rajtky

Anna Horká

Vloženo 17.3.2005 - 14:06
Ahoj všichni. Mám asi divný dotaz, ale můžou se na parkurové závody nosit bílé rajtky s černým celokoženým sedem????? Předem dík za odpovědi. Ahoj.

Romana Vochozková

Vloženo 17.3.2005 - 15:51
Myslím,že toto povoleno není,můžeš mít rajtky bílé,nebo krémové(béžové)barvy.S černý sedem by si tě nejspíš zavolali na věž rozhodčích:o(.

Petra Boháčová

Vloženo 14.3.2006 - 22:06
Chtěla bych se moc moc zeptat, jaké máte zkušenosti s rajtkama. Jde mi o to, jestli koupit s kůží jenom na kolenou, nebo s celokoženým sedem. Jezdím už docela dost dlouho parkury, dcera letos začne tak přemýšlím o výhodách a nevýhodách. Nikdy jsem ty s celým sedem neměla.

mismon

Vloženo 14.3.2006 - 22:08
Celý sed podrží. Na přiježďování super, při vysokém skákání prý překáží. A v létě se v tom člověk paří o kousek víc... ale já bez toho neumím jezdit;o)

Petra Polcrová

Vloženo 14.3.2006 - 23:04
Loni jsem si koupila rajtky s celokoženým sedem, doté doby jsem měla jen kožené fleky na kolenou. První dojem byl "kruci jak se mám odlepit od toho sedla" ale to po první hodině odeznělo. Celokožený sed je super ale chce to chvíli si na to zvyknout.

Dominika Švehlová

Vloženo 14.3.2006 - 23:21
Já jsem si nezvykla. Po prvním "super" dojmu mi to začalo vadit.... :-(

Jana Dolečková

Vloženo 15.3.2006 - 8:13
vždy jsem jezdila v džínách a pak jsem pořídila ty s celokoženým sedem. Bez sedu jsem nikdy neměla, takže posuzovat nemůžu, ale vyhovují mi. Občas si vezmu i jiné kalhoty, abych si nezvykala, že mě drží. Jezdím v nich na výjimky pořád, léto-zima. Člověk se v nich v létě paří asi víc než bez sedu, ale zas míň jak v džínách:-) Životnost "kůže" na rajtkách za 2600,- posoudit nemohu, mám je tok a půl a prozatím absolutně bezezměny (ale první průšvih si myslim, bude zrovna rozedření "kůže" právě na zadnici, ale to až snad doufam za pár let

Jana Rosická

Vloženo 15.3.2006 - 8:14
já si taky nezvykla. nejoblíbenější mám stále Eurostarky Sprintky. J.H. v Eq. nikdy nezapomíná na moje úžasné kreace jak mi vadí celokožený sed:)

Jana Bruthans

Vloženo 16.3.2006 - 16:01
No, začala jsem v elasťákách, pak jsem dostala první rajtky bez celokoženého sedu i rajtfleků a pak jsem si koupila vytoužené s celokoženým sedem. Teď bych neměnila, ale mám pocit, že člověk dost zpohodlní, protože ta kůže ho jaksi "podrží" v sedle. Jak tu někdo psal, chvíli jsem to střídala se starými rajtkami, abych si nezvykla, ale teď tu kůži na zadku vnímám jako svoji druhou kůži. Dokonce i v létě mi to přijde prima - mám sice tlustší rajtky, ale z příjemného materiálu. Co je pravda, chvilinku mi trvalo, než jsem si zvykla. Zprvu jsem si říkala, že to za ty prachy fakt nestálo, měla jsem pocit, že mi to brání ohnout kolena při lezení na koněa tak. Rajtky se ale během čtrnácti dnů vytvarovaly podle zadku a těla a když teď vlezu na koně v něčem jiném, mám pocit, že tam plandám.

Irenka Plašková

Vloženo 23.8.2006 - 16:14
Prosim o radu. Doposud jsem jezdila v rajtkach co mely na kolenou zesileni ze stejneho materialu (uz mam asi 3ti). Ted bych si chtela udelat nekajou radost a vaham mezi rajtkama s kozenyma rajtflekama na kolenou nebo celokozenym sedem.... Slysela jsem nejaka pro i proti...ale dalsi nazory se pocitaji :D Diky za nazory :)

marketa chaloupkova

Vloženo 23.8.2006 - 16:20
určitě už se to tu řešilo, já jsem roky jezdila v rajtkách s rajtflekama jenom na kolenou, na léto jsem si na delší vyjížďky pořídila s celokoženym sedem a už nejezdim v ničim jinym :)

IzaJR

Vloženo 23.8.2006 - 17:08
Taky sem pro celokozene :-) Urcite je na sobe vyzkousej - nejdriv jsem vyzkousela renomovanejsi znacky - ale nepadly mi :-(

Sarka Vlckova

Vloženo 23.8.2006 - 18:46
Hlavni minus: nejsou na dlouhe vandry v teplem pocasi = zapareniny zdarma a rychle.

Irenka Plašková

Vloženo 23.8.2006 - 21:32
tak diky za nazory.Nevydrzela jsem a dnes jsem navstivila Jezdecke potreby. Doma mi ted truni krasne modroucke rajtky s celokozenym sedem. :) Padly jako ulite tak jsou moje :) Ty s rajtflekama vypadaly na me divne :/

Kačka Benešová

Vloženo 23.8.2006 - 21:57
asi jediné "proti" proti celokoženýmu sedu mám ten,že když jsem si je koupila,nemohla jsem se v nich v sedle srovnat. v klusu to v nich vůbec nešlo... teď si je ale nemůžu vynachválit a do jiných bych už nešla no a k zapařeným zadkům-ten mám i v rajtkách bez koženýho sedu :oD

ludmila slavíková

Vloženo 23.8.2006 - 22:24
...třeba v létě, při velkých vedrech, kdy to slunko fakt PERE...celokožený sed...AUUUU. Nikomu nedoporučuju, pokud se chystáte jezdit déle nebo více koní poposobě. Letos v létě se mi párkrát poštěstilo, že jsem jiné rajtky zrovna u koní neměla, tak jsem to musela vydržet právě v těch celokožených. A zrovna jak na potvoru, HIC že by s člověkem šlehlo o zem. Ale co, říkám si, vydrželi to jiní, vydržím to taky. Při ježdění prvního koně jsem si říkala, že to není až tak zlý, že lidi, co mě varovali před zapařeným zadkem byli normální citlivky. Při ježdění druhého koně, jsem si říkala, že to sice není tak zlý, ale že dvakrát příjemný to taky není, a že na slovech těch, co mě varovali před zapařeným zadkem, možná něco bylo. Při ježdění třetího koně, jsem si říkala, že už je to silně hrozný, a že ti, co mě varovali před zapařeným zadkem měli zatracenej recht. Při ježdění čtvrtého koně mě napadlo, že přesně TAKHLE si představuju peklo :) a při slézání z něho, jsem nabyla dojmu že ta moje p*del není JEN zapařená, ale byla bych přísahala, že tam mám minimálně hemeroid. Ještě na závěr, mít TO na zadku (zasvěcení ví), pro ty zbylé: (červené pupípnky v různé škále velikostí a tvarů, které mají jeden společný poznávací znak, a to, že při vysvlečení např. na koupališti se stanete ihned nechtěným středem pozornosti) taky není zrovna dvakrát super. Proto rajtky s celokoženým sedem v létě - jednoznačně neeeee :)

Irenka Plašková

Vloženo 23.8.2006 - 22:27
jeste ze leto konci...ale i tak z nich mam tuuuuze velikou radost :) a pristi rok si treba koupim letni verzi s rajtflekama :D

Sarka Vlckova

Vloženo 24.8.2006 - 9:06
Lavera dost autenticky rozepsala, co jsem nadhodila. :-) Hlavne se tohle "zraneni" nehoji zrovna rychle. Doporucuju se venovat i materialu a dat prednost bavlne (alespon v 90%, lepe 96%).

Jana Borovičková

Vloženo 24.8.2006 - 9:50
Jo, je pravda, že už se tady celokožený sed na rajtkách řešil. Třeba tady : http://www.equichannel.cz/diskuze/?o=dsk&c=sho&id=1086669&style=detail Já roky jezdila v rajtkách s koženýma rajtflekama na kolenou. Minulý rok jsem si koupila s celokoženým sedem a už nechci jiné ! Tak jsem si na ně zvykla, že když si vezmu ty látkové, hrozně mně kloužou v sedle.

Dominika Švehlová

Vloženo 24.8.2006 - 9:52
Mě právě to lehké klouzání v sedle velmi vyhovuje - tedy v drezurním sedle na přiježďování. Už mi staré látkové rajtky odcházejí, takže uvažuji o koupi rajtek, které nemají na sobě ani kousek kůže. Jinak ve skočce či při flákárně nebo v terénu mám celokožený sed velmi ráda :-)

Veronika Vojtová

Vloženo 19.12.2006 - 18:39
Nevíte někdo, jestli se může na ofic. závody v bílých rajtkách s černým sedem?

Milena Tyralová

Vloženo 19.12.2006 - 20:55
vzhledem k tomu, že to už nelze považovat za bílé rajtky, asi ti to neprojde.

Gabriela Pachtová

Vloženo 19.12.2006 - 21:12
na císařáku jsem jednu jezdkyni při mezinárodních parkurech v těhlech rajtkách viděla a taky mě zajmá jak to teda s nima je, páč se mi hrozně líběj :-)

Hana Pecková

Vloženo 19.12.2006 - 22:36
Taky by mně to zajímalo, ale když se to tak vezme tak já mám z bílých rajtek po chvíli ježdění taky bílé rajtky s černým sedem:-)))))))))) tak proč ne? :-)

Veronika Vojtová

Vloženo 19.12.2006 - 22:56
No právě :o)))) Proto bych si je chtěla koupit. Ale tak zase proč by je dělali, myslím, že bílý rajtky si moc lidí na domácí ježdění kupovat nebude. Dovedu si představit, jak by vypadaly za týden :o))))

Dana Tomanová

Vloženo 20.12.2006 - 8:37
Nesouvisí to s původním dotazem, ale mám na běžné ježdění béžové rajtky, ve kterých můžou ženy i na závody (byly původně závodní)a vydrží čisté déle než černé (na kterých je vidět každý prášek), pokud si je neumažu od bahna. Tak hezké vánoce a hodně rajtek pod stromeček.

Tereza Rezková

Vloženo 20.12.2006 - 9:42
Co já vim, tak se může pouze na parkury, v drezurách by to určitě neprošlo. Je to to samé, jako u bílých rajtek s černým proužkem na nohavicích - taky pouze na parkury a do drezur ne.

fanta

Vloženo 20.12.2006 - 9:57
myslím, že jo - protože na začátku sezony neměli jiné, tak jsem si je koupila a odjezdila celou sezonu (drezurní), v sedle to není vidět, takže jediný problém vidím v tom, že černá se trochu zapouští do bílé a ta není jasně bílá

Petra Brodská

Vloženo 20.12.2006 - 10:08
ahojky! No já sem si je taky koupila, hlevně proto, že se mi taky hrozně líbily a myslím si, že jsou povolený, u nás sem je viděla na spostě jezdců při závodech, já je mám až na jaro na ZZVJ tak doufám, že mě s tim nevyhoděj....:-) Jinak jsem téhož názoru, že kdyby nebyly povolený, tak se nebudou dělat a jsou praktický, i když s tim pranim nevim, ještě jsem je neprala...:-)

Lucie Capová

Vloženo 20.12.2006 - 10:41
Z drezůr tě s nimi pravděpodobně vyhodí, ale jinak myslím, že v pohodě. Já jsem u koní 8 let téměř denně a mám samé tmavé věci. Je tam i jedna kamarádka, hrozně fajn holka, taková drobňoučká blondýnečka, a ta má samé béžové,zůžové, žluté a podobné věci. Dlouho jsem se jí v duchu smála, ale pomalu jí začínám dávat za pravdu. Já vlezu v černých rajtkách a tmavě modré vestě ke koni, který se pravidelně ve výběhu obalí jako řízek, a až dočistím, můžu to znovu prát. Je na tom vidět každé smítečko:-(Takže jsem rozhodnutá, že až budu kupovat přístě, jdu do světlých barev!!!!!!!!!!!!!!!!!!-)))))
1 2