Přihlašování

M Kovar

Vloženo 14.4.2005 - 10:47
Jak dlouho drží systém přihlášení user v nečinosti? Už se mi několikrát stalo, že jsem měla i rozepsaný příspěvek a hold zneužívám net v práci, které se také musím věnovat;o) a tak se k dokončení odpovědi někdy dostanu později a to mě už systém mezitím odhlásil.

Karla Kosíková

Vloženo 14.4.2005 - 11:08
Přesně - včera večer jsem smolila přepečlivě zcela vyčerpávající dlouhý příspěvek (půl hodiny, možná hodinu), ale když jsem to chtěla odeslat, bylo mi oznámeno, že nemám právo a můj pracný výtvor nenávratně zmizel kdesi v luftě. Podotýkám, že jsem celou tu dobu nikam neodskočila, prostě mi to jen trvalo dost dlouho :-)

Sarka Vlckova

Vloženo 14.4.2005 - 13:32
Teda ne, ze bych znala odpoved na puvodni dotaz, ale leta stravena u pocitace me naucila, ze si praci prubezne ukladam a v pripade prispevku do ruznych for, si cely text pred odeslanim ulozim (staci mysi oznacit a stisknout +). Dlouhe prispevky si casto ukladam i prubezne (treba jako koncept do posty nebo jako dokument do Wordu, ...). To nejsou ramena, jen se snazim poradit. :-)

Sarka Vlckova

Vloženo 14.4.2005 - 13:34
Aha, spicate zavorky, ktere jsem pouzila, vykonaly sve. :-) Takze v zavorce melo byt ...(staci mysi oznacit a stisknout zaroven klavesu Ctrl+C)...

M Kovar

Vloženo 14.4.2005 - 14:52
Nebo při ztrátě napsaného příspěvku po odeslání vrátit stránku Zpět, no někdy to neklapne;o)).

Dominika Švehlová

Vloženo 14.4.2005 - 19:28
Nevím, jak dlouho jste nečinní, než vás to odhlásí, ale já opakovaně odcházím od počítače, naskočí po nějaké době i spořič obrazovky, dokonce mi někdy i usne a většinou jsem stále přihlášená.... Je fakt, že když mi počítač usne, tak se pak musím přihlašovat většinou (ale tonevím jistě) znovu.

Karla Kosíková

Vloženo 15.4.2005 - 17:57
No jo, jenže já se učila ve škole na IQ 151, který uměly v podstatě jenom základní početní operace a pár drobností:-), potom jsem asi dvanáct (nebo kolik) let počítač neviděla, no a teď tady mám tuten bazmek na stole a divím se, co to všechno umí. Jelikož postupuju metodou pokusů a omylů- vždycky něco zmáčknu a čekám, co z toho vyleze, tak nemám nejmenší tušení, že se dá na fóru příspěvek před odesláním někam uložit:-). A když tedy zmáčknu to Ctrl a C, tak to pak najdu kde? Jo a přes Zpět mě to neukázalo, to jsem zkoušela, tohle tlačítko náhodou už ovládám:-))

Jan Kořínek

Vloženo 17.4.2005 - 12:36
Doba do odhlášení je 30 minut. Pokud si nejste jistí, tak možný postup je otevřít si nové okno diskusí před odesláním příspěvku a případně se přihlásit. Dělám to také tak a OK.

M Kovar

Vloženo 18.4.2005 - 7:55
Zkopírovat to musíte do např. wordovského souboru nebo poznámkováho bloku-textový editor, který máte lokálně spuštěný na svém PC, tam vám to neselže ( no pokud váš operační systém nebo i aplikace text editoru ,,nespadne do kytek") a ne přes net jako diskuzi Equich-ta běží na pro vás ,,externím serveru". Z text. editoru si pak příspěvek překopírujete zpět do okna odpovědi z diskuze. Ctrl+C mačkat až si označíte celý text ;o))Pokud chcete lektorovala jsem windows a můžu vám mailem poslat materiál se základní látkou.

Sarka Vlckova

Vloženo 18.4.2005 - 17:26
Nic se nedeje, zadny uceny ... :-) a) pomoci mysi oznacit text, ktery chci uchovat a pak stisknout klavesu Ctrl a soucasne i klavesu C. Zvyrazneny text se ulozi do tzv. clipboardu (cast operacni pameti PC). Chci-li vlozit obsah z clipboardu "nekam" (treba do stejneho okna nebo do jineho okna se stejnym programem, anebo i do uplne jineho programu - ten posledni priklad nefunguje vzdy, ale vetsinou ano), najedu mysi "nekam", umistim kurzor nejlepe tam, kde chci text mit a stisknu klavesu Ctrl a soucasne i klavesu V. Vyhody: velmi rychle. Nevyhody: pokus spadne operacni system (pripadne vypnete PC), obsah clipboardu nevratne mizi. b) za pomoci metody a) pres clipboard vlozit text do napr. dokumentu ve Word a ulozit dokument pomoci volby "Save"/"Save as" nebo "Ulozit"/"Ulozit jako" (zalezi na jazykove mutaci :-)). Pri praci s obsahem takovehoto dokumentu opet funguje metoda popsana v a). Nevyhody: zdlouhavejsi. Vyhody: pokud text ve wordovskem dokumentu ulozim, pad operacniho systemu nebo vypnuti pocitace nema na dokument vliv, obsah zustava. --- Misto oznacovani textu mysi lze pouzit klavesu Shift a soucasny pohyb s nekterou z kurzorovych sipek (vlevo/nahoru/dolu/vpravo) - dokud drzim Shift a mackam sipku, text se zvyraznuje. Obsah clipboardu lze zmenit oznacenim noveho textu a dalsim stiskem Ctrl+C (clipboard je jen jeden). :-) Sarka

Helena Görnerová

Vloženo 18.4.2005 - 18:45
Šárka tu za nás velmi dobře popsala způsob ošetření podobných výpadků. Já jen dodám, že takto pracovat s psaným textem někam na web je skoro nutnost a netýká se to jen našeho fóra. Pokud začnete s internetem a různými formuláři na webu atp. pracovat intenzivněji, zjistíte, že zálohovat, zálohovat a zálohovat (nejen text, chystaný pro web) je NUTNOST a patří k základní počítačové gramotnosti dneška :) Ochranná doby, po které vás systém "vyhodí" je naprosto nutná z hlediska bezpečnosti systému. Taktéž, prosím, se odhlašujte, když z EQCH (a podobných systémů) odcházíte a nezavírejte prostě jen okno s diskuzí. Je opravdu hodně důležité se naučit takto chovat, vyplatí se vám to při závažnějších operacích na netu(třeba při internetbankingu v budoucnosti a podobně). Díky.