Rýžové otruby

Marcela Martinková

Vloženo 13.1.2006 - 20:38
Chtěla jsem se zeptat, jestli má někdo z vás zkušenosti s krmením rýžových otrub.Toto krmení je spíše známé v Americe, ale u nás je ho možné získat u Fitminu, i když není ve standartní nabídce. Jedná se mi především jaké jsou výsledky, kombinace s jiným krmením... Děkuji.

veronika melicharová

Vloženo 4.12.2007 - 20:05
Máte někdo zkušenosti s tímto krmivem? Už jsme viděla v jedné stáji krmit rýžové otruby(a byly s nimi moc spokojení) a teď jsem o nich četla na stránkách Fitminu, tak se chci zeptat, jesti někdo krmí čisté r.otruby? Nebo jako produkt od Fitminu? A jaké s tím má zkušenosti? Když jsem se na netu po nich dívala, tak všude psali jen jak jsou zdravé pro lidi. Třeba by nebyly špatné jako pleťová maska, aj... :-)

Milan Krejsa

Vloženo 16.12.2007 - 22:33
Zkušenosti nemám, kamaráda co je krmí ano. Vím o trenérech kteří je krmí, o hřebčínech, tedy především v Polsku. Zatím jsem neslyšel nic špatného. Dotaz je starší, tak nevím jestli je to aktuální. Nicméně mám v plánu je také zkusit, taky bych dal v případě zájmu vědět.

simona Pivoňková

Vloženo 16.12.2007 - 22:37
neumím si představit, kde se dostat k čistým rýžovým otrubám. Zatím je fitmin jediný, kdo tohle krmivo dělá. není to úplně levná sranda, konzultovala bych s krmivářem, hodnoty toho krmiva neznám, testovali jsme to na dvou pytlech, nakonec jsme ale zvolili jako komplůetní dávku pro koně v rekonvalescenci běstovické granule (výrazné zhubnutí koně - játra)

veronika melicharová

Vloženo 17.12.2007 - 10:26
Zatím o nich jen uvažuji, takže za informace budu ráda. Na fitminu jsem o nich něco málo četla v diskuzi a jinak od kamarádky která s nima krmila jsem slyšela jen chválu a koníci vypadali pěkně.

Blanka Richtar

Vloženo 30.4.2008 - 22:33
Víte někdo, kde sehnat?

simona Pivoňková

Vloženo 30.4.2008 - 22:48
zřejmě jediný výrobce u nás je Fitmin, jestli už prodávají koncovému zákazníkovi nevím, dřív to šlo jen přes distributory. Zkušenosti s tím dobré, cena ale relativně vyšší. Mohu se ti zeptat, prodáváme Fitminové produkty, ale až v pátek, zítra nepředpokládám že by na obchodním někde zvednul telefon :-)

Blanka Richtar

Vloženo 30.4.2008 - 22:53
To bys byla hodná. Měla jsem pocit, že se tu diskutoval Fitmin, ale na jejich stránkách jsem nic nenašla. Na kolik přijdou? Díky

simona Pivoňková

Vloženo 1.5.2008 - 8:57
aktuální cenu teď neznám, starou si nepamatuju, už je to déle než rok, co jsem je krmila, vydrž, napíšu ti na mejlík, až budu vědět, pokud nejsou na ofiko stránkách, pak zústal prodej přes disktributory, myslím, že tak je to od začátku.

MArtina Ratajová

Vloženo 5.3.2009 - 17:15
Nevíte prosím někdo kde se dají sehnat v minulé diskuzy jsem se dočetla, že se dají objednat na fitminu (pod názvem formula reformer)psala jsem tam mail.Jejich odpověď zněla, že nic takového neprodávají a že ani neví kde by se dali sehnat.Tak nevím.Dále bych se ráda zeptatla jestli s nimi někdo nemáte zkušenosti? AŤ kladné nebo záporné, z a každou odpověď budu ráda.

Eva Kolářová

Vloženo 5.3.2009 - 18:44
Zkušenosti mám jen pozitivní, zkus napsat na mail: novak@dibaq.cz, je to Ing.Jan Novák-ředitel vývojového a chovatelského centra Fitmin, objednávala jsem je od něj, cena 530,-/30kg dávkování do 1kg/den

MArtina Ratajová

Vloženo 5.3.2009 - 21:32
děkuji za odpověď :-) zkusím to.

simona Pivoňková

Vloženo 5.3.2009 - 23:12
zkušenosti takaé dobré, Fitmin to prodával jen jako chovatelský produkt, ne do maloobchodní sítě - pokud si dobře pamatuji, už je to nějaký rok, co jsem to krmila. Ve starých diskuzích byla tuším i cesta, jak se k otrubám z rýže dostat, chce to probrat historii :-) JInak to asi není jediná varianta jak, doplnit krmnou dávku, přiznám, že pomalu 18 korun za kilo mi přijde hodně, záleží na tom proč chceš rýžové otruby zařadit do krmné dávky, myslím, že by se našla levnější a stejně efektivní cesta i z jiných komponent. Oslov krmiváře.

Milan Krejsa

Vloženo 7.3.2009 - 13:31
Momentálně neexistuje nic, co by mohlo nahradit rýžové otruby. Co se týká složení. Snad jedině rýžový olej. Ale jak píšeš, je důležité proč je chce kdo krmit.

Eva Kolářová

Vloženo 7.3.2009 - 16:49
co třeba tohle?:http://www.granuleprekone.sk/gama.htm

Jana Koubová

Vloženo 7.3.2009 - 16:57
Osobně při zběžném pohledu mě od uvedeného krmiva odrazuje toto:"!!! Upozornenie: V žiadnom prípade neprekročiť 450g/deň. !!!"Asi to nebude úplně "košer" krmivo, když je tím tak snadné koně překrmit.

Milan Krejsa

Vloženo 7.3.2009 - 17:15
Chybí tam to nejpodstatnější - kolik procent Gamma oryzanolu obsahuje krmení.A další věc je, že se řešilo čím nahradit rýžové otruby, ne v čem jsou obsaženy.

Milan Krejsa

Vloženo 7.3.2009 - 17:22
Mimochodem ta cena je poměrně vysoká. 76 Euro za 25kilový pytel je tedy podle mě skoro dost. 3,6kg na 15 Euro. Sedmička oleje se dá koupit za 90kč, litrovka za 116kč.

Kamila Dokoupilova

Vloženo 7.3.2009 - 19:27
Vim i o sedmicce ryzoveho oleje za 60kc.Ale i to je dost.

mismon

Vloženo 7.3.2009 - 19:36
Povídej, přeháněj;-) Kde to seženeme?

simona Pivoňková

Vloženo 7.3.2009 - 19:58
Mikkoušku nemyslím si, že by rýžové otruby mohly být nahraditelné olejem. Samozřejmě bude záležet na smyslu toho proč krmit otruby a proč olej, obojí jistě kvalitní a prospěšné, ale... každé má jiné složení. Navíc otázkou je, proč krmit rýžové otruby jako NENAHRADITELNÉ co je v nich nenahraditelného pro koně, který by s nimi v našich zeměpisných šířkách normálně vůbec nepřišel do styku? Nejbližší rýžové políčko je sakra daleko, než aby chudák okusil jinak, než zprostředkovaně. Myslíš, že nejde složit vhodná krmná dávka řešící zadaný problém z místně dostupných surovin - oves, ječmen, kukuřice, soja, vojtěška, mrkev, řepa, sladový květ, olej z místních surovin - slunečnice, řepka?

simona Pivoňková

Vloženo 7.3.2009 - 20:03
ono to není krmivo ale doplněk krmné dávky. Možná bude diskutabilní tvrzení "Tento kŕmny doplnok neobsahuje nepovolené dopingové látky a môže sa používať vo všetkých športových odvetviach v priebehu súťažnej sezóny."

Milan Krejsa

Vloženo 7.3.2009 - 20:07
Seznam zakázaných látek neuvádí jednotlivé preparáty, ale skupiny, takže dopingem to je. To že se v rámci testů nehledá zřejmě, je věc jiná.Jestli je nějaká tolerance, to si jistý nejsem. Každopádně několik velice známých koní rýžové otruby dostává a nikdy pozitivně testovaní nebyli.

Milan Krejsa

Vloženo 7.3.2009 - 20:09
Ano, máš asi pravdu. Mě zajímají ta přírodní anabolika. V tom smyslu pro mě nenahraditelné čímkoli.

Eva Kolářová

Vloženo 7.3.2009 - 20:21
Rýžové otruby lze nahradit, nelze nahradit Gamma oryzanol, což je "účinná látka", která je taktéž předpokládám v rýžovém oleji. Gamma Force obsahuje také jiné látky např. betain nebo vit.E, které by měli mít také vliv na nárůst svalové hmoty. Jeho nevýhodou je cena, což nepopírám. Ale vzhledem k tomu, že na tohle se tazatelka neptala je to OT.

žofré

Vloženo 8.3.2009 - 5:52
marqussa:domnívám se,že účinou látkou není gamaoryzanol celý,což je několik fytosterolů vázaných s kyselinou ferulovou-ale kyselina ferulová.Tohoto názoru je kupř.Eduard Pražák,trenér kulturistiky I.třídy,zabývající se problémem dopingu v tomto sportu,jak má uvedeno v "medailonku"... na rostlinné steroidy,což jistě není jen gamaoryzanol,má celkem zajímavé a studiemi podložené názory-pravda,u lidí.Něco byste možná našla i tady, i když jde o starší zdroje:Fry A. The Effects of Gamma-Oryzanol Suplemetation During Resistance Exercise Training. Int J Sport Nutrition. 1997/7: 318-329Subbiah M. Significance of dietary plant sterols in man and experimental animals. Mayo Clin Proc. 1971/46: 549.A tu kyselinu ferulovou,pokud jde o ni,nahradit asi lze,pokud jde o anabolický efekt..jde o to,proč a kčemu je ten efekt žádán a jaký,myslím.

Milan Krejsa

Vloženo 8.3.2009 - 6:53
Krmením které jste navrhla nenahradíte rýžové otruby, jsou v něm obsaženy a tvoří nedílnou součást. Šlo o náhradu jiný druhem krmiva, ne náhradu rýžových otrub, směsí z rýžových otrub. Proto mi nebyla jasná ta alternativa. Nebo jak byla zřejmě to, myšlena.

Eva Kolářová

Vloženo 8.3.2009 - 11:03
"Momentálně neexistuje nic, co by mohlo nahradit rýžové otruby. Co se týká složení. Snad jedině rýžový olej. Ale jak píšeš, je důležité proč je chce kdo krmit."to byla reakce na Vámi navrhovaný rýžový olej, pevně věřím, že i ten se dělá z rýže.

Milan Krejsa

Vloženo 8.3.2009 - 11:31
Ano dělá se z rýžových otrub. Reakce asi správná. Vycházím z toho, že pokud začnu krmit něco, co obsahuje přírodní anabolika, zajímá mě množství obsažené v krmivu.

Jana Koubová

Vloženo 8.3.2009 - 13:36
Nedá mi neotevřít tu debatu ohledně anabolik. V čem jsou přírodní anabolika k organismu šetrnější než anabolika steroidní na bázi testosteronu? Dále by mne zajímalo, zda a jaký má význam koním přírodní anabolika podávat - opravdu "jen" kvůli růstu svalové hmoty? Musí nutně platit, že větší sval = výkonnější sval? Není spíše vhodnější organismus na zátěž postupně připravovat a dát mu čas se přizpůbobit, než futrovat anaboliky? Jsou známy nějaké dlouhodobější studie dopadu zkrmování přírodních anabolik na organismus?Nechci do nikoho rýpat a nemyslím svůj příspěvek nijak zle, pouze žádám o vysvětlení. Děkuji
1 2