Podlaha

Eva Rumanová

Vloženo 12.3.2014 - 17:46
Dobry den, planujeme mat doma dva kone, v systeme 24/7 s pristreskom, resp s vonkajsim boxom, ktory sa ale nebude zatvarat. Zaujimalo by ma ake podlahy su najvhodnejsie, pocula som viac variant a nevieme sa akosi rozhodnut, niekto nedava podlahu vobec a len nastiela, niekto dava drevo, iny zas tehly alebo beton. Za kazdu radu dakujem Eva

Karolína Veselá

Vloženo 21.3.2014 - 13:08
Vždy jsme měla v boxe jen beton, někdy s gumama někdy bez. Je to jednoduché na vyklízení. V posledním ustájení měli koně před boxem hlínu na které se špatně odklízel nepořádek, takže za mě bych volila opět beton + guma na něj. Před boxem spevněný terén.

Jana Stixová

Vloženo 21.3.2014 - 15:16
Měla sem původně v přístřechu jen hliněnou podlahu. Dalo se to, herky se tam očividně zdržovaly jen před stínem a chodily tam srát, očividně tam asi nespali, lehli si někam do výběhu. Bylo přes léto a teplý podzim. Jak přituhlo tak sem ale nastlala aby měli na čem lehat - z výběhu byl chvílema tankodrom a když byla kosa, neměli by asi kde spát. Takže si začali dávat pravidlené polední siesty v přístřechu (do tě doby vím že takto spolu spávali někde na trávě). Měla jsem tam nejprv slámu - sláma na hlíně je peklo, nedoporučuju. Blbě se to poklízí. Piliny ty byly super - v zimě stačilo to víc poklidit tak jednou za týden (jinak denně vybírat bobky) a když bylo teplo jen jsem vybírala koblihy a nepřistýlala prakticky vůbec(nebo jednou za měsíc něco málo přihodila, jinak sem si říkala ať si dou zas chrápat pod strom rozmazlenci), na údržbu to bylo celkem fajn. Horší bylo že piliny nebyly pravidelně a ty zimní přechody zas na slámu (kdy se vespod ještě nechal zbytek suchých pilin), to byl zas děs a makačka na údržbu. Tak nějak mi příjde že tu slámu i nějak víc dycky znesvětí než když mají piliny (nebo to možná bude tím, že prostě ty piliny lepší sajou). Každopádně za deštivých období je to dycky náročnější, ale furt lepší řešit v přístřechu hnůj než bahno (páč hliněná podlaha dostane za dešťů dost nafrak pokud to nemáš dobře vyspádované). Kdybych byla na svojem, tak si v přístřechu podlahu srovnám, vyspáduju a zabetonuju asi. A v létě pokud mají někde venku na odpočinek stín bych to nechala holý nebo na to max vrzla nějakou tu gumu, v zimě asi podestýlala.....ale v komerčním ustájku se mi investovat přirozeně nechce a tak radši vařím z vody a z toho co je k dispozici....

Jana Stixová

Vloženo 21.3.2014 - 15:17
přístřech

Tomáš Förchtgott

Vloženo 21.3.2014 - 18:54
Zatím nejlépe se osvědčilo na srovnanou půdu (maximálně někde podsypat pískem) naskládat stájové gumy z recyklátu nejlépe tak, aby podlaha uvnitř přístřešku byla mírně nad okolním terénem a okolo se svažovala směrem ven (nejlepší jsou velké čtverce s reliéfem zámkové dlažby- zapadají do sebe a drží- máme v okolí venkovních boxů- před cca osmi lety jsme to "provizorně" naplácali do trošku srovnaného bahna... :-) ) Měkké, pevné, teplé, dobře se zametá, uklízí, udržuje. Žádný beton. Časem se drolí, práší, je studený a při případné obnově nebo přestavbě problém s odstraněním.

honzaj.

Vloženo 20.9.2017 - 11:19
Ahoj, bude to znít divně, ale mě podlahu pro koně udělala firma http://www.zcharvat.cz/podlahy když mi zrovna dělali doma podlahy vzali i tohle. Nějakou odolnou dlažbu, přesně nevím co to vlastně je. :D ale důležité je, že za to moc nechtěli a podlaha skvěle funguje a je kvalitní.