snad najdeme toho správného nového majitele....

Michaela Řebíková

Vloženo 14.1.2013 - 18:30
Reakce na 1486521: Cenu jsem nastavila na 35 000 s tím, že dohoda možná, dala bych ho i za 30. Mluvila jsem s majitelkou hřebce, ta říkala, že bych ho měla prodávat za 40, pod 30 ať rozhodně nechodím. Tak nevím... Na lepších fotkách a snad i videu určitě zapracuji. Děkuji za postřehy!

Lucie Dvořáková

Vloženo 14.1.2013 - 18:40
Reakce na 1486523: No vidíš, teď jsou ty fotky lepší, aspoň ej vidět pěknej kukuč (kluk se povedl, to je fakt)

Iveta Jebáčková-Lažanská

Vloženo 14.1.2013 - 18:42
Reakce na 1486523: Vydržela bych chvíli na těch 35.000...

Lucie Dvořáková

Vloženo 14.1.2013 - 18:45
Reakce na 1486529: Já taky, cena se mi zdá rozumná

Iveta Jebáčková-Lažanská

Vloženo 14.1.2013 - 18:51
Reakce na 1486523: Pořád mi tam chybí foto rovnoměrně zatížených končetin (zootech.postoj) a KVH (docela důležitý údaj i u odstávčete!, pokud má člověk opravdu uvažovat o koupi). Jak se klouček jmenuje?

Michaela Řebíková

Vloženo 14.1.2013 - 22:26
Holky moc děkuji za rady a postřehy. Nové fotky budou - už mám domluvenou kamarádku s dobrým foťákem. Nyní žádnou fotku v zoo postoji nemám - možná jedna se tomu blíží, ale to mu byli asi 4 měsíce, takže do inzerátu asi nee. KVH změřím zítra, dnes jsem u koní nebyla. Klouček se jmenuje Kimsey, říkám mu Kim, Kimík.

Kristýna Koukalová

Vloženo 15.1.2013 - 7:01
Já si myslím, že o shagya araby obecně není moc zájem. Je to v podstatě plemeno, které se na nic pořádně nehodí (bez urážky, taky mám shagyu), kromě té vytrvalosti. Může z něj být i super hobby/rodinný koník, ale nadruhou stranu, lidi si asi spíš pořídí nějaké čétéčko nebo haflinga. Co se týká sportu - parkury, drezura, tam je to bez debat. Myslím, že je to záležitost spíš pro fanouška plemene a co si budem vykládat, moc jich v ČR není...

Eva Zajíčková

Vloženo 15.1.2013 - 7:17
Reakce na 1486567: Kristy já nevím, já si naopak myslím, že Shagya je velice všestranné zvíře. Nejsem žádný přeborník, ale když má na zádech šikovného člověka, tak se dokáže uplatnit ve všech disciplinách, které jsi popsala. Určitě jsou trošku více specifičtější, než klasické ČT, mají více svojí hlavu, jsou více citlivější, ale jsem si naprosto jistá, že když je jim porozuměno, tak to jsou schopni vrátit jakýmkoliv stylem.

Lucie Dvořáková

Vloženo 15.1.2013 - 7:22
Reakce na 1486567: Já si také myslím pravý opak. Shagya byl původně šlechtěný právě na tu všestrannost. Jsou to výborní koně do parkuru, do té hobby úrovně, Z, někteří ZL naprosto bez problémů. Drezura je limituje spíš jen tím, že to jsou menší koně, takže ten pohyb dlouhých nohou moc nevynikne, oproti 180cm vysokýmu hanoveroví, ale pohybově jsou na tom vcelku dobře (například plemenný hřebec Wanad má drezuru "T" a jeho potomstvo má taktéž docela dobré výsledky). Do lesa, do zápřahu...naprosto bez problémů, hodně ochotná zvířata. Takže kdo ustojí ten jejich temperament a citlivou povahu, ten v shagyovi najde naprosto všestranné zvíře, se kterým může dělat defakto cokoliv.

Kristýna Koukalová

Vloženo 15.1.2013 - 7:23
Reakce na 1486569: To já vůbec nepopírám, že shagya je všestrannný, to že se na nic nehodí jsem myslela spíš tak, že když si parkurák kupuje koně, tak si koupí spíš němce než araba. Upřímně, kolik skákajících shagyů znáš? Já dva a oba na nižší úrovni. To plemeno to určitě dokáže, ale moc lidí mu šanci nedá :)

Eva Zajíčková

Vloženo 15.1.2013 - 7:31
Reakce na 1486574: Tak samozřejmě, kdybych se chtěla soustředit vyloženě na parkury, nebo drezuru, tak se ohlídnu po jiném typu zvířeti. Myslela jsem to spíše o všestrannosti těch zvířat, že jsou základně využitelní pro cokoliv. Jak psala nugetka jsou schopni nižší soutěže projít s prstem v nose. Každé plemeno má svoji specifikaci pro určitý sport a jako zlatý střed "ode všeho trochu" vidím já právě toho Shagyu. Ovšem je fakt, že na něj člověk musí mít náturu.

Iveta Jebáčková-Lažanská

Vloženo 15.1.2013 - 11:14
Shagya je v prvé řadě tvrdé, ušlechtilé a reprezentativní zvíře s nádhernou plemennou historií. Je to určitě, jak tu již padlo, rodinný všestranný kůň, který s jedním náročnějším (ale nikoli sportovně ambiciózním) členem rodiny odchodí drezury, parkury v nižší úrovni, vytrvalost na úrovni nejvyšší (zde ambice vítány), s dalším členem rodiny se projede v bryčce po okolí, děti spolehlivě odvozí jak v terénu, tak na jízdárně a stále bude fit a dobře naladěn, stále bude jednoznačně lnout ke svým lidem (a to tak, že to bouchne do očí i koní znalé návštěvy). Komu takto pohodově Shagyové nefungují, měl by uvažovat o jiném plemeni nikoli proto, že je plemeno nevhodné, ale proto, že jemu prostě Sh-arab nesedne. Nic se neděje, každý preferuje jiný typ koní, jen by si lidé měli uvědomit, že je možná naplňující trošku víc bojovat na těch frontách, kde spolu ideály ladí, než tam, kde to je vzájemně disharmonické. A ano, jiná plemena jsou na laické zacházení více rezistentní :-) /Nicméně moje nejstarší kobyla má již druhý rok trpělivosti s nejmladší dcerou tolik, že nevycházím z úžasu... - takže ještě dodám, že v letech, kdy třeba ČT pomýšlí skoro na důchod, Shagya zraje jak víno a je lepší a lepší a využitelnější a využitelnější... :-)/ //...Odpusťte zaujatost milovnici plemene :-)...//

Lucie Dvořáková

Vloženo 15.1.2013 - 13:13
Reakce na 1486644: mám stejnou zaujatost :o) měla jsme v rukou jednu plnokrevnou shagyu - a bylo to jedno z nejlepších zvířat (hned za mou podílovkou a další podílovkou z mého dětství)....další, podíloví byli charkterově velmi podobní. Já ohromně oceňuju, jak jsou neskutečně vstřícní k dětem, neudělali by krok stranou, aby to drobě na hřbetě nespadlo, aby na to nešlápli, když se jim to motá okolo nohou. navíc to jsou typický "vítací koně"....jakmile jde někdo do výběhu, jdou ho hned pozdravit naproti.....to jsem s jinýma koňma neviděla, než u arabů a shagyí

Aneta Kratochvílová

Vloženo 15.1.2013 - 13:18
Nebýt příznivcem amerických koní a westernu, tak jdu jednoznačně po shagyovi...kobyla ho má v sobě sice jen čtvrtinu, ale i tak je s ní ta komunikace na úplně jiném levelu...jsou velmi chytří a člověk musí být neustále krok napřed :)) Mě se ten koník moc líbí ještě hezčí by byl jako kobylka :)) Z inzerátu bych stáhla "odběr možný koncem ledna"...toto bych řešila až s potencionálním zájemcem, lidi to odradí jednat nyní, a navíc, než se vše vyřídí, tak už ten konec měsíce stejně bude...

Aneta Kratochvílová

Vloženo 15.1.2013 - 13:21
Reakce na 1486690: To s těma dětma musím potvrdit, naše přestává snad i dýchat, jen aby něco neudělala, naprosté soustředění, uvolnění, klid, jemnost.

Iveta Jebáčková-Lažanská

Vloženo 15.1.2013 - 13:31
Reakce na 1486690: Lucka: "...měla jsme v rukou jednu plnokrevnou shagyu..." Prosím prosím, Nugetko moje milá, vím sice, jak to mylsíš, ale to PLNOKREVNOU nepoužívej :-) Hrozně to zavádí, krom toho, že mě to tahá za uši... :-))

Lucie Dvořáková

Vloženo 15.1.2013 - 13:47
Reakce na 1486706: píšu v práci, se šéfem za zády :)) myslela jsem jakože nemixnutou :) tak pardon

Vladimíra Šebková

Vloženo 15.1.2013 - 13:55
Reakce na 1486690: dovoluji si nesouhlasit - stejně vítací jako čistokrevný arab a shagya je i huculokabardin - myslím, že to není tak v plemeni, jako ve vztahu k majiteli či dítěti. Náš huculoid je chůva se vším všady - v boxe, na jízdárně, v terénu - pod sedlem, s uzdečkou či bez sedla na ohlávce. A to od 5-6ti let věku dítěte dávají vše samostatně. Co se týká inzerce - v současné době chce každý buď sportovat nebo se v pohodě vozit. Nemyslím, že by shagya či arab byli plemeno pro každého na vožení do lesa. A ve sportu mají tato plemena celkem omezené použití na jednu disciplínu, kde tvoří světovou špičku. Pokud se i tady bavíme, že zájemce o úroveň hobby - max. L by si měl kupovat koně, který to dá sám od sebe, nejlépe s předpoklady do vyšších úrovní, tak všestranní shagyové prostě nepotáhnou.

Lucie Dvořáková

Vloženo 15.1.2013 - 14:44
Reakce na 1486721: huculokabardince jsem nikdy na vlastní oči neviděla, takže nemůžu posoudit. jen jsem napsala, co mě překvapilo na první pohled, co jsem u jiných plemen neviděla - různá zvířata, stejné plemeno, stejný opatrovatelský vztah k dětem (kočkám, štěňatům, prostě malým živočichům obecně), stejně jako s tím vítáním.....nejen majitele, ale naproto cizí lidi (kamarádka mi zrovna minulý týden říkala, jaký je to nezvyk, že přijde do ohrady pro svojí kobylu....a moje kobyla jí nejde naproti - já se s koněm stěhovala, ona zůstala. A vůbec nešlo o pamlsky....prostě jen byla zvědavá na každého člověka, co vlezl do výběhu a čšla ho pozdravit). Nemyslím si, že je to vyčleněné, že buď jen do lesa, nebo jen závodit. Právě pro ten šedý střed mezi tou bílou a černou je shagya dobrým parťákem. jak do kolbiště, tak i do lesa. A že nesedne každému? No jasně, mě se taky blbě jezdí na folblutech...ale to je dáno mými špatnými zkušenostmi s dostiháky, no

Vladimíra Šebková

Vloženo 15.1.2013 - 15:00
Reakce na 1486744: Možná to bude zvědavostí - souhlasím s tím, že si oba araboidi přijdou každého prohlédnout - stejně tak huculoid, ale nedají se cizími chytit. Reagují pouze na známé - tzn. lidi pravidelně přicházející. Nugetko, že jsi toho shagyu neprosazovala v předchozích debatách. Při dnešních cenách je to těch 50-55 000 za neobsedlého, dospělého (4-6 let) případně za základně obsedlého. Proto má prodávající problém hříbě prodat za 35 000. A mohou jí majitelé rodičů říkat cokoli. Ta situace prostě taková je. Folblut (A1/1), plnokrevný arab (OR 1/1), čistokrevný arab + spousta českých shagyů s vysokým podílem OR1/1 - jsou specifičtí a majitelé zvyklí na teplokrevníky se musí učit jiné vzorce chování. Araboid nic nezapomene, špatné zkušenosti si s sebou nese velmi dlouho, proti "nespravedlnosti" bojuje - "máš to jak v trezoru" - slova chovatelky. Proto si myslím, že to není kůň pro každého - ještě méně do lesa.

Iveta Jebáčková-Lažanská

Vloženo 15.1.2013 - 16:04
Reakce na 1486748: Vlaďka: "...Nugetko, že jsi toho shagyu neprosazovala v předchozích debatách..." Vladi, nejsem Nugetka, ale já osobně bych nikomu do konkurence dnešních přísně skokově šlechtěných plemen araba (jako prioritní volbu) nemohla do parkurového sportu s klidným svědomím doporučit, i když jeden náš skákával jak srnka - rád a dobře. Ale obecně fakt ne... ať mám plemeno ráda jakkoli... (Ona všestrannost bude vždy na úkor vysokých možností v určité specializaci - konkr.u arabů v tom skokovém potenciálu... což samozřejmě nevylučuje výjimky, ale zobecnit to nepůjde, bohužel...)

Kateřina Hájková

Vloženo 15.1.2013 - 16:20
Reakce na 1486761: Přesně jak píše Iveta, jsou to úžasní všestranní koně, jen více vhodní (nejvhodnější :) na VYTRVALOST. A tak jako se sem tam najde ve vytrvalosti teplas, fjord, kříženec hucula, či A1/1, kteří mohou chodit vysoké soutěže...tak se mezi araby (ať plnokrevnými či shagyi) sem tam najde nějaký, který vychodí tu vyšší drezuru, či skáče více než Z parkur. Ano, jsou plnokrevní arabi, kteří mají vychozenou v drezuře GP, jsou i výborní skokani. I takto si pro mašle musí chodit na závody vypisované pro araby (ve světě docela běžná věc), jelikož by se mezi teplokrevníkama na stejné úrovni nijak zvlášť nechytali. Obecně ale bohužel platí, že v těchto disciplínách má arab strop tam, kde specializovaná teplokrevná plemena teprve začínají.

Vladimíra Šebková

Vloženo 15.1.2013 - 16:28
Reakce na 1486761: Iveto do vrcholového skákání asi ne - i když nějaký shagya to T určitě má (výjimka potvrzující pravidlo). Na vlastní oči jsem potkala parkurového S-kového plnokrevného araba - s tím, že dál to nešlo, protože nevycházely cvalové skoky mezi překážkami - prostě stavěné na velké teplase (nerozumím tomu, předávám, jak jsem koupila). Nicméně myslím, že do hobby - Z skákání bez problémů, specielně ti s vyšším KVH, silnější konstitucí. Když napíšu, že každý zdravý kůň by měl dát L, tak se tady zase strhne lavina - takže nic jsem nenapsala, ju?:-)
1 2 3 4