rozbor krve

Petra Snopková

Vloženo 15.9.2011 - 0:06
Ahoj,ráda bych věděla něco víc o rozboru krve.Pokud chci zjistit,že koni nic nechybí a je vše ok.Nevím jestli postup je takový,že se vše domluvý s vet.,ale jeden už mě takto odmítl,jelikož mu nebylo jasné proč to po něm vyžaduji,vždyť já jsem platící a on je udělá službu.Kam se popřípadě obrátit? Dělá někdo z vás rozbor u svého koně,nepočítám převoz aj.

Michaela Pavlíková

Vloženo 15.9.2011 - 8:43
Reakce na 1417082: Ja som nechala robit svojmu koni rozbor nedavno - biochemicky rozbor a hematologiu. Dohodla som sa s veterinarkou, prisla, nabrala krve a poslala to do laborky, ziaden problem nebol. Nicmenej veterinarka ma upozornila, ze pokial kon nema nijak vyrazne vonkajsie prejavy, ze nieco nie je v poriadku, tak krve vyjdu vacsinou v poriadku - proste ze ked su vysledky krvi spatne, tak to je uz na koni proste vidiet. Ja som na odberoch trvala, takze ich urobila, ale mala pravdu, vysledky boli naprosto v poriadku. Ale aspon som mala klud v dusi, ze tam nic nebolo. Takze bud presvedcit veterinara, ze ich fakt chces, alebo si najst ineho.

Iva Janáčková

Vloženo 15.9.2011 - 9:03
Nechavala jsem delat krev po domluve s vetem- v 7 rano jsme odebrali a odpoledne uz jsem mela vysledky. Konikovi nebylo dobre, tak se ocekavali horsi vysledky, ale vysly krom drasliku a sodiku? dobre. Radeji se delala jeste moc, tam take zadny nalez. Rozbory se delaly snad na vse, ale drive kdyz jsem se veta(jineho) ptala na rozbor prave jestli konik ma vse v cajku, tak rikal, ze se to nedela, ze je to blbost.

Jaroslav Poledne

Vloženo 15.9.2011 - 12:31
Rozbory děláme celkem pravidelně, doktor má přístroj v ordinaci, takže výsledky jsou skoro ihned. Pouze rozbor hormonů nechává dělat v laboratoři. Doporučoval u starších koní dělat rozbor pravidelně.

thesun

Vloženo 15.9.2011 - 21:23
u dědouška jsem dělala rozbor nedávno, s vetem nebyl problém, kolem poledne nabral a večer sem si volala pro výsledky, které byly překvapivě dobré.