jak vložím fotku do příspěvku ?

tereza burianová

Vloženo 31.5.2010 - 14:03
Dobrý den, omlouvám se, určitě už se to tady řešilo, ale nemůžu najít ani v diskusích návod, jak vložit fotku do tématu - konkrétně mám v JPG formátu fotky, které bych chtěla vložit pod dotaz na veterinárním fóru - jak to mám udělat ? děkuji, Tereza

Helena Görnerová

Vloženo 1.6.2010 - 8:53
Když sem píšete, podívejte se pod to bílé okénko, kam píšete. Je tam zatržítko "Upozorňovat na nové příspěvky" (to je velmi užitečné, každá reakce vám přijde mailem) a pod tím je šedivá linka s tlačítkem "Procházet". Jako všude ve windows. Takže kliknete, vyberete soubor u sebe na disku a pak můžete pokračovat - buď vložit další soubor, nebo rovnou "Uložit" příspěvek.

tereza burianová

Vloženo 1.6.2010 - 10:20
Děkuji moc, ale já jsem přesně tohle udělala, po "procházet" jsem našla soubor u mě na disku, resp. dva a dala jsem žluté tlačítko "uložit" a vůbec nic se nestalo - příspěvek se vůbec v diskusi neobjevil. Tak jsem to zkusila bez fotek, to šlo - viz můj dotaz ve veterinární poradně. Dnes jsem to zkoušela znovu a asi prostě dělám něco špatně. Každopádně děkuji, jak za odpověď, tak za tento server. Najdu tady hodně zajímavých informací (i když někdy člověk musí odfiltrovat osobní záležitosti od faktických :-)) S pozdravem, Tereza

Helena Görnerová

Vloženo 1.6.2010 - 11:39
anka: Děkuji moc, ale já jsem přesně tohle udělala, po "procházet" jsem našla soubor u mě na disku, resp. dva a dala jsem žluté tlačítko "uložit"
Terko, teď nevím, zda dobře chápu.. Přes "Procházet" nesmíte označit myší dva soubory najednou.. Jen jeden. To jste udělala? Jinak testovačně také jeden vkládám.. a jde to.. Ještě když se "nic nestane" - nezůstane vám náhodou nahoře nějaká chybová hláška? (Jinak samozřejmě moc děkujeme za pochvalu, to potěší :o)

tereza burianová

Vloženo 1.6.2010 - 14:09
Jste moc trpělivá :-) díky. Vkládala jsem to po jednom, problém je, že když si ten obrázek vyberu u mně na disku, označím si ho, objeví se mi vpravo na výběr buď storno nebo "otevřít" (nikoliv vložit). Dám otevřít a pak vidím, jak v tom okénku (už na EQCH) je napsaná celá cesta C:dokumenty/dokumenty 2010...atd. nikoliv jen ten soubor. Vymažu cestu, aby zbyl jen soubor a pak když kliknu na žluté tlačítko "uložit" nic se nastane, příspěvěk se neuloží. Když vkládám jen příspěvěk objeví se hláška, že byl úspěšně uložen. Zkusím se zeptat našich chytrých IT kluků, sice už nade mnou zlomili hůl, ale vždycky poradí.....

Helena Görnerová

Vloženo 1.6.2010 - 15:02
anka: ... když si ten obrázek vyberu u mně na disku, označím si ho, objeví se mi vpravo na výběr buď storno nebo "otevřít" (nikoliv vložit). Dám otevřít a pak vidím, jak v tom okénku (už na EQCH) je napsaná celá cesta C:dokumenty/dokumenty 2010...atd. nikoliv jen ten soubor. Vymažu cestu, aby zbyl jen soubor a pak když kliknu na žluté tlačítko "uložit" nic se nastane..
Aha, už jsem doma. Děkuji za ten polopatický popis, ten je fakt na dálku potřeba. Děláte chybu, když odmazáváte právě tu cestu k souboru. Počítač pak neví, jaký soubor chcete, neví, kde leží a kudy k němu, když mu vymažete ten zbytek! :o) Takže zopakujte, prosím, ještě jednou, děláte to dobře. Nic ale neodmazávejte a rovnou "uložit" . uvidíte, že to půjde ;o)

tereza burianová

Vloženo 2.6.2010 - 11:30
HURÁ !! Děkuji ještě jednou moc za Vaši trpělivost a ochotu. Funguje to, vložila jsem fotky (veterinární diskuse - bouličky). Přeji Vám hezký den, Tereza.

Helena Görnerová

Vloženo 2.6.2010 - 17:15
Reakce na 1363077: Tak to jsem ráda :o) Rádo se stalo.