MVDr.Norbert Záliš - NH Kladruby n/L

Blanka Richtar

Vloženo 14.11.2008 - 9:04
Jen pro zajímavost a srovnání posouvám.

... ...

Vloženo 14.11.2008 - 9:18
"Brzo jsme zjistili, že tam běhá jeden dvounožec, asi šéf, který jim pořád něco vytýká, křičí na ně a je pořád nespokojený. Ten jim také přikazoval, aby na nás otevírali okna. Někdy to nevadilo, protože ve stájích bývalo dost teplo, ale někdy nám tak táhlo na hřbety… A to nebylo ještě to nejhorší. Ošetřovatelé dostali také příkaz, že nás mají držet každý den venku za jakéhokoliv počasí."Úryvek z "Vyprávění starokladrubské bělky".Aneb - kdo chce psa bít...Aneb - nic není černobílé...Neznám ani LG ani NZ a "vždycky jsem viděl jen výjevy", takže mě berte s rezervou.

Helena Görnerová

Vloženo 14.11.2008 - 9:21
Jo, toho jsem si také všimla.. Asi by to chtělo souvislosti, vyhodit důchodce bez zdravotní odolnosti ze dne na den ven také není úplně ok.Ty souvislosti mi chybí. Víc nic. V obecné rovině jsme se skutečně v "držení" koní a péči za ty roky posunuli někam jinam.

... ...

Vloženo 14.11.2008 - 9:26
Ano Heleno, právě - ty souvislosti. Těch bude hodně na to, aby kdokoliv kohokoliv na dálku odsuzoval nebo vynášel. Chov a city - viz Motěšice. Co je špatně a co dobře? Já se to neodvážím posoudit.

Helena Görnerová

Vloženo 14.11.2008 - 9:28
Mea culpa. Mohu se snad jedině preventivně omluvit za všechny omyly, které v životě udělám. Protože určitě udělám. Každopádně žít bez úsudku je blbost.

... ...

Vloženo 14.11.2008 - 9:40
To nebylo myšleno konkrétně na Tebe. Kdybych já se měla omlouvat za všechno co jsem v životě napáchala....Určitě mít názor - jakýkoliv je právo každého z nás. Mezi úsudkem a odsudkem je tenká hranice.Konec filosofování - chovu a šlechtění koní rozumím jak koza petrželi.

Jarmila Březinová

Vloženo 14.11.2008 - 10:13
Vyprávění starokladrubské bělky - to bylo první co mi vytanulo na mysli, když jsem se dozvěděla o odvolání LG.Parafráze - nesnesitelná křehkost bytí..

Péťa Neřeknu i kdyby mi guláškem podstrojovali :-)

Vloženo 16.11.2008 - 12:31
To byl dobrý nápad. Přečetl jsem si pár prvním reakcí a stačilo. Je v nich zmínka o nějakém článku LG "Vyprávění starokladrubské bělky" který prý LG napsala až po odvolání Záliše. Dá se ten článek někde sehnat, abych si udělal kompletní obrázek?

... ...

Vloženo 16.11.2008 - 12:45
Pri Tve inteligenci bych pouzila vyhledavac (vpravo nahore :o))

Lenka Sklenáková

Vloženo 16.11.2008 - 13:04
http://www.equichannel.cz/clanek/ukaz444

Lenka Sklenáková

Vloženo 16.11.2008 - 13:31
Kdyz uz se toto tema vratilo, nevite nekdo, kde vlastne skoncil p. Zalis?

Péťa Neřeknu i kdyby mi guláškem podstrojovali :-)

Vloženo 17.11.2008 - 11:25
Moje inteligence je charakteru ryze encyklopedického, se zavřením encyklopedie mizí :-))

Péťa Neřeknu i kdyby mi guláškem podstrojovali :-)

Vloženo 17.11.2008 - 11:34
Tak jsem si to přečet. No, pěkné. Škoda jen že to bylo (asi) napsáno až po odvolání Záliše. Nedovedu určit přesně, jestli to je "po bitvě každý generálem" nebo prostě hyenismus. Zvlášt poslední odstavec, který glorifikuje nástupce Záliše, tedy asi autorku, celý text degraduje, ať byl myšlen jakkoliv.

Roman Gronský

Vloženo 17.11.2008 - 12:28
ach jo, indiane, plky dobrý, akorát ti uniklo (jistě ne úmyslně), že nástupcem MvDr.Záliše byl ing.Vítek (a v tý době se do práce v hřebčíně bez financí opravdu nikdo nehrnul) a celej problém z hřebčínem se táhnul několik předchozích let včetně článků v týdnu, respektu a dalších (a taky několika reportáží na Nově a jedničce) ještě před odvoláním. A celý to dopadlo zcela pragmaticky - Záliš přišel o místo až teprve ve chvíli, kdy zároveň přišel o politickou ochranu, nikoliv v době kdy vyšly na veřejnost zprávy s NKÚ, nebo začala ta řada průšvihů v chovu. Mně ti nějak víc vyhovuje systém, ve kterým státní zakázky (a chov stkl a správa národní památky je státní zakázka) dostávaj lidi kvůli svým schopnostem (a přese všechny ty kecy co se mezi lidma vedou se to skutečně tak většinou děje) a nějak mi je obhajoba a upřednostnování jejich politický vhodnosti proti srsti.

Péťa Neřeknu i kdyby mi guláškem podstrojovali :-)

Vloženo 17.11.2008 - 19:21
Acho jo Lokki :-), je vcelku jedno kdo byl nástupcem ne? Neřeším jak přišel o místo Záliš, ani kdo byl jeho nástupcem. Zajímal mě článek který byl zmíněn na začátku této diskuse a a někdo se podivoval proč byl napsán až po dovolání Záliše. Mě to připadá, že způsob jmenování a odvolávání, respektive přičiny jsou pořád stejné. Je to prostě axiom a aby se změnil musí se změnit něco jiného. V podstatě na základě jakých pohnutek byl někdo v NHK jmenován, na základě stejných pohnutek byl asi i odvolán. A asi to jsou prozatím pořád pohnutky politické. Nebo se pletu?? Taky by se mi líbilo kdyby se všude, zvlášť ve státních spolcích, objevovali jenom profesní profíci. Jenže to je čistá sci-fi, žejo. Tak nerozumím proč je kolem toho tolik humbuku :-)). Aby se to změnilo, musí asi nejspíš část národa vymřít a být nahrazena jinou, určitě ne následující generací. Desítky let se charakter národa mrvil, tak není možné aby ta samá generace se najednou narovnala. To bude nejspíš trvat dvakrát, nebo vícekrát déle než se charakter srovná, nebo ne? ;-)