smazání diskuze - kurz na Plzeňsku

Anna

Vloženo 14.3.2008 - 8:04
Myslím, že jsem se snažila být stále co nejvíc v klidu, milá, příjemná a já nevim co ještě. Bohužel to tady asi na vás opravdu neplatí, a nakonec je člověk stejně za blbce. Dvakrát jsem vás adminy slušně požádala, zda mi můžete nechat aktuální diskuzi na téma kurz na Plzeňsku, dokud se mi neozve původní zadavatelka, na kterou nemám kontakt. Často jsou na foru diskuze hádavé a velmi nepříjemné - ty tam necháte. Mojí slušně podanou prosbu prostě bezeslova několikrát smažete. Nechápu, podle čeho soudíte, která diskuze je "správná" a která ne. Jsem opravdu dost zklamaná z vašeho nelogického chování, protože bohužel nemam čas prolézat všem profily, zda se smazaných diskuzí nezúčastnily. Příjde mi to jako kdybyste byly buď velký odpůrči F. Špatného, nebo horsemanshipu jako takového. Pokud chcete ale mazat vše, co se vám nelíbí (prostě to na mě tak působí), tak by bylo dobré na hlavní stránku webu napsat "zákaz vstupu parellistům".....

Helena Görnerová

Vloženo 14.3.2008 - 8:16
Takže ještě jednou veřejně (i když jsem vám vysvětlila v e-mailu).Naše fórum není určeno pro to, aby v něm organizátoři nabízeli kurzy (a následně se to tu zahlcovalo "hodnotnými" příspěvky "já chci taky" a "mě taky" atd atd...). Takový kurz se zadává do kalendáře akcí, jakmile organizátor ví datum. Spousta organizátorů nám pak napíše normálně e-mail a my (téměř vždy) tuto akci (případně i záměr ji uspořádat, pokud se jedná o akci skutečně vyjímečnou) vyvěsíme na titulce tohoto webu.Vaše "slušně podaná prosba" byla ve třetím příspěvku už značně agresivní, že byste psala mail do redakce jsem si nevšimla. Nevím, proč bych na hrubé záplaty měla stále dávat hedvábí :-(Mimochodem, František Špatný je dobrý člověk, kamarád, kterého si vážím. Jde tedy skutečně pouze o pravidla a princip.Pokud bude chtít reagovat zadavatelka původního tématu, prosím, abyste přešly rovnou do e-mailu. Děkuji.

Anna

Vloženo 14.3.2008 - 8:22
Takže on by byl problém, aby to tam zůstalo dokud se mi zadavatelka neozve... Nemám na ní žádný kontakt, nevím její nick který má na equichannelu a Vám je na obtíž mi to tam nechat dokud se mi neozve.... Jestli se mi divíte, že můj třetí (a teď ještě k tomu čtvrtý) příspěvek je značně agresivní, tak máte částečně pravdu. Nenazvala bych ho avšak značně agresivním, ale vytočeným. Jestli chcete zkopírovat "značně agresivní" texty lidí, které nebyly smazány, tak myslím, že během pěti minut bych jich našla slohy..... A rozhodně ten můj je proti jejim opravdu nic.... Prostě když někdo nechce vyhovět na slušnou prosbu, tak nevyhoví a bude zarytě tvrdit, že by se vlastně mohl zhroutit celej server, kdyby to tam zůstalo třeba jen 24 hodin....

... ...

Vloženo 14.3.2008 - 8:24
Konkrétně na tomto příspěvku nic milého a příjemného nevidím. V levém menu je sekce "kalendář akcí". Tam Vám to nesmažou.

Anna

Vloženo 14.3.2008 - 8:29
Kdyby se nesmazaly ty dva příspěvky předtím, tak ty příjemné byly... a upřímně, každému jednou rupnou nervy a adminy nechali pouze tento třetí příspěvek;)

... ...

Vloženo 14.3.2008 - 8:34
Nabídka kurzů sem nepatří - smažou Vám to i když to sem dáte desetkrát. Prostě to sem nepatří. Ať už se zadavatelka ozývá nebo ne. Tomu kurzu moc dobrou reklamu neděláte.

Helena Görnerová

Vloženo 14.3.2008 - 8:38
No comment. Pro Annu - ano, vám mohou nervy ujet beztrestně klidně čtyřikrát, nám ne, že? :o)Já spíš přemýšlím k věci - kde tady a jak udělat takové "kontaktní místo", abychom nemuseli pořád čistit diskuzi (mě to fakt nebaví). A jak ho samozřejmě ukočírovat, aby se tam nemnožily komerční nabídky.Nějaký nápad?

Anna

Vloženo 14.3.2008 - 9:26
co zkusit udělat forum, kde se budou lidi bavit o kurzech které chtějí pořádat a neví, zda by se našel dostatek lidí co by mělo zájem, popřípadně by nebylo od věci udělat forum, kde lidi budou moci napsat, že hledají "někoho určitého", popřípadně hledají koně - protože todle zahlcuje hlavní forum též....;)

Anna

Vloženo 14.3.2008 - 9:28
Vy mě stále nechápete. Já se nechci bavit o kurzu, ale byla zadána diskuze, kde se zadavatelka ptala, zda by byl o určitý kurz zájem. Bohužel jsem jí nenapsala na e-mail, ale do diskuze. Ta se zanedlouho smazala a já teď nemohu zadavatelku najít a zkontaktovat jí - toť celý problém. Pouze jsem po adminech žádala, aby nechali mojí diskuzi (kde jsem hledala již zmiňovanou zadavatelku) otevřenou, dokud se mi neozve. Pak ať si jí smažou. Žádný kurz jsem veřejně řešit nechtěla....

Tomáš Sychra

Vloženo 14.3.2008 - 10:09
Vážená Anno, nejsem administrátor tohoto webu a mám svůj vlastní. Tedy nepodezírejte mě z podjatosti kladné ani záporné. Typ diskuze, který dělá průzkum trhu, což původní otázka na zájem o kurz byla, byl komerční. Ten patří do příslušné rubriky, kterou EQCH nezpoplatňuje, i když to je typ komerční inzerce. Do jiné diskuse takovéto sdělení nepatří. Admini mají pravdu a vy se zbytečně rozčilujete. Kdyby byl každý zaregistrovaný účastník, stejně jako vy, zaregistrován v nicu s uvedením mailu a telefonu, nevznikali by takováto nedorozumění a mohla byste mu napsat přímo. Jelikož řada lidí z různých důvodů neuvedou kontaktní údaje a nebo je schválně zkreslí, pak nezbývá, než abyste své rozhořčení směřovala směrem k nim. Tomáš Sychra

Helena Görnerová

Vloženo 14.3.2008 - 11:42
Právě proto, co jste sama uvedla, není diskuzní fórum vhodná volba. Bohužel.

Ivana Dömeová

Vloženo 14.3.2008 - 11:43
Aha, tak teď už je mi jasné, proč můj příspěvek včera beze slova záhadně zmizel..... Mám 2 dotazy: 1/ Co je komerčního na akci, kde když lektor bude chtít za vedení kurzu například 5000,- a já musím těch 5 000,- horkotěžko vybrat mezi účastníky (nebo kolik vůbec kdo bude chtít, neb tak daleko v jednání s lektorem kurzu ještě nejsem) a pronájem placu na kurz a další záležitosti s organizací kurzu mi nikdo nezaplatí a jdou tudíž z mé kapsy?; 2/ Kam tedy zadat dotaz na zájemce o jakoukoliv akci, když není stanoven přesný termín a tudíž to nelze zadat do kalendáře? Do inzerce?

Helena Görnerová

Vloženo 14.3.2008 - 11:49
Odpovím otázkou. Co je komerčního na vedení tohoto webu, když mé náklady přesahují částku, kterou za práci mohu dostat? A že to trvalo let :o)Nezlobte se, takhle přeci nemůžeme utíkat od podstaty věci. My přeci nebudeme posuzovat, kdo kolik a zda málo nebo přiměřeně na něčem vydělal. Bohužel, tak to je, pořádat akci je riziko (ale ono podnikat v čemkoliv obecně), nikdo neví předem, jak finančně dopadne (nikdo ale také nic pořádat nemusí). O tom věc není. Je o tom, že organizujete akci za peníze. To je jediný možný a jasný rozlišovací znak, pro každého stejný.Kurz bez data skutečně zadat nelze. A do inzerce akce nepatří, zbytečně vám je budeme promazávat, porušíte pravidla (čtěte je nejdřív, pak se nemusíte ptát).Proto jsem se ptala i ostatních na konstruktivní návrh řešení.

... ...

Vloženo 14.3.2008 - 11:52
Citace z wikipedie: "Obchod neboli komerce je lidská činnost, která spočívá v směňování zboží nebo služeb za peníze, případně za jiné zboží nebo služby."Ten další dotaz je spíš problémem Vaší organizace.Nejsem admin, pouze můj názor.

Ivana Dömeová

Vloženo 14.3.2008 - 12:05
OK. Takže když se chci naučit lépe pracovat se svým koněm a chci, aby se přidalo víc lidí, aby se náklady na lektora, kterého si pozvu, rozpočetly a na neležely na hrbu mě, protože na to sama nemám, nemám šanci ty lidi oslovit a sehnat je, aby se dal dohromady nějaký termín. PS.: Pro mě slovo komerční = výdělek, zisk. Tedy ne situace kdy nula od nuly pojde.... Děkuji za spolupráci.

... ...

Vloženo 14.3.2008 - 12:13
Organizovat kurz přes diskuzi? Mě příjde smysluplnější dát to do akcí - buď bude zájem nebo ne.

Ivana Dömeová

Vloženo 14.3.2008 - 12:17
O pár příspěvků výše je jasně napsáno, že akci, u které není ještě stanovené datum, nelze do kalendáře akcí zadat. A datum nebude stanoveno, dokud nebude jasné, jestli budou zájemci.

... ...

Vloženo 14.3.2008 - 12:59
Možná byste se mohla zeptat někoho, kdo podobnou akci už organizoval na jeho zkušenosti - to už by v diskuzi určitě šlo. Podobných typů kurzů bude více. Termín se určí podle toho, kdy může školitel, zda se akce nepřekrývá s nějakou další v blízkém okolí. Nejlépe je zeptat se koňáků ve Vašem okolí - udělat průzkum zájmu tam. Vzdálenost hraje roli. To, že Vám zde na diskuzi napíše, že by měl zájem, ještě neznamená, že přijede.

Jana Sojková

Vloženo 14.3.2008 - 13:03
Měla bych návrh. I jsem Vám odpověděla, do diskuse než byla smazána. Co určit pevné datum, a pak kurz přinejhorším, pokud se opravdu nenajde dost zájemců, týden nebo víc dopředu zrušit. Bez pevného data Vám asi stejně nikdo nemůže účast pevně přislíbit.Na obecný dotaz dostanete obecnou odpověď. Máte-li chuť do toho jít,písnětě mi na mail. Dík Jana

Dominika Švehlová

Vloženo 14.3.2008 - 13:11
Řešení je jednoduché - buď postavit inzerát tak, aby nebyl komerční - čili v inzerci se poptat po zájemcích, kteří by společně chtěli zorganizovat nějaký kurz a nebo si prostě zadat komerční inzerát, který není nijak drahý - a do něj můžete napsat, co chcete.Nebo by Helčo byl považován za komerční inzerát typu"Sháním skupinu zájemců, kteří by se se mnou v místě X chtěli zúčastnit víkendového tréninku pana Y v disciplíně Z."?

Helena Görnerová

Vloženo 14.3.2008 - 16:02
V Inzerci je stále možnost sháním - ostatní - kontakty seznámení.. a pokud bude info pojaté ve stylu "sháním lidi podobného smýšlení, kteří by se se mnou chtěli pokusit zorganizovat pár tréninků, vzájemně se učit atd. na plzeňsku s Frantou Špatným".. tak myslím, že takových inzerátů tam přeci pár je - ošklivá adminka je nemaže ;o)Nepřijde mi to jako taková věda. Pokud něco organizuju, prostě musím mít datum. Jinak se mi stejně nikdo závazně nepřihlásí. Takže vypíšu datum a doufám, dělám pak propagaci tomu datumu legálními cestami, jak to jde. S lektorem mám samozřejmě domluvené datumy náhradní, zájemcům je sděluji, pracuji s mnoha variantami (je to fuška :o) a dáme si dead-line, dokdy musím říct, zda kurz bude nebo nebude. Pokud zatím jen tápu v myšlence, pak mohu najít lidi podobného smýšlení, založím si je třeba do mailové konference, nechám je, ať se poptají mezi svými známými a hned se mi vyjasní, zda o to, co v dané lokalitě chci dělat, bude zájem. No a pokud se zadaří a budou se mé aktivity opakovat, už to holt musím brát tak, že něco oficiálně pořádám a podle toho se k tomu čelem postavit. Ve všech aspektech.

Ivana Dömeová

Vloženo 16.3.2008 - 8:53
Holt jsem to vzala za špatný konec. Poučení pro příště....

Helena Görnerová

Vloženo 16.3.2008 - 18:53
Držím palec. Mám pár podobných akcí za sebou, není to lehké. Ale když v neděli jedeš domu a lidi jsou spokojení, stojí to za to.Ať se daří.