Jezdeni

Tereza Rosická

Vloženo 26.10.2005 - 9:44
Ahoj lidi, musim si vám postěžovat. Sháním stále někoho na ježdění na svého koníka, protože to sama neutáhnu (mám ještě jednoho), ale nechci ho prodat. Už si toho prožil dost a bojim se, aby se to zase nevrátili. Kromo toho ho mám hrozně ráda a ač i časově nestíhám, jsem šťastná, že ho mám alespoň u sebe. Myslim, že mu toho spoustu dlužím, protože jsme toho moc prožili a moc mě toho naučil. Nic méně stále nemůžu sehnat "to" co hledám. Lidí, kteří by chtěli jezdit je sice spousta, ale všichni by chtěli jezdit zadarmo. Přitom já si představuji 750,-/měsíc za docházení 1x týdně, 1500,- za 2x atd., což znamená necelé 200,- na hodinu. Což na to, že je to u Prahy a s koníkem si můžou dělat v podstatě co chtějí (skákat smí jen pod dohledem), ale můžou ho vzít třeba na 2 hodiny ven, si myslím, že je to cena opravdu rozumná. Tak jsem z toho celá zoufalá. Krom toho je koník absolutní pohodář. Co víc si přát? Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Co vy na to? Já mít dřív takovou možnost, co bych za to dala. :-)

Andrea Mottlová

Vloženo 26.10.2005 - 10:02
Ahoj, já jsem teda z Plzně, tak nevím jak moc se ty poměry liší (ale neřekla bych že až zas tolik). Popravdě ti musím říct, že 750,-Kč za chození 1x týdně bych nedala ani náhodou. Za prvé by mi 1x za týden ani náhodou nestačilo a za druhé by jsem na to chodit častěji u tebe prostě neměla...:-/

Romana Vochozková

Vloženo 26.10.2005 - 10:09
Ahoj,asi bude záležet co je to za koníka(plemeno,povaha) a jestli nemáš moc velké nároky na jezdce a také záleží na dojíždění(dopravě),také co můžeš nabídnout(jízdárna,dohled-cvičitel př.trenér,zázemí).Mám také takhle zaopatřenou jednu teplokrevnou kobylku je to paní profesorka(15 let) tak jsem nepožadovala velké zkušenosti.Jsem z Prahy a mám na ní celkem 4 jezdce(plnoletá děvčata která si již sama vydělávají,se stadenty je problém po finanční stránce),takto mě to již funguje 3 roky,po tom co jsem tuto kobylku pro úraz musela ztahnout ze sportu.Finančně tvé nároky jsou přiměřené.Mám stejné,prostě ustájení něco stojí...Ještě jsem ti chtěla napsat,že na zimu se špatně hledají jezdci,ale když sem si vydala inzerát spíše jsem lidi musela odmítat,ježdění sem měla hned obsazené.

nora havlickova

Vloženo 26.10.2005 - 10:12
Ahoj také si myslím že peníze které zde udáváš jsou dost za ježdění které nabízíš.. Ale co jsem koukala do inzerce tak je to dost podobné ostatním. Mne jezdí holčina za 1000kč a má koně plně k dispozici až 4týdně když má čas + když jim to jde tak ho má i na závody. Je fakt že jsem docela dlouho vybírala než jsem vybrala , protože ono jen tak někomu svěřit koně .. není to lehké najít spolehlivého a šikovného koně .. takže Terko jestli tu někde seš a čteš to tak ti moc děkuji že tě mám !! :-)

Romana Vochozková

Vloženo 26.10.2005 - 10:17
Andítko,musím trošku s tebou nesouhlasit,víš kolik stojí ustájení koně?Pohybuje se průměrně kolem 5 tisíc a to je jen ustájení+kovář,vet,vitamíny(nepočítaje sedlo,uzdečka) a podobně.Není to předražené,ale úměrné za ježdění 2x týdně 1500.Máš za to koně k dispozici...Asi také spíše bude záležet jestli si již sama vyděláváš či ne...Věř kůň není levný koníček a vše něco stojí.Dívám se na to očima majitele,který má tři koně,také jednoho takto pronajímám a nemám z toho ani korunu,je kobylka má poplacené holé ustájení.

Tereza Marešová

Vloženo 26.10.2005 - 10:48
Mně by třeba vadilo, kdyby na koni jezdili čtyři jezdci. To už si pak opravdu můžu platit jednotlivý vyjížďky na nějaký turistický jízdárně a vyjde mi to nastejno. Já taky hledala koně docela dlouho, protože práve mi vadilo, že bylo na koni několik lidí. Mně vyhovuje, když jsou dva. V současnosti jezdím na koni, který má majitele plně zaneprázdneného vším možným, jen ne koněm, a jsme teda dvě jezdkyně jezdící za příspěvek na ustájení. Holé ustájení je za 4500 a my platíme každá 1500 a je v tom započítaný i kovář, takže si myslím, že jsem na tom jako jezdec dobře. Sice si vydělávám sama, ale moc peněz to není, spíš se občas zadlužuju. Měla jsem možnost jezdit na kobče za 1000kč, ale byli bysme tři čtyři lidi. Pak jsem měla možnost jezdit na plňasovi z dráhy za 700, protože ten byl ustájen přímo doma u majitelů statku a nikdo ho nijak nevyužíval. Po tom jsem skočila, protože bych byla jediná, kdo by měl koníka na starost, což ve mě vyvolávalo určitý pocit vlastního koně :) Nakonec to ze zdravotních důvodů koně nevyšlo, taky to bylo pěkně daleko. myslím si, že dojíždění je vedle ceny to nedůležitější - na povahu a typ koně už si nějak člověk zvykne. Opravdu je těžké hledat někoho na zimu. Sama jsem si řekla, že si koníka najdu až na jaře (vloni jsem jezdila durch celý rok), jenže pak se ozval někdo kdo mi našel něco "úplně jiného" a to se nedalo odmítnout :) Jezdím necelou hodinu do stáje, jsou tam pěkné terény, hodný a vychovaný krásný koníček, "moje" zlato (doslova - je ryzák), platím 1500 a je to u Prahy. Nenapadá mě nic, na co bych si mohla stěžovat. Snad jen že je brzo tma! :)

Romana Vochozková

Vloženo 26.10.2005 - 10:59
Nejsem z toho nadšená,že jsou na ni teď 4(budou 3),ale ve dvou by byl příspěvek měsíčně 2500 Kč a to bohužel není pro ně únosné.Starají se o ni jako by byla jejich.Jen při skákání na ně dohlížím.Jednala sem s nima na rovinu,buď bych byla nucena kobylu prodat,nebo to bude takto funfovat,aby se poplatila režije.(kováře a ostatní hradím sama).

Andrea Mottlová

Vloženo 26.10.2005 - 11:16
Vím že ustájení je hodně drahé, ale myslím si že není totéž za koněm 1x či 2x týdně docházet a mít ho pronajatého... Taky si uvědom že ty holky ti vlastně pomáhají a možná dělají větší službu oni tobě než ty jim... holek na ježdění je asi mnohem víc než majitelů kteří své koně poučí (i když teď se to docela obrací). A když to není ochoten zaplatit jezdec jeden tak to bude ochoten zaplatit druhej...

Tereza Rosická

Vloženo 26.10.2005 - 11:18
Tak ber v úvahu, že platím 5500,- měsíčně + kování + veterinář + vítamíny, granule atd. A v Praze hodina ježdění stojí kolem 300,-.

Tereza Rosická

Vloženo 26.10.2005 - 11:19
Díky za podporu. :-)

Tereza Rosická

Vloženo 26.10.2005 - 11:24
Je to 10ti letý kladrubák. 100% spolehlivý. Velké nároky opravdu nemám. Můžou chodit jak ven tak na jízdárnu a po dohodě i s trenérem. Zázemí je myslím hodně slušné. Gratulu, žes našla tak fajn lidi a přeju ti, aby u tebe dlouho vydželi. Abych nelhala, mám dvě holčiny, ale bohužel jezdí obě jen 1x týdně, takže to na pokrytí ustájení (natož pak toho ostatního) opravdu nestačí. Taky jsem sehnala super pána, který mi dával fakt hodně, ale smůla se lepí na paty a on teď na dlouho odjíždí, takže minimálně měsíc tady nebude. Ach jo.

Tereza Rosická

Vloženo 26.10.2005 - 11:29
Taky mám krásný terény, jsme u Prahy a je všechno super! A taky se mi nelíbí, že na koníkovi jezdí hodně lidí. Myslim, že max jsou 3, ideální 2. Jenže to všechno souvisí s cenou. Když holky jezdí 1x týdně tak to vyjde za obě 1500 na měsíc, takž já na holé ustájení musím doplatit 4000, a to je sakra dost, na to, že mám ještě jednoho. Když je 4500 se všim všudy a vy obě platíte 1500, tak to je krásný. O tom si můžu nechat jenom zdát :-(

Tereza Rosická

Vloženo 26.10.2005 - 11:31
Tak to jsme na tom úplně stejně :-). Ale koníka se snažím udržet zuby nechty. Bohužel ten kdo neměl vlastního koně (a ještě ke všemu v komerční stáji v Praze - s tím druhým sportuju, takže jsem "nucená" být ve sportovní stáji), nechápe co to obnáši.

Romana Vochozková

Vloženo 26.10.2005 - 11:31
Jakou mě dělají službu?Holky na ni chodí tak jak se mezi sebou dohodnou.Na kobyle já nejezdím,mám ji jen že ji mám,nechtěla sem kobču holkám prodat,mají ji rádi.Je fakt že takových koní jako je ona je málo(povaha,jezditelnost)...Byla bych ráda kdyby si jí ode mne časem odkoupili(symbolická cena),možná k tomu i dojde.Kobylu mám samozřejmě ráda,chtěla bych aby byla v dobrých rukách a hlavně podmínkách (to jest,že by zůstala ustájena tam kde je).

Andrea Mottlová

Vloženo 26.10.2005 - 11:42
Určitě taky záleží na množství jiných věcí než je jen cena, ale ten kůň je tvůj a ty ses rozhodla, že si ho chceš nechat tak je jasný že za to musíš platit a ne aby veškeré náklady nesly ty jezdci... Je to jen můj názor třeba je špatný. Tak to prosím neber, jako něco proti tobě:-))

Andrea Mottlová

Vloženo 26.10.2005 - 11:50
Pohybujou ti koníka na kterého by ti jinak nezbýval čas...

Simona Fialová

Vloženo 26.10.2005 - 11:54
Hm a co to vzít takto: Jezdí neomezeně na koni, kterého by RoJa jinak prodala (ony na něj nemají) a nejezdily by na ničem...každá mince má dvě strany!

Jana Bílková

Vloženo 26.10.2005 - 11:57
Mi to přijde také hodně. Za 200/hod se dá najít ježdění pod zkušeným dozorem (třeba ne přímo v Praze, ale jinde po republice ano). Ta cena je jako cena pro majitele, pokud je někdo jako spolujezdec, měl by ji mít nižší.

Andrea Mottlová

Vloženo 26.10.2005 - 12:00
Souhlasím! To už bych si mohla toho koníka koupit sama a najít si ustájení levnější. A vyšlo by to finančně podobně.

Jitka Kutmanová

Vloženo 26.10.2005 - 12:09
Nebo za 350 na hodinu pod dozorem.

Romana Vochozková

Vloženo 26.10.2005 - 12:11
No,vem si to také z druhé strany,jezdec ti koně zraní...(může se stát).Ať se již jedná o špatné nasedlání,odření kohoutku pak i o vážnější věci,co pak?Pak jsou ty dvě stovky za hodinu hodně malá náplast.Myslíš,že se ti někdo bude podílet na léčení?Řekla bych že určitě ne,a že máš koně v tu ránu mimo provoz,to už také nikoho zajímat nebude a placení zbyde na tebe.Vše má své...

Simona Fialová

Vloženo 26.10.2005 - 12:14
Přesně tak...

Andrea Mottlová

Vloženo 26.10.2005 - 12:14
Vždyť říkám že taky záleží na domluvě. Akorát tady mluvím o svém názoru a o mých zkušenostech. Já bych u ní prostě jezdit nemohla i kdybych 1000x chtěla protože bych na to prostě neměla. To bych si raději někde mákla jako zrovna tam kde jezdím teď. Neplatím nic ale vstávám v 5:30 abych nakrmila a vykydala 5 koní... Třeba to tak v Praze fakt chodí, ale je to můj názor...:-D

Andrea Mottlová

Vloženo 26.10.2005 - 12:19
Jasně že vyjížďky do přírody jsou fajn, ale asi bych dala přednost tomu trenérovy kde bych se alespoň něco naučila...

Lucie Šustková

Vloženo 26.10.2005 - 12:23
Jak to tady tak pročítámm tak si víc a víc uvědomuju, jak sem ráda, že nežiju někde u prahy....Jinak bych si o těch úžasných stvořeních mohla nechat jen zdát...=o)

Aneta Kratochvílová

Vloženo 26.10.2005 - 12:28
No tak nevím, ale je to opravdu dost...Když jsme chodili do stáje, tak jsme jezdili za práci...Jo, náklady na koně jsou občas vysoké, ale každý si musí rozmyslet, na co má a na co ne...Pokud je pro dotyčnou pro´blém utáhnout svého koně, tak ho dám do levnější stáje nebo prodám...Nemůžu chtít po jezdci, aby mi platil náklady...Jinak, je potřeba si uvědomit, že pokud na svého koně nemáš čas, tak rajťák udělá službu tobě, ne ty jemu (pokud si na koně nechceš pustit začátečníka, nebo malou holku)...Dát za 4 jízdy do měsíce 750 Kč...Navíc, docházet 1x týdně je i rpo rajťáka téměř bezvýznamné, protože nemůže s koněm nějak systematicky pracovat...a pokud by chtěl chodit tak 5x do týdne, znamenalo by to, že by platil skoro 4000 Kč???

Jitka Kutmanová

Vloženo 26.10.2005 - 12:29
Nejen zraní ale třeba i zchromí nebo zraní na duši, i když spíš z neznalosti než z úmyslu a na závěr zdělí, když žádáte jakousi snahu o nápravu , že to nemá zapotřebí a odejde.

Andrea Mottlová

Vloženo 26.10.2005 - 12:32
Přesně si vystihla co jsem se tady snažila lidem vysvětlit:-)))

Tereza Rosická

Vloženo 26.10.2005 - 12:34
Jinde v republice, to je ten problém. Mě to stojí 5500 a bude se zdražovat 6000. Ne všichni ale hledají ježdění pod odborným trenérem. Hodně lidí chce jezdit jen ven podle svého uvážení a taková služba se už zas tak často nenabízí.

Tereza Rosická

Vloženo 26.10.2005 - 12:36
Není kůň jako kůň a hlavně se nemusíš starat o to co bude žrát, kdy se bude kovat, očkovat, odčervovat atd. A nemůsíš tam být každý den. Mít vlastního koně je obrovská zodpvědnost a je to velmi omezující a to si každý nemůže dovolit.
1 2 3 4 5