Císařský ostrov

Katka Coufalová

Vloženo 6.4.2006 - 10:47
Ahojky všichni, nevite jestli neni vystava koniku posunuta

Helena Görnerová

Vloženo 6.4.2006 - 10:52
Někdy mám dojem, že si z nás lidé dělají legraci... Lili, domovskou stránkou této diskuze je server o koních. Má adresu www.equichannel.cz. A na té adrese už týden jede povodňové zpravodajství. A v něm je už od 3.4. napsáno, že je výstava posunuta. Na titulce je novinka, která se toho také týká. Tak si to přečti :o)

Katka Coufalová

Vloženo 7.4.2006 - 20:45
Moc se omlouvám, ale teď jsem vůbec neměla čas, tak jsem rychle skočila do diskuze a nekoukala okolo, opravdu mě to mrzí, ale dneska mám po čase zase volno, tak to tu prošmejdím :-)

Katka Coufalová

Vloženo 7.4.2006 - 20:46
je ja se opravdu OMLOUVÁM

K H

Vloženo 18.5.2008 - 19:11
dnas jsme byly na závodech a tam jsme měly být první ale dekorovaly nás třetí je to podvod daly 1 a 2 místo domacím co jsi o tom myslíte???

Berdicek

Vloženo 18.5.2008 - 19:37
Dobrý den,prosím upřesněte v jaké soutěži to bylo, mám před sebou výsledky a vy jste byla jednou vyloučená - soutěž č. 1 a jednou třetí - soutěž č. 3, ale oprávněně, protože první měla čas 62,3 a 66 dobrých bodů, druhá 63,11 a 66 dobrých bodů a vy 63.25 a 66 dobrých bodům První dvě jezdkyně nebyly od nás - Císařský ostrov. Mimo to jste se mohla odvolat na místě a vše řešit. Stěžovat si večer na internetu není řešení a nikomu nepomůže a nás poškodí.Zítra Vám mohu poslat na mail oskenované výsledky.Petra Antovová - setkaly jsme se u prezentace

Radka M.

Vloženo 19.5.2008 - 8:11
Úplně mimo vaše téma, ale prosím, nevíte, kdo byla ta slečna, co fotila v sobotu na poháru primátora, jestli by byly fotky někde k vidění? Děkuji.

Jana Třebáková

Vloženo 19.5.2008 - 9:36
Tak nevím kde jsou dnes vševidoucí administátoři, ale příspěvky tohoto typu jsou opravdu k pláči.Nechtěla bys nám milá žabičko napsat několik souvislých vět za sebou, abychom si dokázali představit co se vlastně stalo? To co jsi napsala vypadá jakoby to psalo šestileté dítě.

Milena Tyralová

Vloženo 19.5.2008 - 9:48
měla jsem touto dobou mít a kontě tak zhruba 100 mega a úžasné equi centrum se stádem super koní, ale mám jen tři koníky ve starém statku, je to podvod protože 100 mega a úžasné equi centrum se stádem super koní má někdo úplně jiný. co si o tom myslíš? :-DP.S.: adminům se omlouvám, že svou odpovědí rozviřuji téma, které si zaslouží zatracení.... :-D

Dominika Švehlová

Vloženo 19.5.2008 - 10:00
Žabičko - o co se tu vlastně jedná? Jsi schopná povyprávět, co se přesně stalo, když už žádáš ostatní diskutující o názor? (Prosím konkrétně, jmenovitě, ne všichni na těch závodech byli a mají v ruce startky a výsledky).Jedná strana už situaci popsala, pokud máš k tomu co říct, můžeš se taky vyjádřit. Nebo si příště odpusť podobné výlevy...Děkuji.

Jana Třebáková

Vloženo 19.5.2008 - 10:02
Omlouvám se adminům. Vševidoucí oko je tu stále :-)

Helena Görnerová

Vloženo 19.5.2008 - 10:22
Já jsem teprve teď dorazila do práce. Vrtule, stále tu být nelze.

Markéta Peterková

Vloženo 19.5.2008 - 11:28
Máš malé významné mínus :o)Já ráno stihla udělat kobylu, jedno odvolání, prošla novou poštu :o)

Biebel Tomáš

Vloženo 19.5.2008 - 12:22
My se tam byli podívat a přišlo nám trochu divné v té třetí soutěži, že poslední dva koně byli v kolbišti spolu celou dobu, přišli do kolbiště dohromady, jeden odskákal,zůstal v kolbišti a potom odskákal druhý a ten první na něj v kolbišti čekal, což mě osobně přišlo trochu nefér vůči ostatním koním, kteří museli do kolbiště každý sám, jak to má také v každé soutěži být, ať už na ofickách neno na hobíčkcáh. A právě tito dva koně s v této soutěži umístili na prvních dvou místech. Možná proto se také zadavatelka dotazu cítí podvedená. Zajímal by mě názor pořadatele na tuto věc. Jde totiž o to, že tohle jsem totiž ještě nikde ani na jiných hobíčkách neviděla, snad jen u skákání s vodičem, že by dva koně spolu chodili do kolbiště a vzájemně tam na sebe čekali než ten druhý odskáče. jestli je to na Císařském ostrovně na hobby povolené, bylo by to fajn, máme šikovného koně hodně závislého na ostatních a kdyby měl v kolbišti ještě jednoho koníka, určitě by parkur dokola v pohodě odskákal.

Berdicek

Vloženo 19.5.2008 - 14:23
Druhý kůň na parkuru je podle mne celkem běžná věc hlavně na hobby a veřejných trénincích. Na oficiálních závodech to může být také povoleno, ale z trochu jiného důvodu - např. hodně startujících- urychlení průběhu závodů.  Na Císařském ostrově je to na hobby povolené, ale včera to využilo málo lidí z důvodu že pršelo a oni byli do poslední chvíle schovaní v hale. Ale myslím si, že ty dvě jezdkyně nebyly jediné co toho včera využily.Od zadavatelky tématu očekávám, že se k němu ještě vyjádří a hlavně uvede proč  v případě stížnosti nepřišla za námi na věž a řeší svůj problém zde v diskuzi.

Helena Görnerová

Vloženo 19.5.2008 - 14:52
Neříkám přeci, že jsem se někde flákala :o)

Jana Nováková

Vloženo 19.5.2008 - 15:22
Předesílám, že jsem na závodech nebyla.Pokud v propozicích nebylo uvedeno, že je možnost ponechat si v průběhu závodu i po odježdění (a je jedno, že se jedná o hobby závody) v kolbišti druhého koně, neměl tam co dělat a měl být ihned vyloučen, protože v tom případě neměli jezdci stejné podmínky pro závod a mohl to být důvod vítězství. V tom případě se skutečně může některý startující právem cítit poškozen. Oddůvodnění, že je to na Císařském ostrově povoleno je trapné, protože přijedu-li z oblasti, kde to běžné není, a že jsem se s tím ještě nesetkala, není pro mne důvod, abych to já věděla. Předčasný příchod dalšího startujícího do kolbiště pro urychlení závodu je zcela něco jiného.Každý závod má svá pravidla a ta by měla platit pro všechny.Vychovávejme mladé závodníky, že se protest podává po skončení závodů na věži rozhodčích, ale začněme u sebe dodržováním základních zásad.Snad mi to pořadatel vysvětlí.

Berdicek

Vloženo 19.5.2008 - 15:37
Před začátkem závodů je vyhlášeno, že na parkuru může být dvojice, která startuje jako další. A to byl případ i těch dvou děvčat.

Jana Nováková

Vloženo 19.5.2008 - 16:13
Tak jak to píšete "dvojice, která startuje jako další", přeloženo do češtiny znamená dvojice = jezdec a kůň. Tak bych to chápala já. Pokud jste hlásily dvojice jezdců, která startuje jako další, pak by mohli čekat na parkuru dva jezdci s koňmi. Ale stále nevím, kde je z toho zřejmé, že jezdec s koněm nemusí opustit kolbiště po dojetí (jak je to běžné) a nepřijde další dvojice? Jak mohla dvojice čekat, až dojede dvojice startující po ní? To je podstata problému.

Berdicek

Vloženo 19.5.2008 - 16:24
Samozřejmě, že 1 dvojice=jezdec a kůň. Jestli dívčina čekala, nebo nečekala na jezdkyni před ní nevím jistě, protože nejsem rozhodčí a mám na staroti i jiné věci a nestíhám se dívat na všechny zúčastněné. Na úplně původní příspěvek do diskuze jsem reagovala protože jsem před sebou měla výsledky a evidentně to co tvrdí Žabička není pravda.

Jana Třebáková

Vloženo 19.5.2008 - 16:27
Je možné že jedna z nich startovala poslední, pak bývá povoleno, aby tam zůstal předchozí kůň (pokud o to má startující jezdec zájem), aby měli všichni rovné podmínky. Popravdě moc často jsem tuhle situaci neviděla.Ale jinak moc nechápu co se zde řeší. V jednom z příspěvků je jasně napsané, s jakými body a časem tito jezdci dokončili a co by se změnilo na výsledku, kdyby tam na sebe nečekali, to by mě opravdu zajímalo.

Jana Nováková

Vloženo 19.5.2008 - 16:51
No, třeba by poslední nedojel, protože by tam neměl kamaráda. A s tím, že by předposlední jezdec čekal na to, až dojede poslední jsem se skutečně ještě nesetkala, ale jezdíme po závodech teprve 15 let. Asi se mám co učit. Holt jiný kraj, jiný mrav.Jinak, žabička se asi těžko rozepíše, když z ní uděláte 6ti leté nedochůdče dřív, než se zeptáte, co se vlastně stalo a proč se cítí ukřivděná. Každý není výřečný a průbojný. Kdyby byla, šla by to řešit na místě.Stává se to tu v poslední době dosti často.To není vůči pořadatelům závodů.

Kristýna Nechanická

Vloženo 19.5.2008 - 20:07
Na většině závodů (i ofickách) je další startující kůň již připraven v kolbišti když startuje ten před ním. BTW. když jsme začínali závodit taky sme na hobbýčkách takhle čekaly, přeci jen sou to pouze hobby- které by měly sloužit jako trénink....

Jana Třebáková

Vloženo 19.5.2008 - 20:15
Já jezdím po závodech teprve dvacet let, a jednou jsem slyšela, že rozhodčí nabídl poslednímu jezdci, že pokud chce, může s ním ten před ním zůstat na parkuru. Jezdec to odmítl. Zkušený kůň to nepotřebuje, nezkušený je tam proto, aby se učil. CO má za význam, že s ním někdo bude na parkuru? Nechápu proč se z takovýchto závodů dělá jakoby šlo o olympiádu, vždyť nejde o nic než výcvik a výchovu koně.A jinak ať se na mě nikdo nezlobí, ale příspěvek podaný tak jak ho zde napsala žabička, který nemá ani hlavu ani patu, neodpovídá dle mého názoru projevu dospělého člověka. Alespoň ne v našem kraji..

... ...

Vloženo 19.5.2008 - 20:32
Na zavody nejezdim a asi ani vyhledove nebudu, kdyz vidim, co vsechno se pak resi :o))))Co ja bych dala za to, kdyby mi kun ten parkur aspon prelezl :o)

Jana Nováková

Vloženo 19.5.2008 - 21:00
Já se také nedomnívám, že žabička je dospělý člověk. Proto se obrátila na dospělé o radu. Asi to v návalu emocí neuměla popsat lépe.Jinak bych doporučila přečíst nová pravidla ČJF pro veřejné tréninky a hobby soutěže. Pro hobby soutěže platí všechna ustanovení pravidel jezdeckého sportu jako pro oficiální soutěž s vyjímkou rozhodčích apod. Rozhodně nesmí pomáhat trenér jako to bylo dřív, čili ani druhý kůň v parkuru. Od toho jsou veřejné tréninky. Informujte se na oblasti. U nás to všem rozeslali. Máme-li vychovávat mladé jezdce, začněme tím, že se budou dodržovat pravidla pořadateli, dospělými jezdci a pak to chtějme po dětech, ať se nemusí cítit poškozené. To je myslím ta správná cesta. Jinak na webovkách východočeské oblasti jsou tato pravidla v sekci zpravodaj, tak si je můžete přečíst. Neumím udělat odkaz.Jinak pro mne, můžeme tuto diskuzi uzavřít.

Simona Slunská

Vloženo 20.5.2008 - 9:43
Dobrý den Chtěla bych se velmi omluvit za hloupě uvedené téma na equichnellu nejen Vámale celému Vašemu kolektivu a spolku.Psala to moje pubertální 15letá neteř a jájsem si to před malou chvilkou přečetla a budu se jakým koliv způsobem tutokřivdu odčinit.Snad to nebude vypadat jako hloupá výmluva,ale opravdu jsemnevěděla,že takovouhle hloupost píše samozřejmě bych jí to v žádném případěnedovolila.Časi ani nic jiného jsem nehlídala abych jí usadila a opravdu se stydím za to co napsala.Vzhledem ktomu že k Vám jezdíme velmi rádi doufám že toto extempore nebude překážkou v naší další návštěvě u Vás.Neteři samozřejmě vše vysvětlím a budu ráda když na tovše budete moci zapomenout.Ještě jednou se velmi omlouvám a doufám že Vás tonijak nepoškodilo.

Berdicek

Vloženo 20.5.2008 - 10:22
Děkuji Vám moc za veřejné vysvětlení celé věci.Antovová

Petra H

Vloženo 20.5.2008 - 13:12
"Rozhodně nesmí pomáhat trenér jako to bylo dřív, čili ani druhý kůň v parkuru"Elzo - kdy driv?pokud vim, davala CJF dlouhou dobu ruce pryc od vsech druhu verejnych treninku, jakozto neoficialni akce CJF. dokoce jednu dobu se nesmelo ve stejny den poradat VT a ofiko zavody, nesmelo se napr. psat do pravidel VT, ze "ostatni ustanoveni dle pravidel CJF" atd.Je hezke, ze se CJF probudila a zjistila, ze tu existuje xy jezdcu, kteri pravidelne navstevuji VT a snazi se tomu dat jisty rad. je to i pro ochranu kone - obcas byla videt zverstva, ale ne se vsim se da souhlasit.napr. ten druhy kun na kolbisti, rada trenera ci moznost dokonceni parkuru i ve chvili, kdyby podle pravidel CJF uz mela dvojice davno skoncit - druhy styc atd.casto nejde o stycovani kone, ale treba o to, ze jezdec je proste a jen nervozni poplete si kurz, ztrati se - nekde se to naucit musi.

Jana Třebáková

Vloženo 20.5.2008 - 15:44
Shakespearo, já myslím že 15 leté pubošce těžko NEDOVOLÍŠ aby něco někam napsala, já jenom myslím že stačí když jí vysvětlíš, že když už něco takového napíše, ať tedy popíše přesně co se stalo, a proč se cítí ukřivděná a trošku se k tomu nějak postaví. Myslím, že by se lidé neměli bát diskutovat, ale v 15 letech už by to mohlo jít trošku na úrovni :-))
1 2