Co si o tom myslíte??

Martin Džumela

Vloženo 17.11.2010 - 2:45
Na internete som videl takúto fotku http://www.flickr.com/photos/imlsdcc/5169819941/ Čo si o tom myslíte ? Dá sa to ? Nevadí to koňovi či je to len dáky trik ?

jana kopic

Vloženo 17.11.2010 - 6:56
no na ostro bez vedomi kone bych to nezkousela, pokud ten kun nechcip tak to bude mit nauceny a nebo jedou z hospody popripade ma starecek "death wish" LOL:)))))))))))))))))

Tomáš Förchtgott

Vloženo 17.11.2010 - 12:51
Viděl jste někdo Honzu Bláhu tehdy ještě s Gastonem? Docela běžné číslo založené na absolutní vzájemné důvěře mezi koněm a člověkem. A to i ve vlastní stáji můžeme s valachem, kterého máme od narození, sednout mu mezi kopyta, převalit ho ze strany na stranu atd, protože velmi rád si hoví ve svém pelíšku vleže a nemá s tím žádný problém. Klid, pohoda, důvěra a respekt, trochu tréninku a šikovnosti, toť vše. A tento "stařeček" pokud se nemýlím, objevoval možnosti komunikace s koněm dávno před Parellim či Monty Robertsem, kteří si z toho udělali bezvadnej byznys... Na druhou stranu díky za to, že se to dostalo do celého světa ke všem koňákům. I když si myslím, že opravdový koňák spoustu věcí jaksi chápe mimoděk, dokáže toho využít, aniž by musel podstoupit kurz Parelli Level 3... :-) Tak zatím.

Martin Džumela

Vloženo 17.11.2010 - 15:43
To som netušil, že je to skutočne možné. Kerri nevieš ako sa volalo to video s Gastonem ? Skúšal som niečo najsť k tomuto na internete no bez úspechu. Nie že by som to chcel skúsiť... :-)

fran

Vloženo 18.11.2010 - 9:09
Když si zkusíš najít třeba Nevzorova, takových fotek a videí uvidíš tunu.

Blanka Richtar

Vloženo 18.11.2010 - 11:13
Tomu koni to určitě musí být strašně příjemné, sedět mu v krajině bříšní téměř v oblastni genitálií, kde nejsou orgány chráněné žebry. Blbosti se meze nekladou.

Kateřina Hájková

Vloženo 18.11.2010 - 11:56
tady máte odkaz na toho Bláhu http://www.youtube.com/watch?v=oHQczRbBHxI samozřejmě si nesedá

Michaela Karamanová

Vloženo 25.8.2011 - 20:32
http://www.youtube.com/watch?v=zq06bmJLt-U&feature=related

Kateřina M

Vloženo 25.8.2011 - 20:41
Nádhera. Nic víc k tomu asi říct nemůžu. Snad jen to, že hemflingovy metody se mi velice líbí, zamlouvá se mi jeho styl práce a to, že uznává že každý kůň ma jinou osobnost a podle toho s nimi pracuje.

Kateřina M

Vloženo 25.8.2011 - 20:43
Jéééje, vypadlo mi písmenko a zkomolila jsem jméno. Samozřejmě je to p. Hempfling

Michaela Karamanová

Vloženo 25.8.2011 - 20:51
Hm, ja som od neho čítala dve knihy, jednu som vôbec nepochopila - Tanec s koňmi, tak nejak, to bolo ako napísané v inom jazyku a nejak som tam nenašla jedinú informáciu, ako to vlstne s tým koňom pracovať a druhá bola Poznaj svojho koňa ( tiež neviem presný názov ) a to mi tiež prišlo..divné...ale tie videá berú dych. A kde si teda niečo o jeho metodach našla ?

Kateřina M

Vloženo 25.8.2011 - 20:55
Reakce na 1415220: Mám doma knížku poznej svého koně. Líbí se mi celkově jeho přístup který tam popisuje, jak o práci s koňmi hovoří a jak je rozdělil. Dále je psané jak s každou skupinou koní zacházet. Nic víc od něj bohužel nemám a ani nejsem takový machr abych mohla jeho metodu praktikovat, ale líbí se mi. Líbí se mi jeho myšlenka... Je fakt, že knížku je třeba číst pomalu, klidně i každý odstavec 2x aby člověk aspon trochu pochopil...

Renata Štieberová

Vloženo 25.8.2011 - 20:56
Mě teda zrovna to video nejde spustit, ale mě celkově jeho kniha nijak nenadchla, přesně jak píšeš, nic konkrétního, ale musela jsem si ji pořídit z toho důvodu, že když jsem četla ty jednotlivé charakteristiky koní, tak jsem vyloženě v úžasu četla o typu koně - tanečník)nebo tak nějak) a snad do písmenka to sedělo na toho mého staršího a to tak, že jsem nechápala. Buď je to náhoda nebo má skutečně odpozorované typy koní, zkusím tu knížku vyštrachat a pokusím se najít v ní toho svého mladšího, jestli to bude taky tak sedět. Ale já o tom svém mladším koni stále pořád sama hledám, co je vlastně zač.

Stepan Sagasser

Vloženo 25.8.2011 - 21:42
k praci K.F. Hempflinga neni co dodat, pokud clovek vidi jeho a tech par radoby drezuraku co tady jezdej mistrovstvi, tak si rika , jezis co ti lidi delaj vlastne vubec u koni, a hlavne na zavodech, hreb vecera je ze ten co rve koni nejvic hubu je nejvetsi machr....:D.. jen tak mimochodem, je dobrý se přečist třeba Marka Rashida nebo Chrise Irwina a pak si tanec s konmi precist znova, to co ste cetli budete potom i chapat, najednou do sebe vsechno zapadne a kazdy slovo bude davat jasny smysl... aspon teda tak nak to bylo u mne.. ale taky treba sem to jenom blbe pochopil..;)

Michaela Karamanová

Vloženo 25.8.2011 - 21:57
Rashida som čítala roky na to, to som celkom chápala môjho koníka čaká poctivá rehabilitácia po zlomenine kopytnej kosti, je to mladý žrebček, citlivý koník, vzrušivý, ale nie magor, taký mamánek a mám z toho hrôzu, popravde, lebo to zrejme bude dosť divoké - malý sa stavia na zadné a nerada by som ho zradila tým, že na neho budem nejak hrubá, tiež by som bola nerada, keby si nejak ublížil, alebo mne samozrejme, existuje Sedalin a tak ďalej, ale aj tak dumem a hľadám a dumem a tak ďalej ono to nejak asi prežijeme, len by som ho fakt nerada zradila hrubosťou, neznáša ju, ale zase by som u neho nerada vypestovala nejaké nežiadúce správanie

veronika hlávková

Vloženo 25.8.2011 - 22:02
Video je super. Líbí se mi, že nedělá z koně cvičenou opici, ale nechává koně být koněm s celou jeho přirozeností. A v tom je ta krása. Jinak já jsem četla obě knížky a musím říct, že mě nadchly obě dvě. To, že nepopisuje konkrétní návody a postupy je podle mě autorův záměr. Nechce lidem radit na dálku, jak a co přesně mají se svým koněm dělat, protože to nikdy nikam nevede. Proto popisuje ve svých knihách svoji filozofii, myšlení a přístup. Práce s koněm není o tom jak a co děláte, jestli jezdíte bez udidla nebo na páce, ale je to všechno o přístupu, přesvědčení a o té cestě, kterou jste se dali a po které jste došli k cíli. Myslím, že lidí, kteří dokáží s koněm pracovat tak, aby rozvíjeli jeho osobnost a nechali ho být koněm je dost málo...

Michaela Karamanová

Vloženo 25.8.2011 - 22:05
ale ono je to tak, že málo ľudí berie kone tak ,že sú to skutočne rôzne povahy , proste paušál núti ma dumať aj príhoda, čo sa stala včera a ktorá to krásne aj ilustruje, koník včera nechcel piť, netuším prečo, samozrejme som sa z toho zrútila a poprosila veta, nech sa na neho príde pozrieť, zdalo sa mi ,že má aj akési veľké brucho, no, proste paranoja...otvorila som dvere do boxu, až teraz si uvedomujem, že malý neprišiel ako obvykle ku mne, ale ostal žrať seno, stáli sme vo dverách dosť dlho, pozerali na neho a rozprávali sa, potom vet podišiel k nemu a dosť rázne mu tľapol rukou po boku a malý v momente vypálil takú šupu oboma zadnými, že chlapa odnieslo až k dverám, netrafil ho ,ale stratil rovnováhu samozrejme na neho zakričal niečo o zmrdoch, malý uskočil, potom som ho začala ukľudňovať, tak stál , nechal so sebou robiť, ale stále bol napnutý no a samozrejme som dostala zdrba, že sa môj kôň nespráva normálne ! podľa mňa sa správal úplne normálne, bežne za ním v noci nechodia cudzí ľudia a netrepú ho po boku, no ale na vine je kôň, ako tradične...

Lucie Dvořáková

Vloženo 25.8.2011 - 22:10
Video je hezké. Knížky mám obě a popravdě - v ČR člověk narazí spíš na kruhovku, než čtvercovou jízdárnu. Některé jeho postřehy jsou docela zajímavé (jako že koně s nepravidelnou lysinou přes jednu nozdru nebraz, protože je to Rozpolcený, což je vlastně schizofrenik:o)). Možná, že kdyby tu v ČR byl někdo, kdo byl na jeho kurzu (teda pokud se vůbec něco takvého děje), mohlo by to být trošku změna proti těm parelistům s mrkváčovkou, nebo Montyho napojovatelé.....

veronika hlávková

Vloženo 25.8.2011 - 22:24
No já mám koně s nepravidelnou lysinou přes jednu nozdru a schizofrenik to rozhodně není. Má to v hlavě dost srovnané (-: Myslím, že je potřeby se dívat ne koně jako na celek ne jenom na lysinu (-: Jinka jeho kurz by mě taky dost zajímal. Když vidím, jak se někteří lidé snaží o napojení po přečtení jednoho článku od Montyho, tak mi vlasy vstávají hrůzou. A nejhorší na všem je, že tak 90% lidí, kteří se o napojení někdy pokoušeli, nebo ho dělají, vlasně vůbec neví proč to dělají ani k čemu jim to bude. O tom, že to dělají i blbě ani nemluvě. Proto by se lidi měli učit o přístupu a principech a ne si někde číst konkrétní návody.

fran

Vloženo 25.8.2011 - 23:21
:-))) Já mám Hempflinga přes drobné výhrady docela dost ráda. Mit Pferden tanzen jsem si koupila hned jak vyšla v Německu, měla jsem i zaplacený kurz, ale Hempfling krátce před zahájením zrušil spolupráci s pořadatelem, tak z toho sešlo (peníze naštěstí vrátili). Myslím, že to je maximálně nadaný a těžce dominantní chlap a ti koně ho prostě "žerou". Trochu mě na něj mrzí, že v případech, kdy používá jednoduchou techniku, se kterou se běžně pracuje např. v horsemanshipu, tak neřekne co je technika a co je to jeho "pochopení" a "vcítění" a tak dále. Tím vším určitě disponuje, o tom není pochyb, ale taky používá ty techniky..... Když jsem se po letech vrátila k dvěma videokazetám, které natočil krátce po první knize, tak s povědomím o těch technikách jsem v mnoha situacích poměrně snadno pochopila co a jak dělá. I tak si ale myslím, že je to borec, knihy stojí za přečtení obě, ta první ( Tanec) pro mě byla před těmi 17? lety skutečně objevná a vlastně jsem z ní docela dlouho čerpala a chovám k ní příjemně nostalgické city :-).

dana nemcikova

Vloženo 26.8.2011 - 10:10
Hempfling a jeho knihy - mám k nim tiež nostalgické city :-) tanec s koňmi je podľa mňa veľmi mystická kniha, tiež som s ňou mala zo začiatku problémy, po prečítaní úplne iných kníh z oblasti vzdelávania "ducha" mimo konskej problematiky som sa k nej znova vrátila a zrazu sa niektoré veci rozsvietili. To bolo veľmi príjemné, ale tiež som zistila, že proste na to nemám a je lepšie ostať pri zemi. Myslím si, že to čo robí Hempfling sa nedá naučiť. Je to dar, ktorý sa ťažko sprostredkuje a aj keď sa snaží svoje techniky vyučovať, mám pochybnosti, že je reálne možné niečo také odovzdať ďalej. Pokiaľ samozrejme nenatrafí na žiaka, ktorý má veľmi podobný dar cítenia a komunikácie s iným druhom. Súhlasím s tým, že je to asi výrazne mužsky dominantná osobnosť s veľkou emaptiou pre kone. Pokiaľ som si všimla, sám pracuje prevažne so žrebcami, poťažmo občas s valachmi. Na kurzoch máva samozrejme aj kobyly, ale vlastný výcvik robí tuším len na žrebcoch, pričom preferuje iberské kone. Evidentne jeho prístup žrebcom vyhovuje, je schopný im ponúknuť pozíciu vedúceho žrebca a jeho ochrany bez násilia (popisuje to aj Rashid). a má úžasný cit pre jemné ale pevné vytýčenie hraníc plus vystihnutie sily okamžiku. Inak môj poznatok je, že toto je často najväčší dar pri koňoch a málo ľudí ním disponuje - dokázať vystihnúť ten správny okamžik pre komunikáciu, t.j. urobiť ju včas a veľmi krátko. väčšina ľudí koňa "umláti" kopcom "rečí" nesprávneho obsahu v nesprávnom čase. vrátane mňa :-)

Karol Holly

Vloženo 26.8.2011 - 14:13
Reakce na 1415215: Hempfling má jednu veľkú nectnosť. Iné hovorí a iné robí. V tanci s koňmi si treba polovicu textu odmyslieť a prevziať jeho postupy, ktoré fungujú. Tie sú však často zakuklené medzi riadkami. Teda naopak ako by mal robiť človek, ktorý chce niečo zdeliť či naučiť. Neučí princípy, aj keď to deklaruje a tak sa tvári. Možno tým svojim princípom aj sám verí ale to zasa neverím ja. Naproti tomu postupy sú mimoriadne precízne a kvalitne prepracované. Určite je to obohacujúca knižka aj pre starého koniara.

dana nemcikova

Vloženo 30.8.2011 - 13:18
Tak som si z nostalgie po dlhej dobe zase prelistovala cez víkend Tanec s koňmi a na úplne poslednej strane som našla krátky príbeh o mníchovi a rybárovi ... poučný :-) a nejako sa mi rozsvietilo, že on vlastne nechce až tak veľmi naučiť, ako píše Karol. Pointa toho príbehu je "znalosti a dovednosti si beriem do hrobu a vás prenechávam vašej intuícii". Vyzerá to tak, že Hempflingovým úmyslom je prenechať nás našej vlastnej intuícii :- ) a jeho knihy asi nemajú veľmi snahu skutočne naučiť, ako skôr vložiť červíka do hlavy ... že by človek začal sám pátrať a pritom rásť. ako som písala, pre väčšinu ľudí s nohami na zemi a množstvom iných starostí nedosiahnuteľná vec.