Kulaté razítko

Jana Veselá

Vloženo 7.3.2005 - 13:08
ted mi veterinář sdělil, že není třeba kulatých razítek k převozu koní na závody a tím pádem dělat serologické vyšetření tak jako dříve....Na ČJF mi to potvrdili.Je třeba mít pouze očkování proti chřipce, očkování proti tetenu je nepovinné- pouze doporučené. Jedná se ale o sportovní koně přemísťující se na závody v rámci ČR. chtěla bych se zeptat, jestli tedy toto razítko není třeba ani v případě přepravy koní v ČR na veřejné tréninky.Jak rozumět pojmu sportovní kůň. Děkuji Jana

Petra H

Vloženo 7.3.2005 - 14:58
Kulaty razitko potrebujes dal - nevim, co ti kdo rikal. Jen k vydani potvrzeni pro presun (na to se dava to kul. razitko) nepotrebujes ty krve. Ver. treninky jsou sport. akce, ale ne pod zastitou CJF - muzou mit ruzna pravidla - vetsinou jim ale staci to same, co na ofiko sport. akce. Cti propozice - tam by ses mela docist, co od tebe budou presne chtit.

Jana Bílková

Vloženo 7.3.2005 - 15:26
Nejde o termín sportovní kůň, ale o akci, na kterou je kůň převážen. Např. na svody mít krve musíš. Je-li tedy kůň převážen na soutěže, jejichž součástí je i svod, už mít krve musíš.

Nessy

Vloženo 7.3.2005 - 18:01
Já mám zase info,že kulatá raz.,je třeba na přesun kraj-kraj-dřívější okresy zrušeny,na sport.akce platí co si vyžádá pořadatel,kul.raz.se vydává na očkování,krve se nedělají.Svody a pod.krve povinné.

veronika melicharova

Vloženo 8.3.2005 - 9:43
A co potřebuju, když pojedu s koněm(není sportovní) na dovolenou do jiného kraje a budu ho tam mít třeba týden ustájenýho u jiných koní? A co třeba na Hubertovky? Nebo hobby závody? Já v tom mám hroznej maglajs.

Jana Bambasová

Vloženo 8.3.2005 - 16:37
Ano, tak to je. Není potřeba vyšetření krve, ale jen očkování. S očkovacím průkazem ti na veterinární správě zapíšou povolení pro převoz pro sportovní účely na tento rok a dají kulaté razítko. To kulaté razítko je potřeba proto, že zkontrolují, zda je očkování koně korektní.

frajerka frajerka

Vloženo 7.9.2005 - 14:39
Ahoj mám dotaz, jsem pozvaná s kobčou na pouť a ta se koná kousek od mého bydliště, ta paní co to pořádá se mě ptala jestli mám kulaté razítko, já jsem slyšela, že v rámci přesunu po okrese ho nemusim mít, je to pravda. Jinak odčervená a očkováná je providelně máme i modrý průkaz. Děkuji za odpověď Míša

Renata Štieberová

Vloženo 7.9.2005 - 18:25
Kdo pořádá nějakou koňskou akci, měl by splňovat požadavky veterinární správy a může od zúčastněných požadovat potvrzení v průkazu koně tím kulatým razítkem. Pokud máš kobylu očkovanou, vše řádně zapsáno, tak stačí, když ti veterinář zapíše do průkazu výsledek klinického vyšetření (prostě koukne, jestli je kůň zdravý a do průkazu to potvrdí) a ty s tím pojedeš na okresní veterinární správu, koupíš si 50Kč kolek a oni ti dají razítko do průkazu, kde zapíší, že povolují přesun koně ke sportovním účelům. Což by mohl být tvůj případ. Na svody už je potřeba dělat laboratorní vyšetření krve.

Dana Vorlová

Vloženo 23.1.2006 - 14:10
Vet mi říkal,že na vyjímku ohledně sportovní aktivity musí být dvoje očkování po půl roce.Takže asi určitě,jako minulý rok.Pouze u chovatelských akcí krev být musí a to ne starší jednoho měsíce.

Petra H

Vloženo 23.1.2006 - 14:26
Prechazi se povinne na vet pravidla FEI, ktera pro mezinarodni zavody platila uz loni a pro narodni byla pouze doporucena - tj. chripka se ma preockovavat nejpozdeji po 6-ti mesicich. krev pro sportovni presuny opet byt nemusi. Info je od veta, na webu jsem to zatim ofiko nenasla. P.

Renata Koseková

Vloženo 23.1.2006 - 21:10
ahojky, nedávno se to tu přeci řešilo, je to pod ID 1113428 tam určitě najdeš to, co hledáš...dotaz tam sice zněl jinak, ale k tomuhle se tam pár věcí taky dodávalo..

Helena Smutná

Vloženo 25.1.2006 - 3:02
Mám info leda z roku finf, čili z loňska - razítko nedává vet, ale vetspráva, za kolek (50,-), do průkazu, s napsaným "přesun koně pro rok XY ke sportovním účelům povolen". Ale možná jsem už mimo, a u nás se to vyřizuje pro všecky najednou, to se mám, průkazy odjedou a pak zas přijedou s tím razítkem :-)

Michaela Holubová

Vloženo 25.1.2006 - 19:42
No a já mám od Krajské veterinární správy informaci (z minulého týdne), že se má očkovat dle vakcinačního schématu dané vakcíny - klidně jen jednou v roce. Už by se kluci študovaní mohli konečně dohodnout:))) Míša

Ivana Nováková

Vloženo 25.1.2006 - 20:36
Jen kolek nestačí,musí být s kulatým razítkem,které vydává krajská vet. správa.Krev se kvůli kulatému razítku na sportovní účely dělat nemusí,pouze při trvalém přesunu.Co se týče očkování,ČJF vyžaduje očkování po 6 měsících.Vet.správa vydala rozhodnutí,aby sme se řídili podle výrobce dané vakcíny.Takže pokud nebudu sportovat ani vyvážet koně do zahraničí,stačí se řídit výrobcem vakcíny-většinou udávají po 12 měsících.Mám toto potvrzené letos od veta.

Nessy

Vloženo 25.1.2006 - 21:24
tak já chtěla po vetovi přeočkovat chřipku po půl roce,když to doporučujou a dost se divil,tak to asi nebude povinný

Ivana Nováková

Vloženo 26.1.2006 - 10:41
ČJF to vyžaduje,povinné to jinak není.Vyšlo to už loni v Jezdectví.Takže až přijedeš někam na závody,vet ti tam zkontroluje průkaz a ty ho nebudeš mít očkovaného po 6 měsících,můžeš jet krásně domů.Pozor,rozhodují tam i dny.Můj vet dělá tyto kontroly např při závodech v Poděbradech a dělával je na dostizích v Lysé n/L.

Petra H

Vloženo 26.1.2006 - 11:19
kluci studovani uz se rozhodli:-) jeden pohled na vec je od veta a vakcinacniho schematu pouzite vakciny. tam klidne staci jednou za rok preockovat. druhy pohled je od CJF. Jak jsem psala vyse -kdyz se chcete ucastnit zavodu poradanych pod CJF ( potazno FEI) musite! preockovavat po 6-ti mesicich. loni to bylo povinne pro mezinarodni zavody a doporucene pro narodni, letos je povinne pro vsechny... takze kdyz vam ockuje vet-pejskar verim, ze to netusi, kdyz k vam jezdi vet, co dela prejimky koni na zavodech, bude mit asi info jine. P.

Petra H

Vloženo 26.1.2006 - 11:20
"tak to asi nebude povinný" kdyz nechces jezdit na zavody fakt to povinny neni...

Petra H

Vloženo 26.1.2006 - 11:47
kulate razitko zrejme dostanes na celou sezonu. doufam tedA..jeste jsem pro nej nebyla. nechci se dockat situace, ze mi ho daji jen na pul roku a pojedu tam znovu - drive totiz omezovali platnost "vyjimky" kdyz vyprselo ockovani napr. v zari... No a proc k tomuhle opatreni CJF pristoupila? v zajmu koni?? ... zadna vakcina v praxi pry rok imunitu neudrzi..dostihaci snad uz preockovavaji do 6ti mesicich delsi dobu.. po pravde -za posledni roky jsme si cas od casu nejaky kasel ze zavodu privezli.. nekdy nasledovalo preleceni ATB za 4 tis.+riziko, ze kun zustane dusny? uvazovali jsme o tom preockovavani po 6-ti mesicich uz loni, kdy to bylo pouze doporucene.. P.

Petra H

Vloženo 26.1.2006 - 11:56
jo, tak v aktualizaci stranek CJF nepomuzu:-) tohle info je zakulisni, od vetu, co s CJF spolupracuji a ti avizovali tuhle novou "povinnost" uz loni. ale zmatek je kazdy rok -vzdyt kolik lidi nechavalo loni zbytecne odebirat sportakum krev, ze:-( na strankach CJF to vyslo buhvi kdy...

Petra H

Vloženo 26.1.2006 - 12:04
nechci ti kazit idealy, ale i s tou krvi jsi musela mit bud tridenni od sveho veta nebo jet na zavody, kde se konala vet prejimka... je to jen muj pocit, ale tech "chripek" je ted strasne moc a podle me je dobre, ze s tim neco zkouseji udelat... jen letos jsme ji do staje privezli 2x jednou - z jarniho melnika (8 koni) , podruhe z Ptic (2 kone). a to se nase kone k cizim temer nepriblizi a na vicedenich s ustajenim jsme loni vubec nebyli...

Michaela Holubová

Vloženo 26.1.2006 - 12:20
Podivná dohoda...:)) Vet, dá se říci pejskař (i když koně dělá) se zmínil o očkování 2 x v roce. Krajská veterinární správa, která by přeci jenom měla mít akutální informace, zmiňovala vakcinační schéma. V každém případě, pro dobro koní, bude opravdu lepší očkovat 2 x v roce - ani tak nebude kůň úplně chráněn (nejlépe očkovat prý tak jednou za 4 měsíce). Je fakt, že letos nám po očkování pár koní bufalo, takže chřipka je všude kolem nás. Míša

Nessy

Vloženo 26.1.2006 - 12:35
Jsem přesvědčená,že v tom jezdectví stálo,že FEI to vyžaduje ČJF doporučuje

Markéta Voslářová

Vloženo 27.4.2008 - 10:07
Když mi již poslali ze státní veterinárního ústavu zprávu o tom že koník je zdáv.kam ještě můsím zajít pro to razítko????děkuji

Lucie Votavová

Vloženo 27.4.2008 - 10:12
....zdráv....to je dost široký pojem, ale pokud to je kvůli převozu-anémie- musíš s tou zprávou na Tvoji Krajskou vet.správu, pro razítko k povolení převozu.Jinak tedy nevím, co bys tím jiného myslela, dotaz nepřesný :-)) /Adresu najdeš v tel.seznamu např. , nejdřív tam zavolej...../

Markéta Voslářová

Vloženo 27.4.2008 - 10:17
jj děkuju.je to kvůli převozu..........

Markéta Voslářová

Vloženo 27.4.2008 - 10:58
A nevíš kolik se na tom KVS za to platí??dík

Lucie Votrubová

Vloženo 27.4.2008 - 11:13
kolek 50 Kč

Lucie Votavová

Vloženo 27.4.2008 - 14:36
Ještě předtím si domluv se svým vetem, ať Ti vyplní formulář kvůli převozu, musí to být od něj podepsané, a uvedeno místo určení, i s číslem hospodářství.Proto jsem radila, abys tam zavolala, oni Ti to upřesní, ať tam nejedeš zbytečně.zdravím

Jana Bílková

Vloženo 28.4.2008 - 7:57
Zavolej si svému vetovi, on ti z těch papírů, co ti přišly (předpokládám, že jde o vyšetření krve) přepíše podstatné údaje do průkazu a potvrdí je. Pokud máš správně prováděná očkování a máš je zapsaná v průkazu, pak stačí jen zajít na poštu, koupit 50 kč kolek, a s tím vším jít na Krajskou veterinární správu, kde ti dají kulaté razítko.
1 2