co s tím?

Anna Hubičková

Vloženo 26.6.2008 - 18:26
S mým ponym si skvěle rozumíme, máme skvělý vztah akorát jedinou starost mi dělá starost o jeho záda. Jezdíme na parellce, což je supr, Brouček mi na ní poslouchá skvěle. Akorát začal zvedat hlavu do nebe když klušeme. Parelkou to určitě nebude.. Spíš jestli mu nevadí moje dosedání? Sedlo? I když nevim.. Jsem lehounká a i zlehka dosedám. Sedlo je kvalitní, nikdy po něm nebyl otlačný nebo jinak poraněný. Spíš jestli to nedělá jen tak? Přemýšlela jsem o tom, že bych mu zkusila dát martingal nebo něco takovýho, aby se nesnažil hlavu vyvracet a neničil si záda. Nevím, jak jsem přišla na to, že by si mohl ničit záda, ale přijde mi to nějak logické. Co myslíte? Uvítám jakoukoliv reakci.

Jana Bílková

Vloženo 27.6.2008 - 7:08
To, že zvedá hlavu do nebe, je jeho volání "bolí mě něco, něco je mi hodně nepříjemné". Určitě to nedělá "jen tak".Martingalem mu můžeš dát hlavu dolů, ale neodstraníš tím to, co mu vadí. Takže hledej - ve svém sedu (dělá to i jiným?), v sedle (dělá to i bez sedla?), možná i jinde (dělá to jenom když se na něm jede, nebo i při lonžování?) a podle diagnózy pak můžeš hledat řešení.

marta rohlikova

Vloženo 28.6.2008 - 0:15
taky mi to občas kobyla děla...na lonži né. ale v sedle na klusu jo...je pravda ,že to dlouho nedělala a ted zase občas začla .příčinu jsem taky nenašla..záda má ok... a nic jiného mě tedy nenapadlo at pracovní klus nebo normální vysedávací ve cvalu to nedělá budu taky ráda za každou radu atd