Vyhledávání

Helena Görnerová

Vloženo 9.2.2005 - 13:25
V této první verzi diskuzí (i s ohledem na jinde zmiňovanou zátěž serveru) neprohledáváme kolonku AUTOR. Můžete samozřejmě i nadále vyhledávat podle čísla příspěvku či zadaný text, jak jste zvyklí. V další fázi vývoje webu dostanete uživatelské souhrny, které hledání dle autora prakticky nahradí ;) Máte-li poznámky k vzhledu výsledků vyhledávání, pište. Díky.

ivan sebek

Vloženo 9.2.2005 - 13:53
pro prehlednost presunuji z vseobecneho fora muzete mi, prosim, vysvetlit jak se nyni orientovat ve vysledcich vyhledavani? predpokladam, ze hlavni problem je v uzivateli, presto prosim alespon o nasmerovani na spravnou cestu. pokud zadam hledany vyraz, dostanu seznam vysledku zrejme razeny podle relevance. - co presne si mam pod polozkou relevance predstavit? jak je tato hodnota urcovana, resp. co mi pri vypisu sdeluje? -jak zjistim ktery prispevek ve vyhledanych je posledni(nejmladsi)? -pokud pouziji vyhledavani napr. v endurance, dostanu seznam nalezenych prispevku pouze v konferenci endurance (asi). pokud ale hledam ten samy vyraz v konferenci kone, dostanu vysledky jak z teto diskuse, tak i z endurance. je to nova vlastnost na kterou si musim zvyknout, nebo jsem jen neco spatne pochopil?

Jan Kořínek

Vloženo 9.2.2005 - 14:56
K vyhledávání chystáme podrobnou nápovědu jak hledat a jaké možnosti v novém fóru máte. Součástí nápovědy bude i význam jednotlivých polí, takže jenom ve zkratce: Relevance je jakési "bezrozměrné" číslo, které poměrně určuje příbuznost hledaného textu a článku. Tuto příbuznost ovlivňuje exaktnost nalezeného řetězce, jeho počet a tak dál. Dalo by se říct, že se jedná o jakési skóre, které vyhledávácí funkce sbírá při zpracovávání textu.

Sarka Vlckova

Vloženo 15.2.2005 - 14:55
Zrovna jsem se chtela zeptat, jestli planuje inteligentnejsi vyhledavani (bez urazky :-)). Napr. chci vyhledat clanek jen podle vyrazu v nazvu tematu, ale vzhledem k tomu, ze se dany vyraz (treba) casto objevuje i v tele mnoha prispevku, vysledkem hledani je smrst prispevku. Bude moznost i nejakeho rozsireneho hledani ? Take mi chybi sikovna vlastnost stareho EQCH - tucne (ci jinak) zvyrazneny nalezeny text. Je to v planu ? Diky za info Sarka

Margita Křivská

Vloženo 17.2.2005 - 0:32
Kam mám kliknout,když chci vyhledat starší příspěvek,ať už pod heslem nebo číslem?

Jan Kořínek

Vloženo 17.2.2005 - 7:36
Pokud hledáte nějaký text, klikněte na tlačítko "Hledej". Pokud chcete jít přímo na nějaký článek a znáte jeho ID, klikněte na tlačítko "ID Článku".

Martina Kosťukova

Vloženo 3.1.2007 - 19:47
Mám jeden dotaz. Když chci vyhledat příspěvky z určitého období. třeba z roku 2001. Jak na to? Zobrazí se mi tam všechny roky, není na to třeba nějaký fígl? Jak vyhledat starší příspěvky?

Helena Görnerová

Vloženo 3.1.2007 - 19:58
Vyhledávání v diskuzi podle roků nám přišlo k ničemu. Když lidé něco hledají, hledají téma, slovo, konkrétní problém. Také lze do formuláře nahoře zadat číslo staršího příspěvku, ale podle roku opravdu nic nemáme.

Martina Kosťukova

Vloženo 3.1.2007 - 20:05
Díky, už jsme našla co jsem potřebovala

Blanka Richtar

Vloženo 10.4.2008 - 10:54
Už jsem na to před časem upozorňovala - všimla jsem si (možná shoda náhod), že vyhledávač nevyhledává třípísmenná slova (např. oko). Čím to je?

Jana Borovičková

Vloženo 11.4.2008 - 8:30
Já se s dovolením na téma vyhledavače taky přidám. Já mám zase problém v inzerci. Zadám si do např. do hledanéh textu "Ustájení Plzeň".A najde mi to 400 hledaných záznamů. http://www.equichannel.cz/inzerce/hledej?co=ust%E1jen%ED+Plze%F2Tak si třeba hned na ten první kliknu a objeví se mi tam normální poslední inzerce z toho dne i hodiny zadání v sekci ustájení http://www.equichannel.cz/inzerce?filter=1|4|3Ale hledaný inzerát nikde a já to musím stejně pěkně celé prohledat, než zadaný inzerát najdu. A to se mi stává často, ať hledám cokoli. Jana.

Helena Görnerová

Vloženo 11.4.2008 - 9:46
Podle sdělení dodavatele to je bohužel vlastnost jazyka, na kterém je tento web postaven. Možná bude mít někdo z technicky zdatnějších čtenářů zkušenost z praxe, jak se s touto věcí, kterou nelze ovlivnit, vypořádat. Já bych ráda v budoucnu přidala do diskuzí klíčová slova, podle kterých by se vyhledávalo lépe a podle mě i pro stroj příjemněji (teď je prohledávání všeho díky tomu množství informací, které zde jsou, velmi náročné). Jiný návrh?

Helena Görnerová

Vloženo 11.4.2008 - 9:50
Inzerce je poněkud specifická část tohoto webu, maličko jinak postavená, než zbytek. Z vyhledávání dostáváte odkaz do příslušné sekce, kde se daný inzerát nachází, takže jak říkáte, je potřeba danou sekci projít. Tento způsob byl zvolen právě proto, abyste mohli mít rozbalovací tabulku na vrchu Inzerce. Podle mého je tedy nejlepší vyhledávat v inzerci tak, že si zaklikáte v tabulce, co chcete a projedete.

Jana Borovičková

Vloženo 11.4.2008 - 11:35
No, podle mého je to také nejlepší způsob. Já jen zkrátka myslela, že ten vyhledavač v inzerci bude fungovat jinak... Ale děkuji moc za odpověď. Jana.

Petr Musil

Vloženo 14.4.2008 - 8:08
A v jakém jazyce to je spáchané? :-)). Myslím že speciálně vyhledávání na tomhle webu je nějaká nová progresivní technologie nadaná velkou dávkou AI a dopředného vnímání času. Stačí si zadat do vyhledávání všech sekcí "Plze" a "Plzeň" a člověk jen kouká jak jsou ty množiny a podmnožiny obráceně :-)).

Helena Görnerová

Vloženo 14.4.2008 - 8:52
Předám dál :o) Tohle už je na mě vyšší dívčí :o))))(jinak XML + CSS + SQL)

Pavel Cox

Vloženo 15.4.2008 - 0:35
No jo, když zadám oko v hledání v diskuzi skutečně 0 záznamů. :o)Ale pokud mi jde o toto, tak se to dá obejít přes Google. Stačí zadat do vyhledávacího okénka toto:oko site:equichannel.cz inurl:diskuzeOfšem těch výsledků je docela dost. Na dotaz "oko" na diskuzi EQCH je výsledků: 2730. Pokud by bylo třeba hledat na celém EQCH smažte inurl:diskuze , v každém případě asi budete muset zadat povícero klíčových slov, protože jinak to bude jak vpohádce. A pokud neumřeli, tak listují v odkazech v Googlu dodnes... :o)

Blanka Richtar

Vloženo 15.4.2008 - 9:45
Aha, díky za tip.

Petr Musil

Vloženo 15.4.2008 - 11:00
No jasně, jak jinak jež SQL, tak vyměnit dodavatele, nebo ať se naučí porádně příkaz SELECT :-))))

Pavel Cox

Vloženo 24.4.2008 - 4:05
Snad se admini nebudou zlobit, udělal sem si na vyhledávání takovou blbůstku:http://cox.wz.cz/clanky/eqch/Pokud by se jim nelíbi trochu ukradený vzhled (páchal sem to v rychlosti), klidně promptně změním. Chtěl sem to doplnit nějakým textíkem, ale dělal sem to pro sebe a je dost pozdě abych ještě byl schopen přemýšlet. Předělám dle potřeby.

Helena Görnerová

Vloženo 24.4.2008 - 8:14
Ty jsi dobrej blázen Coxi, pořád stejný :o)) Díky, mrknu na to přes den, teď musím honem rychle něco odevzdat. Třípísmenka Google umí, předpokládám..?

Pavel Cox

Vloženo 24.4.2008 - 12:52
Jojo, "oko" umí. :o)Já tim krmim google. Akorát sem si všimnul, že i když v URL je INZERCE, tak to odkazuje na diskuzní příspěvek. :oOTak to fakt nevim co mi uniká.např: http://www.equichannel.cz/inzerce/?o=dsk&c=sho&id=1224254