Odborníci a dotazy zřejmé

Alena Brixí

Vloženo 20.11.2009 - 14:22
Zdravím tvůrce EQ a mám jeden návrh.Nemohl by tento web začít nějak spolupracovat s odborníky, nebo specialisty, kteří by odpovídali na dotazy tzv. Zřejmé.Nevím jestli dotaz zřejmé je správný, tak to raději vysvětlím. Pokud se řeší třeba nějaký veterinární problém, můžou odpovídat samotní veterináři, ale jejich názor se přesto může lišit, protože každý z nich může problém léčit jinak. To není dotaz zřejmý. Naopak tuším v létě se tu řešil dotaz – mám licenci ČJF a dva roky jsem ji neobnovila a může mi propadnout ? Jelikož jsem na jaře toto řešila u člena našeho klubu volala jsem na ČJF a žádný problém nebyl - licence byla obnovena po 10 letech. Svůj příspěvek jsem napsala. Ale několik dalších lidí tvrdilo, že jim licence propadla po dvou letech.Pokud je to u někoho jiné, pak je někde chyba. Na tento dotaz snad může fundovaně odpovědět jen někdo ze sekretariátu ČJF a to jednoznačně. Přece to stejné v celé ČR.Tento dotaz je zřejmý.Podobně jako dotazy na vystavení průkazu, osvědčení o původu, registraci a podobně na které nejlépe odpoví ASCHK či ÚEK. Tady snad také nejsou žádné dohady a odpověď na dotaz jasná, bez dalších diskuzí. Myslela jsem, jestli by jste neoslovili lidi z takových to institucí a pokud se takový dotaz vyskytne, tak ho přeposlat tam, ať na něj odpoví. Takových zřejmých dotazů není zas až tolik. Nebo je shromáždit a poslat najednou- formou diskuze se známými osobami. Když se pak dotaz po čase opakuje – už lze odkázat, že v ten a ten den na něj odpověděl ten a ten z toho a toho úřadu. Chápu, že tito lidé mají na práci jiné věci než odpovídat v diskuzi, ale těchto dotazů není tolik, a pokud si zde přečte 200 lidí odpověď třeba od pí. Nágrové z ÚEK na dotaz ohledně vystavení průkazu,ušetří to telefon 10 lidí týdně na tuto instituci a jim 10 odpovědí.Také by se zvýšila informovanost lidí bez dohad. Jinak hodně zdaru.

Eliška Horáčková

Vloženo 21.11.2009 - 20:01
K tomuhle tématu mě napadlo, jestli by se dalo k ikonkám některých uživatelů dopsat např. "admin", "moderátor"? U jaji by se pak dalo napsat "veterinářka" a lidi by hnedka měli lepší přehled, kdo jim to radí...

Helena Görnerová

Vloženo 25.11.2009 - 15:38
Ad 1 - už to tu bylo. (Ad 2 - dokonce i s těmi ikonkami "vet" atd.) Bohužel všechny naše podobné pokusy vždy ztroskotaly na tom, že dotyční se nadchnou, slíbí a pak nemají čas. Nemá tedy smysl rozjíždět něco, co zajde na úbytě. Co se týče našich klasických (tedy co jsme zavedli my) on-line rozhovorů, zas bychom neradi, aby to v dnešní době skončilo jako dialog redaktora s dotazovaným. Takže tudy také pro nás cesta nevede. Máme ale připravenu jinou formu a věřím, že bude hodně úspěšná, takže na ní začneme pracovat. Gini, to nebude zas takový problém, jen je to placená vícepráce, jako vše, co chcete udělat navíc. Zařadím do finanční fronty, ok? Díky za pochopení. Jinak zde od začátku máme příznak "osobně ověřen", který by se měl v medailonku zobrazovat lidem, které my v redakci osobně označíme, že známe. Tedy že to není virtuální postava, což je důležité právě u odbornějších dotazů a článků. Nevím, proč se momentálně nezobrazuje, ale spravíme to.

Eliška Horáčková

Vloženo 25.11.2009 - 21:37
HelenaG: Gini, to nebude zas takový problém, jen je to placená vícepráce, jako vše, co chcete udělat navíc. Zařadím do finanční fronty, ok? Díky za pochopení.
V poho, je to jen návrh :-)

simona Pivoňková

Vloženo 12.12.2009 - 17:07
Ajdo, možná dobrá myšlenka, ale na druhou stranu, tohle je laický diskuzní forum, každý má možnost zvednout telefon a na instituci si zavolat, proč suplovat něčí lenost ? Navíc sekretář, pracovník ÚEK a další tyhle funkce lidé dělají jako zaměstnání, zodpovídání dotazů tohohle typu je jedna ze složek jejich práce. Spíš bych si uměla představit, že by šlo tyto instituce požádat o zpracování základních informací a ty pak umístit sem do takového "kudykamu" nebo je sem umístit jako odkaz na ofiko stránky, kde by měla být rubrika nejčastější otázky a odpovědi. Jinak k HeleněG trochu se mi nelíbí "prověřená osoba" protože ty ostatní pak působíneseriozně - a to jen proto, že nejsou prověřenou osobou, neznají se se 3 lidmi v republice.... A znát se asi ani nebudou, to by si museli stoupnout do fronty a čekat, až na ně přijde řada, pokud by chtěli být "prověřená osoba" a třeba na ně řada ani nepřijde.... Třeba taková Děd Plkač byl prověřená osoba a jen proto, že nechtěl být osobou až tak veřejnou, byl vyřazen z "evidence" Dnes se tu pohybuje spousta lidí, kteří mají podivné medailonky, nejsou prověřeni a nikdo je nemaže, je tu spousta lidí, jejichž jméno není pravdivé, ale jsou to lidé seriozní, jen si chtějí uchránit soukromí a nedělají to tak "okatě", pak jsou tu sice seriozní, ale nováčci nebo vzdálenci a ti jsou také bez šance - kdyby pro nic jiného, tak pro vzdálenost od Tvého místa působení a pro nedostatek času....

Helena Görnerová

Vloženo 12.12.2009 - 17:22
Neřekla jsem "prověřená osoba" jako lustrace. Doslovně to je v systému "redakci osobně znám" a má to naopak prostě působit pozitivně, v dobrém, rozvíjet ducha komunity. Ano, chceme vám dát najevo, koho z vás známe osobně, jak je vlastně tenhle web jiný, než ostatní, že se i redakce zajímá o své kamarády, vzniklé z čtenářů. Tady nejde o prověřování, ale jen o význam těch slov. Nic víc. Jak bych vás jako měla prověřovat a proč, jsem snad fízl? K čemu by mi bylo z vás tahat nějaké informace a seznamovat se úmyslně?? Nevidím na tom nic zlého a hodnotit to by asi bylo lepší, až to bude venku. Pochopilas to totiž úplně jinak.

Helena Görnerová

Vloženo 12.12.2009 - 17:33
Reakce na 1336606: Jinak pro Ajdu. Existuje základ projektu, který bude fungovat ve videopodobě a bude spuštěn v nejbližších dnech. Equichannel se podílí osobně i náměty a vy se budete moci zapojit dotazy nebo náměty také a budeme jedině rádi, když to uděláte. Otevřeme asi pro to nová diskuzní fóra, jak jste byli zvyklí, "zeptejte se na co chcete" a i podle nich se bude natáčet. Pak vlastně tato témata budou v archivu tříděná, abyste si to své mohli i dodatečně najít. Pořad se už natáčí, jakmile mi producenti dají vědět přesný termín spuštění, napíši podrobnosti. Klasické rozhovory on-line, na jaké jste u nás zvyklí, budou poté pokračovat ;o)

Helena Görnerová

Vloženo 12.12.2009 - 17:38
Meg, ještě mě tak napadá, chtěli byste třeba i vy navzájem o sobě vědět, kdo koho zná? Nějak tu síť propojit ve smyslu "přátel", jako je to třeba na facebooku? Nebo jsme měli v plánu interaktivní mapku uživatelů (kde kdo z vás je si vybrat v mapě, jako jste si dřív vybírali subjekty v Adresáři)? Nebo nějaký jiný požadavek, dokud mám tu vánoční náladu? :o)

simona Pivoňková

Vloženo 12.12.2009 - 18:04
Helčo, já nevím, podle mne kdo se zná, ten o svých přátelích ví, aby to tu zas nebylo takové "rozsektované" Mě se třeba ani moc nelíbí ta "oborová příslušnost" protože je to opravdu laický web, odbornosti by měly být zprostředkované, nejsem si jista, kolik odborníků si tu chce udělat bezplatnou poradnu - možná někteří ano, ale ti pak mohou mít spíš samostatnou sekci "poradny" a tam tedy nechť se prezentují odborníci svou poradnou v oboru. Vyžadovala bych ale zpětnou vazbu, aby se z toho nestala agitačka. Přiznám, že jsem si z lidí na Equi našla mnoho kamarádů, několik přátel a někteří lidé jsou téměř členy rodiny. Vážím si toho, že Equi je "kamenný krám" tedy místo, na které se mohu spolehnout že tu bylo včera, je dnes a bude i zítra. Občas tu hledám radu, ale většinou ne příliš odbornou, spíš zkušenostní, někdy konzultuji názor na něco, někdy se mi chce jen lidsky sdílet. Interaktivní mapka by asi byla hezká, ale pokud má dotyčný vyplněný medailonek s místem výskytu, tak je tím účel lokalizace splněn. V této době docela bojuju o přežití - ne ekonomicky, spíš časově a organizačně, takže se přiznám bez mučení, že mě v tuhle chvíli nic nenapadá, třeba to ještě přijde, snad jen to, že bych Vás občas ráda viděla - nechceš sem tam jednou za rok udělat takový srazík - ale ne v Pardubicích, kde nemáš čas... někdy v průběhu roku, tak, aby většina mohla - ne vánoce, a třeba to posouvat po republice, aby to bylo spravedlivé - Praha, Brno, Ostrava, Benešov, Plzeň, Tábor.... Když to bude vzácná příležitost jednou za rok, možná si mnozí najdou čas i když ho nemají... To by se mi líbilo i když vím, že na takových akcích se pak zase nadělají skupinky, ale přece jen, tohle by bylo živé, mnozí z nás by pak věděli s kým si vlastně povídají, s kým se škádlí, s kým se smějí a kdo jim nejde pod fousy :-)

Helena Görnerová

Vloženo 12.12.2009 - 18:51
Sarzík plánujeme už roky, ale nemám bohužel čas nic organizovat, ty boje o přežití jsou takové nějak obecné.. Není tu někdo, kdo by se toho ujal na leden v Praze? :o)

simona Pivoňková

Vloženo 12.12.2009 - 20:17
napadlo mne, že by bylo milé mít tu třeba aktuální seznam veterinářů podle lokalit, kde působí a vypsanou odborností - spelializací, se základními údaji jako je telefon, cena cesťáku, cena základních úkonů - to co lze specifikovat, aby si člověk udělal představu, případně i s ohlasy - ty je samosebou třeba brát s rezervou - možná jen ohodnocení v několika bodech - počtem podkoviček - dostupnost - dovolal jsem se kdykoli *****, jen ve všední den****, jen v pracovní dobu***, pouze někdy** nikdy*, pokud nemůže přijet, lze konzultovat po telefonu, přijede na čas, přijede v dohodnutý den, přijede jen na objednání, neřeší akutky, jen plánované akce, nejezdí, je třeba jet za ním..... podává informace o diagnoze včetně možných řešení, komplikací, různých cen.... inu toho, co by třeba kolem veterinářů nás majitele koní zajímalo je hodně moc. Tohle by Helčo byla velká pomoc a navíc by taková veřejná databáze veterináře trochu postavila do světla, člověk by se dozvěděl i o těch, co o nich neví, věděl by, koho zbytečně nevolat, naopak kdo dělá specializaci, kterou potřebuji a zda budu plebs, se kterým neradno diskutovat nebo zákazník, který si krom ošetření může pomýšlet i na informace - za ty jsem já osobně velmi vděčná a to v podobě stravitelné.

Helena Görnerová

Vloženo 14.12.2009 - 18:08
Meg, všechno vnímám, jen nestíhám psát.. On tu seznam je, stačí vyfiltrovat v adresáři subjektů - http://www.equichannel.cz/adresar?cats[]=8&state=0®ion=0 , bohužel zřejmě o něm vetové nevědí. Uvítáme každou pomoc a nápad v tomto směru.

Helena Görnerová

Vloženo 14.12.2009 - 21:36
Takže první slíbená vlaštovka k tématu, doufám, že vás potěší: http://www.equichannel.cz/horsetv-a-equichannel-tvori-novy-serial

simona Pivoňková

Vloženo 14.12.2009 - 22:39
Reakce na 1340286: Nechci rýpat, ale když si zadám veterináře a hned první mi vyjede jízdárna - pravda v areálu špitálu, tak jsem zmatena tříděním.... a jak se přidává nový veterinář? to kdyby měl zájem , nenašla jsem žádné klikátko na přidat kontakt, subjekt, osobu.....

Helena Görnerová

Vloženo 14.12.2009 - 23:08
Reakce na 1340328: To nerýpeš do nás, to rýpeš do toho, kdo si záznam zadal. Takže v klidu. Postupně to samozřejmě po lidech opravujeme, ale nevíme o všem, záznamů v databázi jsou tisíce... Mrknu na to zítra, už se mi zavírají oči. Dobrou :o) PS: přidává se sám jako každý jiný.. klikem na medailonek.. jak je popsáno v Návodu... jak zadáváš inzerát, akci, cokoliv...

simona Pivoňková

Vloženo 15.12.2009 - 0:14
Reakce na 1340331: díky dobrou, já budu ještě chvíli běhat po maštali a pak si dám kankán nebo žhavé tango.... snad raděj ani nepůjdu spát, ráno se mi pak nechce vstávat.... je to šílený, nestíhám, nikdo nestíhá, den je krátký, noc je temná, venku je kosa, všechno mě bolí a nechci vánoce.....

Helena Görnerová

Vloženo 15.12.2009 - 8:10
To myslím, známe fakt všichni :o)

simona Pivoňková

Vloženo 15.12.2009 - 10:12
Dnes jsem koukala pro z měnu na adresy dopravců..... Helčo, je fajn mít adresář, ale pokud budu opravdu hledat a je to tříděné oborově, pak mě osobně vadí, když mezi dopravci najdu v podstatě inzerát chovatele, který nedopravuje, mezi vety stáj, která neléčí, ale nabízí vyjížďky, to pak je na bačkoru, takový adresář s tisícem subjektů, předpokládám, že jich nebude tolik, protože mnozí budou tuplovaně v několika sekcích je prostě čtení na dlouhé zimní večery nikoli rychlý pomocník, když hledám. A navíc klikám a klikám a klikám protože se mi objeví firma a v ní mnohdy je karj a že je ČR a pak autor nickem tak zase klikám, abych prolezla do profilu a tak si našla co že je zač. Jen nápad - nešlo by udělat povinné rubriky, které když se nevyplní, tak to tam člověka prostě nenechá a ty rubriky vymyslet tak, aby zajistili, že zadané bude opravdu a skutečně v oboru?

Helena Görnerová

Vloženo 15.12.2009 - 10:19
megera: ty rubriky vymyslet tak, aby zajistili, že zadané bude opravdu a skutečně v oboru?
Netuším, jak vymyslet, aby systém poznal, že člověk mu nepíše blbosti..?

simona Pivoňková

Vloženo 15.12.2009 - 10:41
Příkladně tak, že se budou vypisovat rubriky jako typ auta a spz u dopravce - samozřejmě oficiálního dopravce - případně existuje li, tak nějaké číslo licence, i veti asi mají nějaké číslo, že, pak samozvaný dopravce nebo samozvaný poradce nebude mít šanci, protože ho systém dál nepustí a já jako uživatel budu mít jistotu relevantních údajů a ne tisíce kontaktů z nichž polovina je duplicitní a ze zbytku většina kdovíjaká. Ono více je někdy méně a stává se to neužitečným. Pokud ovšem není smyslem umožnit každému, aby se vepsal a vlastně je to druh nazávazné inzerce. Nahlédla jsem jen dvakrát a dvakrát zjistila, že lidé píší do rubrik, kam nepatří a já musím třídit, tak nač pak třízení, Navíc ne každý, kdo má vozík je dopravce, existují předpisy, které zřejmě mimo jiné zajišťují, že skutečný dopravce musí mít pojištěnu odpevědnost a když se cestou něco zechruje, tak se nestane nedohledatelným, neberoucím telefony a v podstatě zmizelým, ale že se problém (nikomu ho nepřeju) bude řešit) což kamarád, co si koupil vozík pro sebe asi mít nemusí a je laskavost, když mi zvíře odveze, ale pak se může stát, že s následky průšvihu se nebude umět vyrovnat, já jako hledatel služby nemám a ani nemusím mít ponětí o tom, zda a jaké pojištění, ale chci mít jistotu, že služba je se vší zodpovědností - zejména ta dopravní. Rozdíl mezi inzerátem a skutečným plnohodnotným adresářem je myslím zřejmý i když jsem to asi popsala klikatě. Aby to mělo hodnotu, musí to vykazovat jiné znaky než svévoli zapisovatele (v podstatě inzerujícího) a nebo je třeba od sebe jednotlivé skupiny - výše uvedené - odlišit - třeba právě nějakým tím ičem, registračním číslem či co já vím co jednotlivé obory mají.... ale možná to nepřivítá nikdo jiný než megera, takže darmo se tím zabývat.

simona Pivoňková

Vloženo 15.12.2009 - 10:43
Reakce na 1340359: Helo, prosím vyhoď tu přiloženou fotku, dostala se tam kdovíjak omylem, děkuji

Helena Görnerová

Vloženo 15.12.2009 - 10:56
Reakce na 1340364: Nemám jak, je mi líto. My nemáme přístup ke správě dat, jako jsme měli dřív. Jinak děkuju, vším se proberu.

Helena Görnerová

Vloženo 15.12.2009 - 10:58
megera: Příkladně tak, že se budou vypisovat rubriky jako typ auta a spz u dopravce - samozřejmě oficiálního dopravce - případně existuje li, tak nějaké číslo licence, i veti asi mají nějaké číslo, že, pak samozvaný dopravce nebo samozvaný poradce nebude mít šanci, protože ho systém dál nepustí
Jak systém zjistí, že si člověk to číslo nevymyslel? Jen se ptám, protože na tohle fakt řešení není.

simona Pivoňková

Vloženo 15.12.2009 - 11:35
Systém to asi nezjistí, ale lze to ověřit na daném úřadě, instituci, takže je to zjevná lež a podvod a jako taková pak nese riziko sankce. Já vím, že to není jednoduché a když člověk domyslí, co všechno v souvislostech na sebe navazuje, tak by to sem tam nejraděj zabalil a šel zaplejtat k Rozvařilům housky....

Helena Görnerová

Vloženo 15.12.2009 - 11:39
Reakce na 1340372: Meg, na to ale fakt nemáme lidi. Aby každý záznam do databáze někdo ověřoval, to dělá např. Seznam.cz u placených záznamů. Na to člověka a jeho telefon neuživím.

simona Pivoňková

Vloženo 15.12.2009 - 16:50
chápu, ono by to snad mělo i bez kontroly tvým člověkem trochu samočistící schopnost. Takhle je to sice popsaný web, ale tu archivační hodnotu tam vidím jako spornou, což je škoda pro ty poctivé a pro hledající

Helena Görnerová

Vloženo 15.12.2009 - 16:57
Reakce na 1340424: Možná nevíš, že Lucka Hladová adresář průběžně prochází a čistí. Píše jednotlivým subjektům, na příští týden má nachystaný článek pro všechny (stejně jako jsem psala před rokem - minimálně jednou ročně to jde hromadně výzvou).. To, co vidíš, bývalo mnohem horší. Takže asi tak - tančím, jak rychle umím a děláme, co můžeme :o) Co půjde a bude mít skutečně efekt, to uděláme, postupně.

Pavel Cox

Vloženo 15.12.2009 - 17:53
megera: Systém to asi nezjistí, ale lze to ověřit na daném úřadě, instituci, takže je to zjevná lež a podvod a jako taková pak nese riziko sankce. Já vím, že to není jednoduché a když člověk domyslí, co všechno v souvislostech na sebe navazuje, tak by to sem tam nejraděj zabalil a šel zaplejtat k Rozvařilům housky....
:o) Meg, ono spis staci prumerne inteligentniho uzivatele. Kdo bezmezne veri anonymnim inzeratum je proste "koren" pro podvodniky vzdy. Nepamatuji se ze v dobach boomu Annonce by se muselo toto extra resit. Kazdy trochu prumerne myslici obcan podle meho vedel ze vse je bez zaruky.

simona Pivoňková

Vloženo 16.12.2009 - 9:53
Reakce na 1340426: Ne Helčo, to nevím, co kdo z Vás dělá, vidím to, co se zobrazí. Je fajn, že se snažíte to pročistit. Jsem podprůměrně blbý občan, který neumí rozlišit, zda dotyčná osoba, prezentující své služby má ičo nebo ne, když ho tam psát nemusí nebo je to jen hodný občan, který se snaží soudružsky vypomoci blízkému i sobě a to bez záruky, odpovědnosti a tak vůbec... a tančím tak rychle, že už mám všechno kolem sebe rozmazané a ani to nevypadá, že bych tančit uměla :-)))))) nestíhám sledovat nic víc než tu nejpodstatnější část svého života, zbytek buď vytěsňuji nebo se tím bavím. Equi patří k těm rozptýlením a cením si toho, že tu jste :-)