Vyhledávání v diskuzi

Helena Görnerová

Vloženo 12.9.2006 - 14:17
To takhle těžko posoudíme. Musíte napsat víc. Přesný tvar hledaných slov a příspěvky, ve kterých to slovo má být. Jinak opravdu nevím, jak to nasimulovat.

Jana Borovičková

Vloženo 15.9.2006 - 8:33
Tak mi to také nedalo a zadala jsem si oko do vyhledavače a také se mi nic neukázalo, ani po zadání "Prohledat vše". Když si však zadám např. Měsíční slepota /diskuze/hledej/strana170?co=m%ECs%ED%E8n%ED+slepota, vyjede mi mnoho článků a v diskuzích je obsaženo slovo oko, oči atd. nespočetně...Ale je fakt, že v samotném názvu tématu oko nikdy není, to je až v samotných příspěvcích. Nebude to tedy tím ? Že klíčové slovo není obsaženo v názvu příspěvku ?Jinak např. tady /diskuze/ukaz52968/detail jsem po pátrání procházením příspěvků našla "oka".

Jana Borovičková

Vloženo 15.9.2006 - 8:35
Jé, jak to, že se mi nezobrazil v příspěvku ODKAZ, jako dřív ? Asi jsem tady nějakou informaci prošvihla :-(

Helena Görnerová

Vloženo 15.9.2006 - 8:40
Ne, to není změna, to se stala nějaká chyba - taky mi systém včera zařízl URL, které začínalo "http"//www.equich...."Poprosím naše dodavatele, aby na to mrkli. Na URL i vyhledávání.Děkuji za upozornění, holky!

Helena Görnerová

Vloženo 18.9.2006 - 9:01
Tak díky dodavatelům systému už jsme moudřejší.Náš server používá k prohledávání celého webu fulltext MySQL databáze, pro který ale prý nejsou 3 písmenka slovem a tak je ignoruje :-(Řešením je buď se s tímsmířit a při vyhledávání používat cílenější, přesnější slova (osobně bych tedy určitě nechtěla dostat tisíc výsledků na krátké slovo a v nich se hrabat..), nebo prý zakoupit nějaké jiné fulltextové vyhledávání. Aktuálně čekáme na vyčíslení a nějaké finanční návrhy a pak se rozhodne, co dál.Co se týče těch zařízlých odkazů, už to také řešíme s dodavatelem.

malinka1

Vloženo 9.8.2009 - 23:19
Omlouvám se, asi nejsem příliš zdatná v práci s PC, ale chtěla jsem si tady na diskuzi vyhledat něco o podlomech, ale když to zadám v pravo nahoru do hledání, tak to hledá všude jen ne v diskuzi :-(, nové stránky jsou pěkné, ale pokud si dobře pamatuji, na těch původních jsem si mohla vybrat, kde chci vyhledávat, tady jsem to zatím neobjevila....poradí někdo prosím?

Jana Grguričová

Vloženo 10.8.2009 - 18:46
Vyhledávání v diskusích podle hledaného výrazu se mi také nedaří, ale našla jsem si takové náhradní řešení. Když se chci dozvědět něco o kopytech, najedu si ve svém profilu na ostatní uživatele, a najdu si např. Adalin, protože vím, že je v tomto oboru hooodně sečtělá a má co říci k různým problémům ohledně kopyt. U uživatele Adalin najedu na "Kde diskutuji", a vyjede mi seznam jejích příspěvků, samozřejmě různých, ale je u toho vždy název celého téma. U jedné přispěvatelky mi vyjely její diskusní příspěvky až do roku 2005 :)). U obecnějších problémů bych to zkusila s častými přispěvateli, ale spíše podle zkušeností s těmi, co se vyjadřují méně literárně-obecně, a více konkrétně, to už není tak snadné odhadnout, ale také se většinou zadaří. Něco o podlomech se mi hledalo hodně obtížně, ale ve zdejší veterinární diskusi na str. 16 je krátká diskuse na téma Původ podlomů, a je tam i hypertextový odkaz na jiné zdroje informací. Tak snad alespoň něco.

malinka1

Vloženo 10.8.2009 - 19:58
Moc děkuji, třeba s tím správce stránek něco udělá :-)

Helena Görnerová

Vloženo 11.8.2009 - 11:14
Malinko, prosím, pročtěte si jen o kousek níže starší téma. Už jsem odpovídala. Děkuji.