Pojištění koně na nemoc, úraz

wes wes

Vloženo 30.9.2008 - 10:45
Delsi dobu premejslim ze bych svyho valacha A1/1 nechala pojistit "na zdravi" a jelikoz mu je 9 a pul a pojistovny prej pojistujou do deseti let stari, tak je to ponekud aktualnejsi... takze mate nekdo zkusenosti s pojistenim hobby konika (ex-dostihak), zdravej atd...? kolik platite? (nemam problem dat dohromady penize na brno atd. kdyby se stalo neco vaznyho, ale premejslim jestli by to s pojistenim nevyslo lip :)Díky :)

Vladimíra Šebková

Vloženo 30.9.2008 - 10:57
tak to jsem zvědavá, co se dozvíš. Když jsem to kdysi sháněla já, tak mi bylo řečeno, že koně za 20 000 mi nikdo nepojistí. Kdyby byl tak za mio, tak musím mít odhad ceny od veterináře, kupní smlouvu s danou částkou, popis případných chorob atd. A pak by byla ta pojistka dost drahá.Takže koně jsou pojištěni na zodpovědnost (to už tady bylo rozebíráno vícekrát) a tím to hasne.Vlaďka

Lenka Řačáková

Vloženo 30.9.2008 - 11:00
Kupní cena koně přece nevypovídá o jeho skutečné ceně, tak mi to přijde jako zkreslený údaj. Spíš bych dala odhadnout cenu odborníkovi, než brát kupní cenu. Ale to asi záleží na pojišťovně, co?

wes wes

Vloženo 30.9.2008 - 11:05
konik je hobby, puvodove sice dobry, ale valach, takze to jde tak trochu mimo :)neni za 20, ale taky neni za 200... myslim ze pojisti kazdyho kone, akorat u toho treba za 20 se to proste nevyplati... takze fakt nema nikdo svyho pojistenyho?

Vladimíra Šebková

Vloženo 30.9.2008 - 11:12
To je právě otázka, že skutečnou cenu nikdo neodhadne. Náš bezpůvodový valach zvládá vytrvalostní ST soutěže, kupní cena 18 000, ale alergik. Jak bys ho ocenila? Navíc oni nemají žádné odborníky. Myslím, že pojištění koní proti úrazu apod. funguje snad jen u dostiháků. A to ještě nevím, jestli v ČR.Vlaďka

Katka Segečová

Vloženo 30.9.2008 - 11:15
Pokud myslíš pojištění léčebných výhod, tak to dělá akorát Česká pojišťovna, pokud vím.

Vendulka Veselá

Vloženo 30.9.2008 - 11:21
Nezlob se, ale hobby valacha z dostihu, kteremu je 9,5 roku se fakt nevyplati pojistit ani kdyby byl za 60tis. Pojistka by se sjednavala urcite bud na kupni cenu, nebo odhadem podle ceny trzni a rocni pojistne bych si tipla na 10-15% ceny kone, pokud bys chtela pojistit na zdravotni ujmu, uhnyn, nemoc...mozna i vic, urcite bys musela dolozit veterinarni vysetreni a RTG, kupni smlouvu.Tento druh pojisteni se u koni standartne nesjednava, dalo by se to udelat individualni smlouvou, ale nevim, jak moc ti vyjdou v jednotlivych pojistovnach vstric. U nas v praci pojistujeme psy na veterinarni naklady a rocni pojistka je v porovnani s cenou psa celkem draha. Nechci te odrazovat, ale zda se mi z profesniho hlediska jako nevyhodne a to predevsim pro tebe.

Aneta Když nemusí, tak nemusí

Vloženo 30.9.2008 - 11:47
Přesně tak dělá to je ČP. Já se asi před 3 týdny informovala ohledně pojištění na mojeho koníka-2 roky, valach. Bez by mi ho pojistili. Odhadovaná cena koně se dělá s kupní ceny. Tu musíš doložit smlouvou. RTG se dokládat nemusí.http://www.ceskapojistovna.cz/files/downloads/pojistne-podminky/430.pdfhttp://www.ceskapojistovna.cz/files/downloads/pojistne-podminky/901.pdf

daša grabowská

Vloženo 30.9.2008 - 12:00
to by mě tedy zajímalo jak se postupuje v případě že koně například dostaneš darem nebo podobně,existují přece odhadci- odborníci i na koně-jednoho znám osobně jezdí například při soudních záležitostech.pokud budu chtít pojistit koně který například vyhrál derby avěnoval mi ho nebo prodal za 1kč strýček z ameriky přece kůň nemá hodnotu 1kč:-))přemýšlím také již delší dobu o pojištění plemenného hřebce.

Aneta Když nemusí, tak nemusí

Vloženo 30.9.2008 - 12:21
Jinak v článku 10 viz odkaz výše je uvedeno: "Pojistná částka pro jednotlivého koně se stanoví na návrh pojistníka tak, aby vyjadřovala obvyklou cenu zdravého koně téže kategoriea srovnatelné kvality."Takže se to může chápat tak, že si cenu určíš sama, ale musíš ji něčím podložit.

marina novotná

Vloženo 30.9.2008 - 13:22
pojištění loni 15ti, letos 16ti letého plem. hřebce u čp na hodnotu přes 1/2 mega, vč. léčebných výloh, pro čr i zahr. = pod 60 tis./rok + 10% spoluúčast kvůli věku. U plem. hřebce je např. zajímá, jaký je přip. poplatek a kolik klisen připouští.Pojištění hříběte prodávaného na splátky vč. léčebných výloh = cca 5% z kupní ceny ročně.Vlastní koně pojištěné nemám, nevyplatí se.

Vendulka Veselá

Vloženo 30.9.2008 - 13:46
No vida, celkem jsem se s temi 10% trefila...hodnota kone pres pul milionu a pojistne cca 60tis./rok. Vazne si myslim, ze u kone za 50tis. tohle vyznam nema...pokud ho tedy clovek neprodava na splatky, jako to vyse zminovane hribe.Po procteni podminek u CP jsem si navic nasla par bodu, ktere by se mi jako majiteli draze pojisteneho kone az tak nezamlouvaly.

veronika sixtova

Vloženo 30.9.2008 - 15:43
Mám zkušenost s pojištěním své klisny asi následující: klisna ČT, parkurová výkonnost S, klisnu jsem připustila a chtěla ji pojistit na jakoukoliv příhodu (i v tréninku, i při porodu, i na náhlou nemoc či úraz). Při mém pátrání po vhodné pojišťovně se mi vytříbila Česká pojišťovna jako nejlepší, protože jako jediná mi nabídla pojištění i na úhyn následkem koliky, s čímž ostatní pojišťovny nechtěly mít nic společného. Takže úhrnem to dopadlo asi takhle: klisna ve věku 8 let,pojištěná březí od 5. měsíce do odstavu hříběte, pojištěná na cenu 150000 Kč (chtěla jsem 200000, ale přijel oficiální odhadce pojišťovny a cenu spočítal dle jejich oficiálních tabulek), pojištěná na úraz a smrt při tréninku a závodech, na náhlou nemoc včetně koliky, pro případ smrti při porodu, pro případ neodchování hříběte (potrat, mrtvě rozené, nedožití se věku 6 měsíců - tam bylo hříbě oceněno na 30000 Kč) - toto vše za 8500 Kč na rok. Ještě perlička - klisně jsen to platila asi 3 roky, pak jsme jednou řekli dost a hned se přihodil těžký porod a neodchování živého hříběte.

wes wes

Vloženo 30.9.2008 - 15:54
tak koukam ze moc vyhodny neni pro moji situaci... myslela sem jenom na vylohy na leceni :)

bianka

Vloženo 30.9.2008 - 17:35
Nám tedy nepojistila pojišťovna ani zdravého, mladého, jen na odpovědnost za škody, to i psa. Asi záleží na pojišťovně a nezbývá, než je prostě oběhnout. Pravděpodobně pojistí drahého vynikajícího koně, ovšem za majlant. A na toho levnějšího se to holt opravdu nevyplatí. Lépe je ušetřit si penízky pro strýčka příhodu..............

Ondřej Tučný

Vloženo 30.9.2008 - 22:06
Zdravím,pojištění koně v ČR je bída. Dělají to tři pojišťovny: ČP, Generali, Hasičská vzájemná. Pojišťoval jsem frískou klisnu (tedy přesněji řečeno stále pojišťuji: zatím to trvá 2 měsíce a ještě nemáme vše dohodnuté, teď jsme u odpovědnosti za škodu...), cena cca 230.000 Kč. Vezmu to podrobněji odzadu:a) HasičskáUmějí pojistit jen do 80.000 Kč. Víc to nejde. Prý kvalita pojištění nic moc (neověřená informace od makléřské firmy).b) GeneraliPři sčítání pojistného za jednotlivá rizika jsem přestal u cca 30 tisíc počítat.c) ČPoj"Životku" na koně nabízejí v rozsahu:A - nákaza. Pojistné by v mém případě vyšlo na 2.000.B - úraz, operace, porodní škoda a zmetání. Pojistné by v mém případě vyšlo na 6.000.C - získaná nemoc a akutní otrava. Pojistné by v mém případě vyšlo na 6.000.D - životka pro hříbě (od 150 dnů březosti do 6 měsíců věku)L - léčebné výlohy; v praxi smíte koně léčit jen na klinice v Brně, nikde jinde; cestu a související výlohy vám pojišťovna nezaplatí. Limit maximálně 50.000, takže na jakoukoliv složitější operaci je to stejně skoro k ničemu. Pojistné by v mém případě vyšlo na 2.000. Říkal mi jeden velmi zkušený trenér, že při problémech se stejně vyplatí jet rovnou do Německa - lepší kvalita služeb, nižší cena.Celkem tedy A+B+C = 14.000. Na L kašlu, absurdní podmínky. D se mně zatím netýká.Každopádně doporučuju pečlivě prostudovat pojistné podmínky (Doplňkové pojistné podmínky pojištění koní DPPKO 2, Všeobecné pojistné podmínky zemědělského pojištění VPPZP 2005 - jsou někde na webu ČPoj). Vyplývá z nich mimo jiné logická povinnost pojistníka zabraňovat zvětšování škod, mezi pojišťovnou hrazené zachraňovací náklady ovšem NEPATŘÍ výdaje za veterináře! Zjednodušeně řečeno pokud budete koně za půl mega léčit, bude vás to stát 70 tisíc a vy tím odvrátíte, že by jinak chcípnul, tak 70 tisíc od pojišťovny neuvidíte. Pokud ho necháte chcípnout, tak půl mega asi taktéž neuvidíte, protože jste nezabraňovali dostatečně možným škodám.Tak snad tyhle informace pomůžou v rozhodování i jiným :-)

Jana Holoubková

Vloženo 1.10.2008 - 13:24
Ahoj všem,koníka mám pojištěného u ČP, je to francouzský klusák, valach, 12 let. Platím 1.750,- ročně a je pojištěn na A, B, C - v předchozím příspěvku podrobně popsáno. Koník byl za 30.000,-, pojistná částka je 25.000,-.

wes wes

Vloženo 1.10.2008 - 14:29
jenze 25tis. me v pripade velky operace nespasi :(

Ondřej Tučný

Vloženo 2.10.2008 - 0:17
Pozor, v tom A, B, C *nejsou* náklady na léčení. To je kategorie L a vztahuje se, jak jsem psal, jen na Brno a s limitem maximálně 50 tisíc. To tě při velký operaci asi taky nijak zvlášť nespasí... Můj názor je, že kvalitní pojištění koně v ČR neseženeš :-/

marina novotná

Vloženo 2.10.2008 - 8:53
Ne, a když jsem měla na doporučení francouzského chovatele rozjednané pojištění u americké firmy (Jarvis Insurance), tak z toho nakonec sešlo, páč ČR je pro ně pořád Afrika... pro západoevropské země pojistí - levněji a kvalitněji (např. i "ztráta využitelnosti" apod.). Nicméně když máš drahého koně v nájmu, tak to bez pojištění nejde a stejně tak, když prodávám koně na spátky a něco se mu stane, nehodlám se dohadovat o penězích ať už těch zaplacených, nebo nedoplacených. Takže něco lepší než nic - navíc je to otázka pojištění na pár měsíců, kdy doufáš, že se nic nestane a jen pojišťovně namastíš kapsu...

Ondřej Tučný

Vloženo 2.10.2008 - 15:19
Jsou to tihle: http://www.jarvisinsurance.com/ ? Je na ně nějaký přímý kontakt pro Evropu? Já se ještě poohlížel po pojištěních v UK, ale ti mimo UK nepojišťují.

Barbora Hlavacova

Vloženo 2.10.2008 - 19:29
Měla jsem takhle pojištěného koně u ČP a v žádném případě jsem si nemohla stanovit cenu sama. Přijela paní, nechala si koně předvést, zjistila rodiče, dosaženou výkonnost, zdravotní anamnézu... Na pořizovací částku nebrala zřetel. Dříve ČP léčebné výlohy vůbec nedělala. Měla jsem koně pojištěného pro případ "úmrtí/nutnosti utracení v důsledku činnosti, pro kterou byl určen". Jinak řečeno - pokud by zhebnul při parkuru, dostala bych zaplaceno, pokud na vyjížďce, neměla jsem nic ... Tenkrát jsme měli koně do pronájmu na trénink, sama bych do toho nešla. Třeba už je to jinak.