I.P. adresy uživatelů

Jana Koubová

Vloženo 31.7.2009 - 9:28
Zdravím zejména adminy :-) napadlo mě, zda-li vidíte v systému adresy I.P. jednotlivých uživatelů. Osobně mám podezření na jednoho uživatele, že se zde vyskytuje duplicitně pod dvěma různými registracemi (zejména ze způsobu psaní jeho příspěvků). Ničemu to asi neškodí, přijde mi to jen jako takové plácání malého dítěte, ale vzpoměla jsem si, že ve starším systému se jednu domu I.P. adresy zobrazovaly a duplicitní registrace byly mazány. Vím, že teď je tisíc aktuálnějších věcí a toto je věc, na které EQCH nestojí a nepadá a osobně určitě jednu osobu ve dvou provedeních s úsměvem přežiju, jen mě napadlo se zeptat. Za odpovědi děkuji :-)

Jaroslav Koreň

Vloženo 31.7.2009 - 10:06
janka107: napadlo mě, zda-li vidíte v systému adresy I.P. jednotlivých uživatelů. Osobně mám podezření na jednoho uživatele, že se zde vyskytuje duplicitně pod dvěma různými registracemi (zejména ze způsobu psaní jeho příspěvků).
Otázka je, či sa z jedného počítača môžu zaregistrovať viacerí užívatelia (napr. z PC doma - viacerí rodinní príslušníci)? Alebo ak si zaregistrovaná z jedného (konkrétneho) PC, môžeš sa do EQ prihlásiť z akéhokoľvek PC na zemeguli, ale I.P. je tam z toho (konkrétneho) PC, z ktorého si sa pôvodne zaregistrovala? A napokon môžeš sa zaregistrovať opäť z ktoréhokoľvek iného (aj z toho istého) PC pod úplne inou identitou (zmeníš napr. aj pohlavie) a hráš dve osoby? Z niektorých príspevkov sa to javí (pri prezradení sa), že prispievateľ(ka) má problém s pohlavnou orientáciou? Kuriózne môže byť keď taký človek vedie flame war sám so sebou a ostatní diskutujúci sa rozdelia v ich názorovej podpore.

Helena Görnerová

Vloženo 31.7.2009 - 12:35
IP adresy nejsou v dnešní době už vůbec směrodatné. Spousta uživatelů se připojuje přes mobilní operátory, kteří je přiděluj "dynamicky", tzn. že můžete mít pokaždé jinou, která na vás zrovna vybyde. Spousta lidí se naopak připojuje v práci, kde za jednou IP adresou figurují lidí stovky. Jaro, tam, kde se přihlásíš, takovou IP nám to posílá. Nemůžeš ale na jednom prohlížeči přihlásit zároveň dvě osoby. A nerada bych tu dávala návody, co můžeš, takže dál mlčím :o) Janka, pokud by tu někdo pod více identitami takto vyloženě škodil, přijde se na to, alespoň věřím, i díky vám ostatním, kteří se sem snad nechodí jen bavit na účet jiných :o) Takže když nám dáte echo, prověříme.

Jana Koubová

Vloženo 31.7.2009 - 13:13
Reakce na 1322578: Jak jsem psala, spíš mi to vyvolává úsměv ve tváři a tak mě to vedlo k zamyšlení, jak je to tu s I.P. adresami. Podezření konkrétní mám (možná nejsem sama), ale myslím, že to nestojí za zmínku, za škodnou je nepovažuji :-) děkuji za odpověď

Jana Koubová

Vloženo 31.7.2009 - 13:14
HelenaG: Jaro, tam, kde se přihlásíš, takovou IP nám to posílá. Nemůžeš ale na jednom prohlížeči přihlásit zároveň dvě osoby. A nerada bych tu dávala návody, co můžeš, takže dál mlčím :o)
Ale duplicitní registrace (opakovaná) z jednoho PC možná je? Přičemž, samozřejmě v prohlížeči při práci musí být uživatel příhlášen pouze jedním nickem?

Helena Görnerová

Vloženo 2.8.2009 - 8:10
Reakce na 1322591: No a proč by nemohla být? U nás doma se třeba z jednoho počítače připojuji já, manžel, dcera i babička...