Právní poradna

alena nova

Vloženo 9.3.2007 - 11:02
Ahoj, mám dotaz, jestli Equichannel spolupracuje s nějakým právníkem - nejlépe milovníkem koní :-), který by byl ochoten zodpovědět občas některé dotazy, které se týkají takových témat, jako zodpovědnost, smlouvy o ustájení, silniční provoz, .... Některé (i dobře míněné)rady účastníků diskuzí, mohou být zavádějící a možná by nebylo špatné vědět, na koho se s problémem obrátit.

Helena Görnerová

Vloženo 9.3.2007 - 11:14
Ahoj.Máme k dispozici právní radu v případě potřeby, nemáme ale psanou smlouvu. Nicméně tuhle myšlenku už také nějakou dobu sleduji, spousta lidí klade stále stejné dotazy a je třeba mít v nich jasno (zrovna ty smlouvy např. by byly velmi lehké téma). Něco s tím provedeme.

alena nova

Vloženo 9.3.2007 - 12:39
Možná by nebylo špatné, nejčastěji kladené dotazy "zodpovědět" formou "článku na dané téma" a do diskuze k dotazu napsat odkaz. Nebo něco ve stylu: Dotaz:.... - Právník xy odpovídá: ....

Helena Görnerová

Vloženo 9.3.2007 - 13:18
Ano, na to chybí jen dvě věci. Čas a lidé :o)

Zuzana Puskajlerová

Vloženo 21.4.2008 - 13:54
Zdravím všechny, jak tak čas od času procházím diskusi, často tady vidím dotazy na řešení právních problémů okolo koní, ať už je to koupě, prodej, nebo problémy s lidmi, kteří lezou kam nemají, nebo potíže se sousedy antikoňaři a podobně. Myslím, že by bylo fajn, kdyby zde byla nějaká rubrika, kde by člověk mohl hledat rady od zkušených lidí, případně kde by se mohl poučit ze zkušeností jiných. Určitě je tady mezi koňaři pár odborníků z oboru práva, kteří by mohli pomoci a třeba přispívat do podobné rubriky. Co si o tom myslíte?

Marketa Štěpánková

Vloženo 21.4.2008 - 17:29
Koneckonců proč ne? I když něco podobnýho se už založilo v Jezdectví.

simona Pivoňková

Vloženo 6.5.2008 - 18:53
otázka vlastních zkušeností asi není problém, ale jinak, že by právník toužil rozdávat hromadně v poradně grátis rady, které jsou předmětem jeho živobytí, to si nejsem zcela jista. Ale možná by nebylo úplně od věci, kdyby zde byl regisr služeb - mezi nimi i právní služby - kde by byli uvedeni ti právníci, kteři jsou nejen ochotni, ale i schopni - tedy mají nějakou zkušenost - s tímto oborem pomoci v konkrétních problematických případech. Jak je to v Jezdectví nevím, rady tam jsou sice asi právně v pořádku, ale většinou do té míry nekonkrétní, že se bez právníka podle nich moc zařídit nejde a navíc tipuju, že na rozdíl od Equichannelu, který jede jako neziskový zájmový web - především stran přispěvatelů - tak Jezdectví uveřejněné texty honoruje. Za jezdectví si platíme (a nebo taky ne...) za Equi neplatíme (pokud nejsme poctiví inzerenti, případně pokud tu není umístěn náš reklamní baner) Takže otázka je to sice spíš na majitele webu, ale já si myslím, že to tak úplně hladce nepůjde...

Helena Görnerová

Vloženo 6.5.2008 - 19:14
To už jsem se snažila před rokem, dvěma. Zdarma nikdo vysloveně poradnu na konkrétní případy nepovede, barter v té době nebyl pro právní kanceláře zajímavý. Nevím, zda se to změnilo, teď ale není otevření poradny úplně aktuální. Zkusíme zas za čas.

simona Pivoňková

Vloženo 6.5.2008 - 20:06
možná by to šlo opravdu tak trochu na bázi reklamy - povšechné rady - jako v Jezdectví s kontaktem na konkrétní advokátní kancelář, která je schopna řešit v praxi koňoproblémy. Někdy jde jen o rady jak si poradit v situaci, kdy právo je trochu proti zdravému rozumu, ale problém a selský rozum nás ženou do případného problému, jindy jde opravdu o právní rady, případně zastupování či vypracování smluv, za které si dotyčný rád zaplatí, protože nejde o koně za pár korun, jde o jednání s někým velmi protřelým - pojišťovny nevyjímaje, pak asi člověk rád osloví a zaplatí služby právníka, který je v obraze.