Zase smazané téma

Tomáš Sychra

Vloženo 10.12.2009 - 20:23
Zase jedno smazané téma. Hm. přece jen cenzura i tady na EQCH?

Markéta Butorová

Vloženo 10.12.2009 - 20:32
Reakce na 1339672: Proboha proč se pořád oháníte slovem cenzura? Pokud tím myslíš příspěvek s videem, tak ano, smazala jsem ho. Smazala jsem ho pro to, že během měsíce se tu objevilo už počtvrté a přišlo mi zbytečné, aby tu byla čtyři témata se stejným videem a se čtyřmi skoro identickými vlákny. Napsala jsem k tomu informaci, že téma bude smazáno a hodinu jsem ho ještě nechala viset. Opravdu je zbytečné tu neustále opakovat víceméně dvě videa, která se neustále dávají do nových a nových témat. Navíc, opakovaný vtip už není vtipem :) Příště prosím zkuste namátkově vyhledat, zda už tu stejné video není. Děkuji, hezký večer přeji

tomáš turek

Vloženo 10.12.2009 - 20:40
Reakce na 1339672: Co bylo v tématu,nékterá to jsou také víckrát a nemažou se.

Jana Koubová

Vloženo 10.12.2009 - 20:46
Reakce na 1339679: Můj soukromý tip, že koňské agility :-)

Markéta Butorová

Vloženo 10.12.2009 - 20:51
Byl to létací pán:) Ale už tu byl fakt počtvrté za dost krátkou dobu a to už mi přišlo moc.

tomáš turek

Vloženo 10.12.2009 - 20:54
Reakce na 1339683: No a co,děje se něco ,třeba to někdo neviděl,já to osobně vidím poprvé,takže mně,starému e.šaneláku omezuješ přístup k informacím.

simona Pivoňková

Vloženo 10.12.2009 - 20:56
No pokud se jedná o identické video - nevím, čím škodí, ale pokud je třeba to upravovat,ač to neodporuje pravidlům - není to vulgární a tak... pak by bylo vhodné alespoň to místo smazání přesměrovat do tématu již běžícího - staršího data. Tak by se neztratily reakce lidí, vlákno by bylo jednotné. Nepředpokládám, že by jeden a týž člověk byl takové pako, aby ke stejnému videu psal 4x komentář pokaždé do jiného vlákna, takže lidé, kteří přispívají budou různí. Jestliže někdo rozhodne o likvidaci tématu, které neodporuje pravidlům, což by byl případ koňské agility - i když nevím, čeho se smazané týkalo, pak by to byla cenzura, možná proto bylo to slovo použito

Markéta Butorová

Vloženo 10.12.2009 - 21:08
V tom tématu krom úvodního příspěvku nebylo nic. Žádné další komentáře. Nad sloučením jsem uvažovala, bohužel to není v mých možnostech. Pokud to berete jako cenzuru, ok. Ale já to udělala v rámci přehlednosti fóra.

tomáš turek

Vloženo 10.12.2009 - 21:11
Reakce na 1339689: Tebe je tady škoda ,měla bys jít do politiky.

Tomáš Sychra

Vloženo 10.12.2009 - 21:17
Reakce na 1339685: Alisch, nejsi tady od toho, abys posuzovala, které téma tu má být a kolikrát. Maximálně můžeš téma přesměrovat do jiné škatulky. Pokud to budeš dělat tak, jak jsi to udělala, je to cenzura. Já zase nesedím na EQCH a nesleduji každý příspěvek. Dnes mi to přišlo mailem a zdálo se mi to přínosné, ukázat jak někdo může být úplný trotl a lézt na závody a vůbec to neumět. Pokud to je na netu, tak může být pravděpodobné, že se to tam objeví vícekrát. Stačí tam napsat, že opakovaný vtip již není vtipema a že to tam bylo už v minulosti a nic nemazat. Mail nemám tajný, mohla jsi mi to napsat i mailem. Proto jsi admin. Promiň, ale trochu mi to připomělo jednání paní šéfredaktorky z Jezdectví, která si také osobuje právo být bohorovná a dát předem oponovat články jiným autorům, jako to udělala v případě bosého trimu. Dost to vyvolalo nevoli a píšu to i na svém webu na titulce v Boji proti kopytářům. Kdo chce najde ho v mém medailonku. Jestli chcete být lepší než ta hlásná trouba výsledků, chovejte se jinak a mějte novinářskou etiku, která mediím u nás bohužel chybí.

Tomáš Sychra

Vloženo 10.12.2009 - 21:18
Reakce na 1339689: Dost hloupé vysvětlení.

Vladimír Mazúch

Vloženo 10.12.2009 - 21:20
Reakce na 1339672: Chapal by som pouzitie slova cenzura, keby islo o nejake "zhave tema", ale pre takuto blbost je to zneuzivanie vyznamu tohto slova.

Jana Koubová

Vloženo 10.12.2009 - 21:21
Reakce na 1339694: Artuši, já ho plně chápu...stejně jako můj tajný favorit "Koňské agility" se tu opakovalo dvakrát, mám v živé paměti i létajícího jezdce. Stejně jako admin bych i já doporučila použít vyhledávač před tím, než zadám jakékoliv téma, nejen videa :-)

Tomáš Sychra

Vloženo 10.12.2009 - 21:29
Reakce na 1339696:Janko107 Asi máš čas sedět na netu a sledovat každé téma v jednotlivých banerech a hledat dny a měsíce zpět. Já ne, já se musím živit svojí prací a je mi jedno, jestli to tam bylo. Vlado tobě bych doportučoval si přčíst, co je to cenzura. Tohle je diskuse. A už jsem tady nakonec ztratil dost času a ukazuje se, někteří se tu cítí rovnější a s většími právy než jiní. Užijte si to.

Jana Koubová

Vloženo 10.12.2009 - 21:32
Reakce na 1339697: Nesedím také celé dny na netu, také se živím prací ale napsat do kolonky dvě slova a kliknout na "Vyhledat v diskuzích" stojí kolikrát méně času než zakládat nové téma ;-)

Vladimír Mazúch

Vloženo 10.12.2009 - 21:47
Reakce na 1339697: "Cenzúra (z lat. censura = cenzorský úrad) je kontrola a obmedzovanie šírenia názorov a informácií šírených hovoreným slovom, médiami alebo inými formami vyjadrovania vonkajšou silou." Zdroj http://sk.wikipedia.org/wiki/Cenz%C3%BAra_(kontrola_inform%C3%A1ci%C3%AD) Keby tu bola skutocna cenzura, tak teraz do tohto vlakna neprispievame. Ze toto je diskusia, to uplne chapem, preto svoj nazor sem napisem a zaroven nikoho nepresviedcam o jeho spravnosti. Pokial bolo zmazane vlakno s odkazom na video, ktore sa tu v minulosti vyskytlo uz 3x, nikoho nazor ani pravo na informaciu nebolo obmedzene. Cele mi to pripada trochu hystericke.

simona Pivoňková

Vloženo 10.12.2009 - 21:55
Vlado a proč tedy není smazané i to druhé vložení a to třetí také, když čtvrté už bylo moc, podle toho, co je výše psáno by tu mělo být jen jedno a každé další je navíc. Jasně, že o nic prakticky nejde, ale někdo prohlíží archiv, jiný se jen rychle podělí a zase mizí.... já do archivu jdu když hledám téma, ne abych se podívala, zda už tu náhodou není to, co mám na srdci....

Vladimír Mazúch

Vloženo 10.12.2009 - 22:04
Reakce na 1339706: Meg, to je otazka, na ktoru neviem odpovedat. Ze by kvapka co preleje pohar (spekulujem)? Cele mi to pripada ako burka v serbli.

Monika Brucknerová

Vloženo 10.12.2009 - 22:05
Stejně za chvíli "smáznou" celý EQCH, tak aspoň bude chvíli klid. Přeji EQCH, ať zase naskočí do plné krásy. Já se jdu "hádat" na Můj pes :-DD Pac a kopyto všem, M.

Pavel Cox

Vloženo 10.12.2009 - 22:06
megera: Vlado a proč tedy není smazané i to druhé vložení a to třetí také, když čtvrté už bylo moc, podle toho, co je výše psáno by tu mělo být jen jedno a každé další je navíc. Jasně, že o nic prakticky nejde, ale někdo prohlíží archiv, jiný se jen rychle podělí a zase mizí.... já do archivu jdu když hledám téma, ne abych se podívala, zda už tu náhodou není to, co mám na srdci....
Ale cenzura to neni. V tom ma Vlado pravdu. Jen trocha urazene jesitnosti. Myslim si, ze jedina chyba je ze tam nebyl odkaz na nejakou z puvodnich diskuzi. Takze prvni reakci bych rozumel, ale po vysvetleni by se skoro hodila omluva, protoze nebyl ucel zamezit nekomu v projeveni nazoru, ale odstraneni duplicitnich prispevku. Ideal by bylo pri smaznuti napsat komentart proc, uvest odkaz na paralelni diskuzi a vlakno zamknout (pokud to jde). Takze dale je uz cela diskuze zbytecne. Jen boure ve sklenici vody. A ze se to nedeje u kazdeho podobneho problemu? Protoze si asi tezko muze EQCh dovolit placenou silu, ktera bude 24h filtrovat prispevky.

Helena Görnerová

Vloženo 10.12.2009 - 23:20
Zkouška rozhlasu. Jinak se zcela upřímně domnívám, že takovou vášnivou debatu by si zasloužilo téma s obsahem, ne téma o smazaném zábavném videu. Pravdou je, že jde o čištění fóra pro přehlednost. Dělám to třeba i já zpětně, x let dozadu, když narazím na duplicity tohoto typu (to zdůrazňuji - vždy jde jen odkaz někam pryč, bez vlastního vkladu jeho pisatele) a upřímně nevím, proč to konzultovat. Zodpovídám za to, aby databáze běžely, aby měla data prostor, aby to nebylo líné, aby to tu fungovalo a k tomu údržby tohoto typu normálně patří. Platím technický provoz, tedy je mým - a doufám i vaším - cílem, aby web běhal co nejlépe. Pravdou je, že Alish MÁ naopak právo stejně jako já a Dominika posuzovat, co odsune, samozřejmě s rizikem, že uděláme chybu. Jsme jen lidé, ne roboti. Všechno se dá vysvětlit a zde fakt nebyl nikdo poškozen na právu mluvit, Tomáši. Nepřeháněj. A pravdou je, že tu nemůžeme sedět ani ve třech lidech stále. Nemáme placené dělníky na hlídání diskuzí, děláme jak nejlépe umíme. Ještě jednoho člověka, kterého znám dobře osobně, jako Alish a Niku, ráda přiberu do party (funkce je neplacená). Mělo by to fungovat tak, že i vy se budete snažit, aby pro všechny byl EQCH příjemný a přehledný, až něco budete hledat vy, aby to bylo příjemné i pro vás. Dodělali jsme vám vyhledávání v diskuzích, lze použít. Finále. Jestli to vidíte jako důležité a podnětné, mohu založit např. i novou diskuzi "Zábavná videa" a tam se prostě domluvíme, že se mazat nebude. Ale nehodlám tam ani chodit utrácet čas, který můžu věnovat tvorbě odborného obsahu a budete si ho řídit sami. Takže jak, vaše návrhy? :o)

Dominika Švehlová

Vloženo 10.12.2009 - 23:20
...Test.

Helena Görnerová

Vloženo 10.12.2009 - 23:25
megera: Vlado a proč tedy není smazané i to druhé vložení a to třetí také, když čtvrté už bylo moc, podle toho, co je výše psáno by tu mělo být jen jedno a každé další je navíc. Jasně, že o nic prakticky nejde, ale někdo prohlíží archiv, jiný se jen rychle podělí a zase mizí......
Meg, zřejmě jen proto, že někdy už si člověk řekne "jako fakt tohle už je zbytečně moc" a někdy si nevšimne hned, pár lidí už přispěje, tak se to ani nedá smazat, aby nevznikla paranoia :o) Slučovat témata bohužel nijak nelze. Ale to nešlo ani ve starém systému, nikdy jsme to nepotřebovali. Je to dobrý nápad, můžem po novém roce zkusit nechat nacenit i tuto úpravu. (Aby tam pak bylo hlavně pak vidět, že to je sloučené a jak. Musely by se vyřešit návaznosti (kdo na koho reaguje), když bychom sloučili víc témat dohromady..) Náměty?

Radka Sherman

Vloženo 11.12.2009 - 0:04
Reakce na 1339715: mozna by stacilo jen okopirovat zakladajici prispevek v duplicitnim tematu, zadat ho do tematu puvodniho (cimz se treba uz davno zapadle tema zase vynese nahoru) a autorovi toho duplikatu poslat na email upozorneni, ze se o tom 'jeho tematu' diskutuje na tematu s nazvem "..."? Ja vim, je to primitivni reseni, ale s nicim lepsim neprijdu. Jinak se musim zastat Alisch. Vazim si prace adminu, nerada bych, aby se z EQCH stala podobna stoka jako z diskuzi na idnes a podobnych. A jako uzivatel ocenim prehlednost, coz je presne to, oc se Alisch v tomto pripade snazila (me zacalo 'letaci video' lezt krkem uz kdyz se tu objevilo podruhe - poprve jsem ho ocenila - a pak se diskutovalo paralelne ve dvou tematech o jednom a tom samem). Opravdu nechapu, co tady Artus resi a myslim, ze dluzi Alisch omluvu.

Helena Görnerová

Vloženo 11.12.2009 - 0:18
Sugar: Reakce na 1339715: mozna by stacilo jen okopirovat zakladajici prispevek v duplicitnim tematu, zadat ho do tematu puvodniho (cimz se treba uz davno zapadle tema zase vynese nahoru) a autorovi toho duplikatu poslat na email upozorneni, ze se o tom 'jeho tematu' diskutuje na tematu s nazvem "..."?
To je práce pro admina na několik minut, šlo by ve vyjímečných případech určitě, ano. Bylo by lepší to mít ale nějak automatizované.. -------------------------------------------------------- Přesouvám vlákno do diskuze o EQCH, kam stejně od začátku patří. Pro vaše info.

Radka Sherman

Vloženo 11.12.2009 - 4:03
Ja temhle vecem vubec nerozumim, ale pokud by to bylo mozne, primlouvala bych se za to, aby zadavateli 'presunuteho' tematu bylo na email i automaticky poslano upozorneni, kam (=nazev tematu) bylo jeho tema presunuto. Proste ze by se s tim presunem i automaticky odeslal email.

Helena Görnerová

Vloženo 11.12.2009 - 10:11
Reakce na 1339736: OK, uděláme, odhaduji po novém roce. Akorát že některé odsouváme do smazaných, aby byly k případnému znovuobnovení, ale neveřejné, takže v takovém případě dostanete upozornění, že to bylo přesunuto tam, ale link už bude neveřejný. My potřebujeme i nějaký takový nástroj - na oplzlosti, hádky atd. OK?

Markéta Butorová

Vloženo 11.12.2009 - 15:12
Musím uznat, že jsem byla zaskočená tak bouřlivou reakcí. Oznamovací mail jsem napsat chtěla, ale čas už ťukal na rameno a já musela pádit do školy. V té rychlosti mně nenapadlo téma zamknout, prostě jsem ho přesunula do smazaných, aby se zase nerozjela duplicitní diskuze. Jak někdo psal, byla to už poslední kapka, třikrát a dost. Protože tam nebyl žádný názor, tak jsem nemyslela, že se to někoho tak dotkne. Asi jsem moc velká citlivka, ale mrzí mne, co jsem se tu o sobě dozvěděla jen na základě smazání jednoho videa. Diskuze mimo EQCH spravuji už léta, někdy se mi stává, že automaticky třídím dle globální netikety a nedojde mi, že EQCH má určitá specifika. Artuši, ani já nemám čas trávit hodiny na diskuzi. Proti Vám jsem nikdy nebyla vysazená, naopak jsem si Vás vážila, i když jsem s některými názory nesouhlasila. Je fakt, že jsem mohla to smazání provést lépe, ale Vaši reakci doteď nechápu. Zrovna EQCH je v diskuzích ve srovnání s jinými ohromně benevolentní (což je způsobeno částečně i velikostí diskuzí) ale naproti tomu si drží svůj standart. Když jsem sem před lety přišla, neměla jsem problém rozlišit jaké jsou meze. Cenzura vypadá jinak, úplně. Moderování diskuzí dělám ráda. Ráda pomůžu Heleně nebo Dominice, protože vidím, že mají práce plné nejen ruce. Tady na ECQH jsem doma, i když už na pročítání diskuzí nemám tolik času, kolik je na tohoto giganta potřeba. Bylo tu vyřčeno pár dobrých tipů, které by mne nenapadly. Pro příště je použiju a maily budu posílat taky, očividně je to potřeba.

Tomáš Sychra

Vloženo 11.12.2009 - 22:33
[quote=alisch]Musím uznat, že jsem byla zaskočená tak bouřlivou reakcí. Oznamovací mail jsem napsat chtěla, ale čas už ťukal na rameno a já musela pádit do školy. V té rychlosti mně nenapadlo téma zamknout, prostě jsem ho přesunula do smazaných, aby se zase nerozjela duplicitní diskuze. Jak někdo psal, byla to už poslední kapka, třikrát a dost. Protože tam nebyl žádný názor, tak jsem nemyslela, že se to někoho tak dotkne. Alisch, mě to také zaskočilo. Faktem zůstává, že téma bylo bez vysvětlení smazáno. Nedivte se tedy mé reakci. Stačilo napsat, už to tu je potřetí a nebo napsat to samé do mailu. Byl bych to vzal a už nediskutoval. Jenže ono se nestalo. Je mi srdečně jedno, kdo je v té chvíli administrátor, to nebylo osobní, faktem zůstává, že se to stalo a podle mne to není v pořádku. Připadá mi zbytečné vymýšlet slučování témat či podobné věci. Stačí jen určitá etika práce. Napsala jste důvody, proč jste se chovala jak jste se chovala. Nu dobrá. Neměla jste čas.Je to vysvětlení. Někomu stačí jinému ne. Pro vás třikrát a dost ale platit nemůže, když to neodůvodníte a to, že někde není ještě další názor, také není důvod ke smazání vlákna. Admin má jistě právo na soukromém vebu smazat cokoli. Měl by ale napsat důvod a to se nestalo.

Radka Sherman

Vloženo 12.12.2009 - 0:11
"Připadá mi zbytečné vymýšlet slučování témat či podobné věci." A proc by to bylo zbytecne? Pokud uz si dam tu praci a zadam nejake tema, tak snad proto, ze o te veci chci diskutovat? Ja aspon ano, takze pokud me admini 'presunou' do diskuze jiz existujici, budu jim jedine vdecna - muj prispevek (ktery jsem treba dlouho smolila) se 'neztrati' a ja si budu moci precist jiz vyslovene nazory lidi na tema, ktere me zajima. "Stačí jen určitá etika práce." Tu etiku by meli dodrzovat i diskutujici/prispivajici/uzivatele a vy jste ji v teto diskuzi vicekrat prekrocil. Poucoval jste Alisch, co je a co neni jeji prace, na jeji vysvetleni jste pohrdlive reagoval, ze je to hloupe vysvetleni. Ohanite se tim, ze nemate cas vysedavat na diskuzi, ale casove moznosti Alisch (ktera dela adminku jen z dobre vule a ve svem volnem case) jaksi respektovat odmitate (on i ten vysvetlujici email by byl jen jeji dobra vule a pokud vam ho nenapsala, zadneho poruseni etiky se nedopustila). A jen tak mimochodem: "Dnes mi to přišlo mailem a zdálo se mi to přínosné, ukázat jak někdo může být úplný trotl a lézt na závody a vůbec to neumět." Pokud byste se aspon namahal precist si ty reakce pod videem (na youtube), pak byste vedel, ze o nic podobneho se nejednalo.
1 2