Kupní smlouva

Vladimíra Šebková

Vloženo 13.6.2005 - 11:07
Raketko, žádná kupní smlouva tě důsledně neochrání. My jsme si trochu přepracovali tu zde uvedenou, a myslím, že stačí - i když je předmětem plnění kůň. Pokud chceš co nejvyšší ochranu, tak zainvestuj do přednákupního veterinárního vyšetření, ať zvíš, do čeho jdeš. Přednákupní veterinární vyšetření stojí cca 2 000 - 3 000, včetně rentgenů, a to je lepší ochrana, než sebelepší smlouva. Vlaďka

malinka1

Vloženo 3.11.2005 - 18:58
moc prosím, jestli někdo máte nějaký koncept kupní smlouvy pošlete mi ho na mail smerdova@ihouse.cz nebo pokud víte co tam dát aby se člověk nenapálil a co můžu dle zákona chtít. Díky

Michala Martinovičová

Vloženo 19.3.2006 - 11:43
ahoj, to je trochu ošemetná záležitosť, ale v podstate si môžeš zmluvu formulovať tak ako potrebuješ(aby si tam zahrnula všetko čo je dôležité) len s tým musí druhá strana súhlasiť a podpísať tú zmluvu...prípadne sa môžeš poistiť nejakým svedkom pri podpise....druhá vec keby to bolo na mne asi by som skôr spísala zmluvu o prenájme koňa na dobu určitú a môžeš si tam zahrnúť dodatky o tom ako sa s koníkom má zaobchádzať(ustajnenie, krmivo...atď.) a dodatok o náhrade škody ak sa mu vinou známeho niečo stane...asi tak..no nie som priam odborník ale myslím, že to sú také základy. Dúfam,že to pomôže...ahoj

Jana Bruthans

Vloženo 19.3.2006 - 12:00
No, nejsem právník, právnické vzdělání kolem mě procházelo jen letmo, ale tvůj známý mi přijde pěkně vykutálený. Dle mého názoru je kupní smlouva na dobu určitou blbost. Možná, že to známý nemyslí zle a jen si chce opravdu ulehčit starosti a chce, aby se hříbě narodilo rovnou jeho kobyle, ale já bych do toho tedy opravdu nešla. Dle mého názoru je možná jedině smlouva o pronájmu, která definuje co nejvíce "co by, kdyby". Měla by zahrnovat především to co píšeš - tedy za jakých podmínek pronajímáš, v jakých podmínkách bude kobyla stát a hříbě bych definovala jako jeho majetek (od chvíle narození, odstavu... - nezapomeň v tom případě řešit, kdo hradí náklady na hříbě). A v každém případě nezapomeň řešit nejen to, co by se dělo, kdyby se něco stalo kobylce, ale i situaci, kdy se hříbě z nějakého důvodu nenarodí (kobylka nezabřezne, potratí, hříbě se narodí mrtvé atd.) nebo se hříběti stane něco do odstavu (a to zvlášť tehdy, budeš-li definovat hříbě jako odměnu za to, že se ti známý o kobylu postará). Pokud by známý na kupní smlouvě trval, pak mě napadá jen možnost uzavřít smlouvy dvě, a to tu kupní a zároveň smlouvu o smlouvě budoucí o zpětném prodeji kobyly za stanovených podmínek (tj. cena atd.). Hříbě bys asi v tomto případě nemusela řešit, protože by se narodilo vlastně přímo známého kobyle. Tam si ale myslím, že by bylo velmi složité, aby sis ty sama definovala, v jakých podmínkách bude tvoje (v té chvíli ale fakticky známého) kobylka chována, protože bys vlastně rozhodovala defacto v tu chvíli o jeho majetku. Doufám, že poradí někdo zkušenější ohledně problematiky, jaký je problém, aby hříbě bylo známého, když se narodí tvé kobyle. Do toho já opravdu nevidím. Asi by to chtělo spíše radu ze zkušenosti.

Hana Dufková

Vloženo 19.3.2006 - 13:30
No zcela určitě být kupní smlouva kvůli nějakým papírům být sepsaná nemusí. Když půjčuješ, tak půjčuješ a neprodáváš. To je jednoznačný. Sepiš si nájemní smlouvu, kde bude uvedeno všechno to, co si domluvíte - kdyby se s koníkem něco stalo, cenu za pronájem ( i když bude nulová, napíšeš, že nepožaduješ žádné fin. plnění, a druhá strana že nepožaduje žádnou úhradu nákladů vzniklých se staráním se o zvíře po dobu, kdy se o něj bude starat ), napíšete tam, že souhlasíš s tím, že kobča bude připuštěna na jeho náklady a že hříbě bude po narození jeho majetkem. Taky tam napíšeš, do kdy je smlovua platná a kdy si kobylku odvezeš nebo ti jí on vrátí - i to tam napiš, jestli ty nebo on. Napiš tam taky, kdo bude po celou dobu platit veterináře, kováře, krmení - vím, že to vypadá jako blbost, ale těch pár slov nikoho nezabije a určitě nejsou na škodu.Vyzdvihneš ve smlouvě, že zůstáváš majitelem, chovatelem je automaticky ten tvůj kamarád. Vyzdvihneš ve smlouvě taky to, že nikdo z vás nebude hlásit změnu majitele v Ústřední evidenci. Nezapomen ve smlouvě přesně identifikovat Tebe jako majitele, kamaráda jako nájemce i Tvojí kobylku hezky podle výžehu a pokud možno i popisu. Dej si tam jako podmínku, že koník bude ustájen tam a tam, že nebude dál nikomu pronajímám a že nebude vyvážen z republiky apod., popiš tam, k jaké činnosti kobylku pronajímáš či co zakazuješ s ní dělat. Popiš tam i její současný zdravotní a výživný stav, doporučuji ji vyfotit a fotku přidat jako součást smlouvy. Jestli má nějakou vadu,nebo jestli má nějaký zdravotní problém, který se vyskytuje v závisloti na něčem ( ošetřování, krmení apod.) klidně to tam napiš. Jestli považuješ ještě něco za důležitý, neboj se to ve smlouvě popsat. A jestli má kamarád čistý úmysly, klidně ti podepíše to, na čem jste se dohodli. Jestli je nemá, tak nepodepíše a Ty nelituj.

Petra H

Vloženo 19.3.2006 - 13:38
tohle musi resit smlouva o pronajmu, ne o prodeji. neni duvod psat kupni smlouvu, kdyz kobylu prodavat nechces... Az se hribe narodi a bude se zapisovat, napise se rovnou jako majitel hribete ten znamy. jen - ty budes v papirech uvedena jako chovatel. jako chovatel se vzdy uvadi majitel klisny v dobe narozeni hribete. Nejde znamemu o tohle? Absolvovala jsem neco podobneho. bez smlouvy a k oboustranne spokojenosti. do smlouvy o pronajmu si muzes dat cokoliv, co ti podepise, ale necekej, ze se ti zavaze k nejake nahrade skody, kdyz se kobyle neco stane. brezost a porod sebou nesou rizika i pri sebevetsi peci. a v podstate ti znamy taha trn z paty. kdyz k nemu kobylu nedas, budes ji rok a pul zivit jalovou. takze bych moc narocna snad ani nebyla, kdyz bych vedela, ze kobyla jde do dobrych rukou...

Hanka Houštecká

Vloženo 19.3.2006 - 20:18
Ahoj! Já jsem takhle měla kobylu skoro tři roky a pak jsem jí odkoupila. Měly jsme uzavřenou s bývalou majitelkou smlouvu o pronájmu koně, kde bylo uvedeno samozřejmě kromě přesné identifikace mě, kobyly, i tehdejší majitelky i to, že já se o kobylu starám na vlaství náklady (ustájení, vet, kovář atd.), že jsem seznámena s jejím zdravotním stavem a já už ani nevim co. Jo určitě tam byla uvedena nějaká náhrada za kobylu v případě jejího úhynu, dohodly jsme se na nějaké ceně, kterou by asi mohla mít. Po dvou letech majitelka chtěla, abych kobču připustila a ona že chce to hříbě. Připouštělo se napůl - půl já, půl ona, inseminací, odchov hříběte byl na moje náklady, opět jsme měly nějak ošetřený případný úhyn hříběte. Já jsem nakonec kobylu kupovala ještě před připouštěním, platila jsem docela málo, jakoby se odečetly náklady na mimi. V tvém případě bych to udělala buď takhle - smlouva o pronájmu, jak ti tady ostatní radí, a nebo klidně tu kupní a pak smlouvu o sml.budoucí, že po odstavu hříběte je kobča zase tvoje... Jinak kupní smlouva na dobu určitou nejde, případný úhyn klisny musíš mít ve smlouvě ošetřený - tady je myslím možná šikovnější, mít smlouvu jen o pronájmu - ona zůstane tvým majetkem a kamarýd, pokud tvůj majetek "poškodí"(zní to blbě, vim), ti ho bude muset nějak nahradit. Jestli chce být nutně zapsán jako chovatel hříběte, to bohužel bude muset asi oželet - bývala majitelka mojí kobyly to musela taky skousnout, i když z toho nadšená nebyla, ale já jsem si vyřídila změnu majitele hned po podepsání kupní smlouvy:o)) Jak je tu už od někoho psáno - dej si tam vše,co považuješ za důležité a jestli je to kamarád, kterému jde o blaho koně a o oboustrannou spokojenost, tak podepíše..jestli ne a bude se moc cukat, budeš vědět, že neni ten pravý, aby jí měl, i kdyby jen rok a půl...Držím palce:o)

simona Pivoňková

Vloženo 20.3.2006 - 9:39
není důvod psát smlouvu kupní, sepiště si smlouvu o pronájmu věci - kůň je věc, o podmínkách za jakých bude bržen a provozován, k jakému účelu a já mnarozdíl od Petry bych si vymínila náhradu škody v případě, že k ní dojde a to velmi prostě tím, že si tvůj kamarád, jež se ti bude starat o koně bezůplatně - pojistí odpovědnost za škodu na cizí věci. Je to pojistka za pár korun a nejde jen o rizika s březostí, ale o veškerá možná zranění. Tuto pojistku nelze uzavřít při starání se za úplatu - na to jsou pojistky jiné a drahé, ale pokud ti někdo svěří zvíře na starání se jako kamarádovi, tak to lze. Poptej se na to v pojišťovně. Doporučuji zdokumentovat si koníka před, nafotit, popsat, kamaráda vybavit všemi dostupnými informacemi o krmení a režimu koně, zvycích a zlozvycích - v zájmu koně - a občas kobylku kontrolovat. Chápu rodinné důvody a i to, že kamarád by rád hříbátko, pokud jste oba k sobě fér, není důvod, proč by to nemohlo dobře fungovat.

Katka Segečová

Vloženo 20.3.2006 - 10:55
Není to tak úplně vykutálenost, chovatelem hříběte je dle DŘ (nebo DU ???) majitel klisny v době narození hříběte, proto by chtěl být v době narozením jejím majitelem.

Jana N.

Vloženo 26.7.2006 - 10:57
Mohu ti poslat svoji verzi na mejl, chceš-li.

Markéta Peterková

Vloženo 26.7.2006 - 11:04
Tohle je link na kupní smlouvu, kterou jsem psala já: http://sweb.cz/grand.chessplay/kupn%C3%AD%20smlouva%2024.10.2005.doc Můžeš si ji stáhnout.

martina urbankova

Vloženo 26.7.2006 - 14:17
a když už je zde tema smluv, jak by přibližně měla vypadat smlouva o pronajmu koně?je mi jasný že tam musí být specifikovaný nájemce, pronajímatel a kůň o kterého se jedna.... A děla se to na dobu určitou nebo neurčitou?Pokud na neurčitou, jak je to s vypovězením pronájmu (jinak řečeno nacpu spoustu pěněz a času do koně a sotva to začne mít výsledky tam mi ho může majitel z ničeho nic přestat pronajímat?) a co v případě nějake strašně nehody, nebo třeba koliky u ktere se bude platit draha operace, nebo nedejbože v připadě otazky nechat/nenechat uspat.....kdo tohle většinou řeší a rozhoduje?

Jana N.

Vloženo 26.7.2006 - 14:40
to všechno si právě musíte smluvně ošetřit, dohodnout se na účelu pronájmu koně, době pronájmu (při době neurčité stanovte výpovědní dobu), místě ustájení, ceně pronájmu, kdo ponese náklady v těch a těch případech (veterinář, kovář, léčba zranění, chorob atd.), také dojde-li k trvalému poškození koně, jak toto vypořádat. Takovou smlouvu asi není legrace vytvořit, možná by to chtělo i právní pomoc. Já osobně bych do pronájmu nešla.

Vlad Hac

Vloženo 26.7.2006 - 15:35
Doma jí mám, jsou to myslím 2 papíry,a le mám jí jenom ze strany pronajímatele...

Markéta Peterková

Vloženo 27.7.2006 - 14:04
Tohle je smlouva, kterou jsem psala (není to čistá nájemní, ale dá se na nájem předělat): http://sweb.cz/grand.chessplay/vzor%20smouva%20o%20testaci%20sportovn%C3%AD%20v%C3%BDkonnosti%20kon%C4%9B.doc

martina urbankova

Vloženo 27.7.2006 - 14:54
Díky, a jetšě jak je to s tím že bych toho koně chtěla odkoupit časem já, může si majitel říct cenu, takovou jakou má ted kůn momentální hodnotu a nebo takovou jakou měl v době když jsem si ho začala pronajímat?Nebo se dohodneme už při uzavírání smlouvy na určité ceně a ta bude stejná, at s ním budu jezsit třeba "S" soutěže nebo jenom po lese?

Markéta Peterková

Vloženo 27.7.2006 - 21:37
můžete se dohodnout na předkupním právu (1), třeba za výhodnějších podmínek, nebo na opci (2) na koupi koně za stanovených podmínek ... záleží na vůli k dohodě ...

Petr Musil

Vloženo 29.8.2006 - 23:05
Ahoj lidi,nasměrujte mě nekam kde najdu kupní smlouvu na koně, diky

Klára Procházková

Vloženo 29.8.2006 - 23:25
Na žádnou jsem na netu nenarazila, musíte si ji udělat, nebo jestli chcete, napište Váš mail, pošlu Vám svou verzi, můžete si ji upravit.

Petr Musil

Vloženo 29.8.2006 - 23:33
už jsem něco sepsal :-), ale děkuju

Petra Brodská

Vloženo 4.12.2006 - 11:19
Ahoj! Můžete mi prosím někdo poradit jak má správně vypadat kupní smlouva- co má obsahovat aby byla i po právní straně správně? Nebo neznáte nějak´ý odkaz kde bych se to dočetla??? Díky moc za odpovědi!!!! Petra

Klára Procházková

Vloženo 4.12.2006 - 21:25
Můžu poslat na mail tu, kterou jsme použili my. Mail mám v medailonku, takže jestli máš zájem...

Petra Králová

Vloženo 8.12.2006 - 9:25
Ahoj,pokud máš ještě zájem, napiš mi Tvoji mailovou adresu a já Ti pošlu vzor kupní smlouvy na koně.

Jaroslav Koreň

Vloženo 8.12.2006 - 14:27
Určite bude v archíve diskusie tu na equichanneli. Nemala by byť kúpna zmluva overená notárom - aby mala právnu váhu ? Najlepšie by poradili právnici. Totiž legislatíva sa mení.

Lýdia Hudecova

Vloženo 11.6.2008 - 14:35
Ahoj, môžem poprosiť niekoho, kto má českú kúpnu zmluvu na koňa, aby mi ju poslal na hudecova@darkona.skĎakujem. L

Helena Remová

Vloženo 11.6.2008 - 14:48
http://www.profi-bazar.cz/kupni_smlouva_kone.htmlhttp://www.aschk.cz/dok.phphttp://www.equichannel.cz/liter/gotthard/vlastni/smlouvy.html

simona Pivoňková

Vloženo 11.6.2008 - 15:09
k tématu mne napadá, že chcete všichni grátis něco, co by vám za peníze udělal každý právník, takže když chcete zdarma poradit a pomoci, pak si budete muset vystačit s tím, co má dotyčný k dispozici - obecně Kdo s kým se domlouvá na čem, kdy, za kolik, za jakých podmínek, k jakému účelu, kdo hradí dopravu, co v případě "reklamace" jaká je uznatelná a jaká ne, plus samozřejmě identifikace zbožítakže například: Pan AB a slečna CD včetně jejich nacionále, bydliště, r.č. a čísla OP se dne 31.2.2000 dohodli na koupi zvířete koně EF pro účely ploužení po lese v kroku. EF je valach, 20 letý, modrý červeňouš s odzanky, trpí nespavostí a kope a kouše, ale zcela jistě nemá rýmu, obrnu a zelené puntíky. EF bude prodán novému majiteli za smluvní cenu 1Kč, náklady na cestu hradí kupující a EF přechází do jeho majetku plným zaplacením kupní ceny. V případě , že by kůň nevyhovoval pro výše uvedený účel nebo se u něj projevily skryté vady zavazuje se prodávající vzít si EF zpět, vrátí kupní cenu v plné výši a náklady na dopravu jdou za ním. Přiloženo potvrzení veterináře z prohlídky dne XY a fotodokumentace stavu koně k datu XXYY. přiložen modrý průkaz dokladující řádné očkování, odčervení a náležitostipotřebné k transportu. Zvíře je odváženo z hospodářství číslo 123654789 do hospodářství číslo 987456321

Lýdia Hudecova

Vloženo 11.6.2008 - 15:19
Lolita ďakujem.. :)Megera, aj tebe, nejaké vzory mám, porovnám s tým čo si napísala a to by to v tom bol čert, aby z toho nebola TÁ pravá kúpna zmluva.. :))) inak, máš pravdu, za peniaze by ju v podstate urobil hociktorý právnik... :)

Eliška Musálková

Vloženo 2.5.2009 - 11:47
četla sjem tuto diskuzi a chci se zeptat,když je někdo majitelem klisny a hříbě co se jí narodí bude v mém vlastnictví,stačí po narození klisny uvést mě jako majitele a chovatel zůstane zapsán majitel klisny chápu to dobře?nebo se to musí oznámit hned u připouštění do lístku že bude jiný majitel hříběte než klisny?děkuji

Jana Šírová

Vloženo 1.9.2015 - 15:56
Dobrý den. Prosím prodával někdo z Vás v letošním roce koně? Potřebovala bych vzor slouvy podle nového občanského zákonníku. Změnilo se něco krom čísla paragrafu? Kdo by byl ochotný mi smlouvu zaslat prosím na mail jsirova@centrum.cz Moc Vám děkuji.
1 2