Nový Eqch

Péťa Neřeknu i kdyby mi guláškem podstrojovali :-)

Vloženo 2.9.2009 - 13:01
Ahoj Heleno :-), nejaký den tu koukám na nový web, a ........... docela dobrý ;-). Výýýýýýýýýýýýýrazně lepší než ta předchozí hrůza. Akorát jsou občas nevyužitá místa, ale jinak fajn :-)

Helena Görnerová

Vloženo 2.9.2009 - 14:00
Ještě jeden pochvalnej příspěvek od tebe a dostanu infarkt. Skoro jsem se bála to otevřít. Dííííííííky, výýýrazné díííííky :o)) Hluchá místa piš někam bokem, pls., v zimě se na to vrhnem....

Lucie Spěváčková

Vloženo 4.10.2009 - 13:36
Heleno, zajímalo by mě, jaké jsou statistiky návštěvnosti diskuzí "před" a "po". Můžete prosím zveřejnit čísla? Já se totiž přiznám, že na diskuze kvůli novému vzhledu už skoro nechodím :-(. Tolik prázdného místa mezi řádky, tolik zbytečného stránkování... Dřív jsem na EQCH klikla i v pracovní době a rychle to prolítla, jestli někde není něco zajímavého, ale teď to prostě nejde :-(. Než se vším proklikám, uplyne tolik času, že to prostě nemůžu dělat. A tuším, že nás takových bude víc...

Helena Görnerová

Vloženo 4.10.2009 - 13:58
Reakce na 1329341: Ahoj Lucko. Chápu, že nekaždému se líbí, jde o věc osobního vkusu a já myslím, že na tohle téma už bych se akorát stále kolem dokola opakovala.. I nad tím, že v zimě, mimo sezónu, budeme s designem něco dalšího dělat, bych trávila čas zbytečně. Snad každý pochopil, že když v sezóně dělám v průměru 18 hodin denně, nemohu už přibírat další věci a že se řeší vše od důležitého k, řekněme kosmetickým věcem. Tím samozřejmě nesnižuji design a jeho vyladění pro desítky tisíc uživatelů každému jinak (je v plánu), ale přeci jen třeba to, aby se dodělalo vyhledávání v diskuzích, aby chodila inzerce a aby se dalo publikovat, je prostě důležitější. Vím, žes to už kritizovala, já to všechno vnímám a v rámci časových možností na všem postupně děláme. Co se týče návštěvnosti, samozřejmě naše statistiky jsou veřejně přístupné. Takže stačí dole na každé stránce ťuknout na obrázek Navrcholu, tam dát zobrazit stránky, seskupit třeba za minulý měsíc, stáhnout do excelu, porovnat. Omlouvám se, já tohle teď dělat nemůžu. Nicméně pokud tě skutečně návštěvnost zajímá, pak jsem sama překvapená, jak rychle se po oddělení a po tom propadu po redesignu, kdy bylo spousta lidí vyděšených ze změny, zvedla čtenost stránek i počty návštěvníků, kteří se denně vrací. I ze zvýšené interakce lze soudit, že nastoupená cesta je správná. Zbytek holt i podle vás domazlíme. Mrzí mě, že vidíš prázdná místa mezi řádky a nevidíš OBSAH. Pro nás je právě on holt prioritní. Promiň.

Lucie Spěváčková

Vloženo 16.10.2009 - 22:02
Nemusíš tasit hned tvrdou obranu. Mně je to celkem jedno, co se tu děje, protože sem fakt už z výše uvedených důvodů nechodím (i když bych ráda, ale vím, že to neovlivním). Nový design je mi ukradený, každý si zvykne. O co mi jde je funkčnost - resp. nefunkčnost. "Nemuset moc klikat", "nedělat stránky s milionem úrovní" jsou základní pravidla tvorby každého webu. S každým zbytečným proklikem roste procento uživatelů, kteří to vzdají a ze stránky zmizí. To ví přece všichni, kdo se v tom trochu pohybují. Takže moje připomínka se snažila být konstruktivní. Když "vyženete" dospělé, zkušené lidi, kterým nezbývá než se přihlašovat z práce (teď to myslím obecně, ne na sebe), tak vám tu zůstane halda studentů a puberťáků s mořem volného času. Nic proti nim, ale rady pramenící z letitých zkušeností prostě neposkytnou...

Helena Görnerová

Vloženo 16.10.2009 - 22:42
Čtenost článků se zvedla s desítek denně na stovky denně. Ohlasy na ně jsou velmi dobré, neříkám na všechny, ale tak je to v pořádku, víme aspoň, co zlepšit. Přístupnost.. to si děláš legraci. Zatímco dřív jsi musela kliknout na "Reportáže", pak na "sekci" a pak na článek, dnes máš naopak o klik méně. Diskuze jsou navštěvované stejně, vyhledávač je otestovaný a před nasazením, takže i to bude brzy lepší. Počty přečtených stránek jsou vyšší než před rozdělením. Ale ty počty stejně nejsou nejdůležitější. Interakcí je více, více vnímáte, co píšeme. Nezůstali tu jen puběrťáci (mimo to, já takhle nerozlišuju, "puberťačky" máme i v redakci a jsou skvělé!). Čísla - 20.700 registrovaných před, 22.300 aktuálně. Podle těch statistik, na které ses ptala je návštěvnická špička denně kolem 20. hodiny večerní. Dřív - žádné souhrny uživatelů, co vás koho tady baví a co děláte, dnes medailonky, kde můžete ostatním ukázat svůj život i třeba tady preferované články. A to, že technologie jdou dopředu, je jedině dobře, my půjdeme také. A velké plus pro lidi, kteří se naučí je využívat, k tomu je vedeme. Vysvětlujeme, učíme - to přesně je a od začátku i BYLO smyslem EQCH, původní sdružení to mělo i ve stanovách z r. 97. Na tom se nic nezměnilo. Je samozřejmě tvé právo vytknout, ignorovat, neúčastnit se. Mě to mrzí u každého, kdo tohle řekne, věž nevěř, to je mi jedno. Je ale i mé právo mít naopak tenhle web ráda a dělat pro něj spolu s ostatními to, co považuji za nejlepší. A nedělá se to podle mě, ale podle ostatních. Konstruktivních věcí tu od května padlo dost a my jich dost uvedli do života, další jsme slíbili do konce roku. Je říjen. Co konkrétně je na víc kliknutí, než dříve? Můžeme se na to podívat. Jen do toho prosím netahej dojmy a napiš to jasně. Pozn. - neobhajuji, vysvětluji.

Eliška Horáčková

Vloženo 17.10.2009 - 9:33
Kosmetická záležitost: Já vím, že se dneska už malé monitory nenosí, ale já mám doma pořád 15kový monitor a když si otevřu EQCH, vidím toho smutně málo. http://ginihor.rajce.idnes.cz/detaily/#eqch1.JPG http://ginihor.rajce.idnes.cz/detaily/#eqch2.JPG Musím čekat, až se celý web donačte a pak rolovat dolu, abych viděla, co se od poslední návštěvy událo, což je práce a čas navíc... Vzpomínám si, že na starém EQCH jsem viděla několik prvních článků, snad až 5 (tudíž jsem hned viděla, že žádný nový nepřibyl) a u diskuzí jsem viděla všechny fóra. Asi se to těžko dá změnit, ale pro mě je to škoda :-).

Helena Görnerová

Vloženo 17.10.2009 - 13:21
Ty ale šířku vidíš celou, to je správně. Chtěli jsme, abyste viděli aktuality, nejnovější článek a nejnovější komentáře (aby rozvržení podpořilo debaty pod články, které dřív skoro nebyly). Hnout kolečkem myši snad není zas takový problém.. U diskuzí teď bude přechodně bohužel ještě o řádek hůř, někam vám musíme dát to vyhledávání :-( Ale neboj, i s tím se bude v rámci designu přes zimu dělat, po sezóně, jedno po druhém.

Helena Görnerová

Vloženo 17.10.2009 - 13:21
PS: Ono teď přibývají stejně minimálně 2, v sezóně spíš 5-6 článků denně, tak byste rolovali tak jako tak. A my je nechceme odkazovat jen jedním řádkem.

Helena Görnerová

Vloženo 17.10.2009 - 13:22
Jo, ještě jedno PS. Pokud se nám teď povede jeden takový extra marketingový tah, tak se možná té reklamy dost zbavíme.. takže to bude volnější. Náš sen, EQCH bez reklamy :o)

Eliška Horáčková

Vloženo 17.10.2009 - 13:27
HelenaG: Ty ale šířku vidíš celou, to je správně. Chtěli jsme, abyste viděli aktuality, nejnovější článek a nejnovější komentáře (aby rozvržení podpořilo debaty pod články, které dřív skoro nebyly). Hnout kolečkem myši snad není zas takový problém.. U diskuzí teď bude přechodně bohužel ještě o řádek hůř, někam vám musíme dát to vyhledávání :-( Ale neboj, i s tím se bude v rámci designu přes zimu dělat, po sezóně, jedno po druhém.
Šířka mi nevadí, s tím se nějak srovnám :-). Nevím jak ostatní, ale já aktuality vůbec nečtu, asi nějak moc málo upoutávají pozornost....těžko říct, možná jsem jen výjimka a ostatní je sledují. Výpis nejnovějších komentářů je super, to používám. Řádek navíc u diskuzí lze tolerovat, když jde o vyhledávání. Super, že už to bude :-).

Helena Görnerová

Vloženo 17.10.2009 - 13:30
Opakuji - šířku vidíš celou, je to správně. Jak jsou čtené poznáš lehce, vždyť se to počítá u každého článku... takže jde spíš o obsh, jako u všeho. Ano, většina aktualit má velmi pěknou čtenost - a pak jsou samozřejmě věci, o které nezavadíte pohledem, ani když to je článek normálně dole a s obrázkem. Ne, v tom to není. Vyhledávání jsem nepustila proto, že neumělo vyhledávat se zástupným znakem "rolink*", to mě tedy vadí hodně. V pondělí to popoženu.

Lucie Spěváčková

Vloženo 18.10.2009 - 15:21
Heleno, ale já celou dobu píšu JENOM O DISKUZI. Nepíšu o celém EQCH.. Ani o tom, jaké všechny moderní fíčury jste tady zavedli ;-). Dobře, pokusím se konkrétně: Když kliknu na diskuze, je jenom jejich seznam na tři strany! Musím pořád rolovat. Názvy dïskuzí - takhle velké písmo snad nemají ani na Alik.cz. Mezi jednotlivými názvy diskuzí jsou asi 2 cm prázdného místa. Chápu, že je to kvůli tomu třířádkovému seznámku napravo, ale ten by šel přece nějak předělat, nacpat do jednoho, dvou řádků. I tak mezi řádky stejně zbývá necelý 1 cm místa. Pak si kliknu třeba na "Diskuze o koních". Opět obrovské písmo, opět dva cenťáky mezi řádky. Na stránce je pouhých 30 témat a i tak vydají na 4 strany (to je pouhých 7,5 tématu na jednu "obrazovku"- takže pořád roluju). Když si chci jenom zrakově projet víc témat, musím navíc ještě dole kliknout na "další" a zase si srolovat 4 strany dolů a zase na "další" a zase srolovat... Už jsem od přístupu na diskuze o čtyři úrovně (kliky) dál a pořád jenom roluju a ještě jsem si nepřečetla jedinou diskuzi.... Dejme tomu, že budu týden pryč a budu chtít zkouknout témata ten týden zpátky - musím se proklikat třikrát dozadu. Dál- vyberu si třeba téma "Práce dětí ve stáji". Opět centimetrové mezery mezi příspěvky, zbytečně velké mezery mezi odstavci, rámečky s "Citovat" a "Odpovědět" mají tak velké písmo a opět tak velký prostor mezi písmem a krajem žlutého rámečku, že je to jak pěst na oko. A opět pouhých 30 příspěvků na stránku, takže na ty další musím klikat na "strana 2", "strana 3" atd. Nejnovější příspěvky jsou navíc schované kdesi na té úplně nejvzdálenější straně. Takže asi tak. Zdá se to "prkotina", ale nekonečné klikání a rolování prostě ubíjí pozornost, zdržuje, nelze pak jen po tématech "přejet očima a vědět", to se u takhle roztahaného textu prostě nedá.