Jezdecká přilba

Petra Boháčová

Vloženo 10.3.2006 - 22:00
Ahoj všichni nadšenci. Když si tady tak pročítám úrazy, zajímalo by mě, kolik z Vás nosí přilbu, nebo i vestu. Já bych bez přilby na koně nesedla a to se mi žádný pořádný pád nepovedl /a doufám že nepovede/. Jen mě moc překvapuje, kolik lidí a hlavně dětí vidím jezdit bez přileb. Mám na mysli hobíky i sporťáky

Renata Koseková

Vloženo 10.3.2006 - 22:18
já teda vestu neměla na sobě nikdy, ale přilbu si beru vždycky. Už jen pro ten pocit, taky sem zatím neměla nějak krkolomné pády, se zaměřením na hlavu, ale pro mě to je jako když jdu někam např. bez hodinek. Já sem strašně zásadová a když na něco zapomenu, tak sem z toho špatná a čekám, co se mi stane:-D Několikrát se mi stalo, že sem jí z nepochopitelných důvodů nechala ve stáji a pak sem si na to vzpoměla, že jedu bez helmičky, měla sem divnej pocit, prostě sem na ní zvyklá. I když ta moje jednobodovka bez gumyčky, by mi stejně asi byla k ničemu:DD

Misa Lorethova

Vloženo 11.3.2006 - 13:02
vestu nenosim, zatim, ale casem o ni uvazuju, protoze zacinak jezdit dost v terenu, i se skokama atd....Ale nebudu ji nosti porad, jen nekdy, pokud si ji koupim.Prilbu povetsinou nosim, ale taky ne vzdycky .) Par padu uz jsem mela nejaky byly osklivy. To same i segra, cca pred 20 dny spadla a natrhla si slezinu....Dlouho nebude moct jezdit, ale pry prilbu ani vestu nosit nezacne.

Lida Prušková

Vloženo 11.3.2006 - 16:04
S přilbou jezdím odjakživa, bez ní mi to přijde asi jako sednout si do auta a nepřipoutat se:-), mám sice dražší, ale lehkou, dobře odvětrávanou Casco, kterou na hlavě vůbec necítím. Ve vestě jezdím druhým rokem, taky každý den, už mi to nepříjde, ale chce si to na ní zvyknout.Děti bych bez přilby v životě neposadila ani na nejhodnějšího koně, musí ji nosit, i když jdou jen pár metrů. lolap

Margita Křivská

Vloženo 11.3.2006 - 17:03
Přilbu nosím skoro vždy a děti bez ní na koně nepustím,vestu nemáme,ale bez správných bot to taky nejde. Jen se divím mým rodičům,že mě nějakou přilbu nekoupili už tenkrát před 18ti lety,to jsem byla na zemi pořád. Klika,že se mi nic zvláštního nestalo.

Majka Dornerova

Vloženo 13.3.2006 - 8:59
Doteraz som jazdila bez prilby a len zázrakom sa mi nič nestalo... Teraz mám mladú kobču, ktorú budem budúce leto obsadať a bez prilby a vesty na ňu nevyleziem. Už som z toho adrenalínového jazdenia nejako vyrástla a svoju telesnú schránku si viac vážim. Hlavne keď tie modriny bolia nejako viac ako pred 10 rokmi :o))

Jitka Kutmanová

Vloženo 13.3.2006 - 12:21
V podstatě velkou část života jsem jezdila bez přilby, protože nebyli ani k dostání, ale nikdy jsme aspoň nejezdili sami, teď jezdím sama, takže ta přilba a bezpečnostní třmeny je minimum co mohu pro svou bezpečnost udělat.

Ilona Pejšová

Vloženo 13.3.2006 - 12:24
Přilbu by děti měli nosit vždy. U nás v oddíle máme takové erární, to pro ty, co začínají a rodiče nechtějí ještě investovat. Potom jí kupuji sami. Já myslím, že jde především o bezpečnost dětí. Dcera nosí přilbu stále a od loňska i vestu. Bez přilby bych človíčka mladšího osmnácti let nepustila ani do hobíků, ani na huberta.

Markéta Rychecká

Vloženo 13.3.2006 - 13:28
Já bych bez přilby nevyjela, maximálně krokovat na jízdárnu. Na jaře si plánuju pořídit i vestu, je pravda, že je v ní člověk takovej ztuhlej, neohebnej, ale to je o zvyk. Já jsem jí po pár minutách necítila, akorát při slejzání jsem se vestou nějak zachytila sedla a doskočila jsem pod koně přímo na prdel :-)

Katka Segečová

Vloženo 13.3.2006 - 13:34
Já bych i uzákonila povinnost, aby osoby mladší 18 let povinně nosili přilbu na kole, in-liny, lyžování, snowboardy, skateboardy, ježdení na koni apod. Stát by měl chránit děti před rodiči, kteří jsou nezodpověďní. Stejně by měly být povinné autosedačky.

ilisek ilisek

Vloženo 13.3.2006 - 14:09
A kdo by to plnění povinnosti kontroloval.....myslíš, že by policie začla běhat po polích a lesních cestách.....:o))

Sebastian Sehnal

Vloženo 13.3.2006 - 21:26
od doby co mi kůň šlápl na hlavu nosím, snažím se nosit......

thesun

Vloženo 16.4.2006 - 22:42
Ahoj, potřebuji si koupit novou přilbu tak mě tak napadlo, v jaké přilbě jezdíte, proč jste si ji vybrali? Předem díky :-)

Jana Dolečková

Vloženo 17.4.2006 - 19:53
já mám trošku klasičtější Kavalkade a spokojenost (hlavně je mi v ní pohodlně, což se mi u casca zatím nestalo)