EQCH kam kráčíš ?

Bohumil Kočovský

Vloženo 2.4.2008 - 12:03
Rád bych zde vyjádřil svůj názor na mazání příspěvků, možno nazvat též cenzurou, proč ne. Moje téma o Sychrovi, zadané do diskuze bylo smazáno. Proč ? Protože Sychra nepochopil nadsázku a s používá má slova v Jezdectví jako propagaci rolování koní ? Je tento člověk nedotknutelný ? O jeho vědomostech o koních a jezdeckém sportu si myslím své. O všem mluvit znamená o všem vědět velmi málo. Nic z toho jsem ovšem v původním příspěvku nepublikoval, pouze jsem se snažil v podstatě humornou formou upozornit na hloupost nabubřelost a demagogii jednoho člověka. Smazáním příspěvku mi bylo potvrzeno, že se o zneužití příspěvků na EQCH nejedná, ale jedná se o jejich využití, s požehnáním EQCH. Publikováním ironických příspěvků jako příspěvků vážných, dochází k vědomé mystifikaci veřejnosti a to v přímé spolupráci s EQCH. To že EQCH upadá je věc evidentní a neoddiskutovatelná. Pomineme-li celkovou grafiku, velmi nepřátelské uživatelské prostředí, zamrzlé někde před 10 lety, přehazování zodpovědnosti na uživatele (když se vám vzhled nelíbí, navrhněte jiný, my za to nemůžeme, to "oni", co provozují server a podobně), je nutno se zamyslet nad filozofií směřování a přístupu EQCH k otázkám řekněme "konfliktním". Jsem hluboce zklamán Vaším přístupem. Navrhuji přejmenovat na titulce Diskuze na "prostor pro naše kamarády". Neočekávám na příspěvek odpověď, popravdě řečeno, nebudu po ní ani pátrat.

Jana Bílková

Vloženo 2.4.2008 - 12:16
Musím přiznat, že těch slov vytržených z kontextu v Jezdectví u "žhavého tématu" jsem si také všimla a raději než takto, pak by bylo lepší celé "žhavé téma" nechat uhasnout, je to doopravdy zavádějící. Což není ani o tom, kam kráčí EQCH, ale kam kráčí Jezdectví.Jinak celková grafika mi nevadí, přijde mi uživatelsky dostatečně přátelská a přehledná.Jak dopadne fórum bez cenzury je vidět na ifauně, z tohoto pohledu se k té lehké cenzuře, která je zde a cenzoři ji umí zdůvodnit, stavím kladně.

Milan Krejsa

Vloženo 2.4.2008 - 12:26
Škoda že nikdo neprojevil nejmenší snahu zeptat se skutečných autorů výroku jak byl myšlen. Vzhledem k tvému protestu už včera, který byl ale smazán rychlostí blesku, mám trochu obavu jestli než to dopíšu, bude kam příspěvek vložit. Souhlasím s tebou.

Dominika Švehlová

Vloženo 2.4.2008 - 12:35
Téma jsem přesunula já.První polovina bylo konstatování, které bylo zcela bezobsažné. Mluvil jsi o tom, že nějaký zdejší nick psal něco na téma rolování do Jezdectví. Neuvedl jsi jméno toho člověka, ani číslo Jezdectví popřípadě stranu nebo dokonce citaci z časopisu, takže to prostě pro obyčejné čtenáře tvého "dotazu" je nevyhledatelné. Ve druhé polovině jsi prostě hrál s MiKKCem hru na japonské vědce, která je někdy zábavná, nicméně tomuto příspěvku opět nijak nepomohla. Jaké reakce jsi čekal?Hádky, které by se točily ohledně nositele onoho nicku? Nebo další záplavu nicneříkajících příspěvku o údajném japonském výzkumu?Pokud se měla diskuse odebírat nějakým přínosným směrem, měl být dotaz zadán jinak (například pan XY V Jezdectví čislo na str. číslo - nebo přímo citovat - mám tento názor na rollkur, já ho mám jiný a zajímá mě, zda vy se ztotožňujete s jeho názorem, mým nebo máte ještě jiný názor.... A podobně.Pokud to měla být aprílová legrace, pak jsem ji nepochopila a krom toho byla bohužel laděná poněkud osobně.Nejde o toho, kdo je nositelem onoho nicku, ani o to, co se v Jezdectví psalo - příspěvek byl smazán skutečně z výše uvedených důvodů. Nebo přesněji . byl přesunut do interního fóra. Pokud přijde Helči Görnerové vtipný, přínosný, nebo jinak užitečný, může ho klidně vrátit na diskusi o koních.O jiných věcech, které kritizuješ, mluvit nebudu, s některými souhlasím, s některými už tak moc ne. Bohužel s nimi neumím a nemůžu nic udělat :-(

Bohumil Kočovský

Vloženo 2.4.2008 - 12:40
Můžu tímto požádat o smazání mé registrace "troll" na EQCH, včetně smazání subjektů ? Díky za aspoň minimální ochotu, snad to žádnému vašemu kamarádovi příliš neublíží a nebude vadit. Díky.

Milan Krejsa

Vloženo 2.4.2008 - 12:44
Připojil bych se s žádostí o totéž - nick MiKKC. Díky.

Jana Syrová

Vloženo 2.4.2008 - 12:59
Nedá mi nic než souhlasit."prostor pro naše kamarády". Toto jste dokázali např. tím, že se zablokovala diskuze o MartěN. Marta, ač častá přispěvovatelka toho fóra s celku velmi kritickými a ostrými příspěvky, po vyplavaní na povrch určitých okolností, dělá mrtvého brouka. Neměla ani tu odvahu celou záležitost objasnit, což mě u ní velmi zklamalo :-(((Jinak k Artušovi: mám uložený jistý maily, který byly od Artuše nevyžádaný, kde píše o adminech z EQCH. Jsem zvyklá na ledascos, ale tohle bylo silný kafe i na mě. Když jsem se ho otázala, proč mi takové věci píše, že mě to nezajímá a zda se třeba nebojí, že to zveřejním, tak se zalekl a začal vydírat.Humus jednání!Mazání je určitě nutnost, ale nerozumím tomu, proč EQCH chrání lidi, kteří nejsou nic jiného než charakterová lůza. :-(((

Dominika Švehlová

Vloženo 2.4.2008 - 13:19
Jani, diskuse o MartěN je zablokována jen pomyslně, žádali jsme, aby lidé nerozjížděli hádky typu Rolinka stokrát jinak, a ti lidé nás poslechli a přestali do té diskuse dále psát. To je celé tajemství jejího "zablokování". To, zda Marta reagovala nebo ne, je její věc a to, zda mě to mrzí nebo ne, je zase věc moje a nepromítám to do zdejšího spravování diskusí. Jinak se nikde nejedná o žádné kamarádíčkování, důvod, proč jsem přesunula příspěvek Trolla, je skutečně ten, který zde uvádím a není nutné pod ním hledat žádné skryté smysly. Snažím se tady spravovat diskusi bez ohledu na to, s kým kamarádím a s kým ne. Je tak těžké pochopit, že mi nejde o to, KDO sem bude přispívat, ale JAK bude přispívat? Že se v první řadě podívám na obsah příspěvku a až pak na jejího autora? Bez ohledu na to, že s někým souhlasím více než s jiným a někdo mi je sympatičtější než jiný?

Dominika Švehlová

Vloženo 2.4.2008 - 13:20
Smazat ne, zablokovat by šly, nicméně si myslím, že na to zkusím nespěchat ;-)

Jana Syrová

Vloženo 2.4.2008 - 14:04
Já jsem jsem chtěla uporoznit na to, za koho dáváte ruku do ohně ... abyste se pak ošklivě nespálili.

Simona Fialová

Vloženo 2.4.2008 - 14:09
Souhlasím s tím, že mi spadla čelist až na stůl, když jsem četla Tvůj "názor" v Jezdectví...nevěřím tomu, že by byť jediný duchaplný člen diskuze pochyboval o tom, že to byla ironie. Samotnou by mě zajímalo, zda je to běžné, takto vytrhávat z kontextu a bez dovolení autora publikovat v nejčtenějším českém jezdeckém časopise....rewsp. ne běžné, ale otázka zní "to se smí??".Trolle škoda - snad aspoň mail nezrušíš :o)...přeju štěstí v military :o)))

... ...

Vloženo 2.4.2008 - 14:26
No, mě to trvalo trochu dýl než mi to došlo, jenže já měla bohatý rodiče (s vedením se u nás nešetřilo) a celkově jsem poněkud retardovanější. Taky by mě zajímalo, kdo "to" vytáhl?

Eva

Vloženo 2.4.2008 - 14:59
Co se týká používání částí příspěvků z diskuzí v Jezdectví,skutečně nechápu,proč někdo takovým způsobem s příspěvky zachází.To,že tím byl poškozen člověk,jehož "koňských" znalostí si nesmírně vážím,mě naštvalo,dost,byť si myslím,že on to přežije bez úhony,nicméně nějakou omluvu ze strany redakce by si asi zasloužil,že.To,že troll požádal o zrušení registrace ne EQCH,je pro mě na státní smutek.Jen pár lidí tu podává opravdu zasvěcené rady,on je jeden z nich.Equichannel se tím pro mne stává o poznání chudší.Ještě pár takových a není co číst.

Eva

Vloženo 2.4.2008 - 15:18
Ještě,pokud je zde možné,bych ráda vznesla dotaz na někoho z Jezdectví.Kam kráčí tento časopis?To,že bohužel není protiprávní zacházet s příspěvky z diskuze na EQCH podobným způsobem jsem si zjistila,ale jedno velké PROČ? Skoro mě napadá "Komu tím prospějete?" Stejně tak nechápu,jak vedle snad pěti stránek o alternativní léčbě,může být veden rozhovor s jedním z našich nejlepších veterinárních lékařů ve stylu "Copak jste měl dnes k obědu,pane doktore".Je ovšem fakt,že jsem dostala předplatné časopisu jako dárek od tchýně...

Vendulka Veselá

Vloženo 2.4.2008 - 15:31
Tak jsem to už psychicky nevydržela a Jezdectví jsem si šla koupit. No, popravdě čekala jsem to - už jsem měla základní info, ale tohle je vážně moc. Nechápu, jak si někdo může dovolit zveřejnit jako naprosto vážnou věc to, co někdo řekl v nadsázce a s humorem, poté co se zde 1 000x probírají průvlečky na remontách a rollkur a někdo se po 1 001 zeptá, místo aby si projel historii. Nebo možná se pletu a bylo účelem článku p. Sychry udělat z Trolla tyrana rolujícího hříbata v kobyle i jiné koně? Fakt mě to nadzvedlo, je to jeden z mála lidí co mi jezdecky a vůbec v oblasti zacházení s koňmi dává minimálně jednou týdně cenné rady a doufám, že budu mít dál tu možnost se od něj učit. Ne, skutečně koně neroluje, ani jinak nemučí, naopak by mohl být mužské části populace příkladem v tom, jak jemně umí chlap s koňmi jednat, když je ta jemnost potřeba. A vážím si ho i jako člověka, kamaráda co řekne pravdu a na nic si nehraje.A Simko ano, taktéž si myslím, že vytrhnout z kontextu pár vět a dát je do časopisu pro širokou veřejnost v tom smyslu, v jakém tam jsou, to zavání bulvární novinařinou typu Blesk a Šíp. Ono také kolik herců, politiků a ostatních bulvár žaluje, že?

Eva Pěkná

Vloženo 2.4.2008 - 19:04
jaja-přesunuté téma:nešel mi celý den pořádně net-tak až teď se mi chce něco říct...a já to řeknu.Bezobsažných/i pokud bylo,pod houbu nevidím/konstatování je tady tolik,že budou-li mazány všechny,bude EQ vypadat jak titulka slovenskej tlače z nedavné doby.Protože se nejdená o vědecká abstrakta ,exaktní citace lege artis zde nejsou pravidlem.Považuji se za obyčejného čtenáře-citaci si troufám dohledat,jméno dosadit."Někdy zábavná hra na japonské vědce" sice možná nepomohla příspěvku,ale pomáhá myslím značně sledovanosti a návštěvnosti EQ-a opakuji se-něco podobného jsem tu už jednou psala-argument to není,ale můj názor jo.A jdu se podívat,kolik tady najdu přesných citací...k tomuto okamžiku.JPP obvyklý zdroj.Troll myslím nechtěl hrotit-vše.Citovat myslím umí.A ještě citátek :lidu se nic nepovídí-a lid přesto ví/a buď Mňačko,nebo Loukotková v jednom z historických-přesnejší to nebude,máte přispěvatele,jaké máte.holt/

Eva Pěkná

Vloženo 2.4.2008 - 19:09
Zablokování-pokud bude provedena blokace niků troll a MiKKC-prosím o totéž u niku žofré.Ono to EQ bez jednoho nekoňáka taky přežije-a děkuji za dosavadní prostor./japonsky se usmívající a klanějící kolečko/.

Eva Pěkná

Vloženo 2.4.2008 - 19:50
Jaja-je snadné pochopit programové prohlášení,že Vám"nejde o to,.KDO sem bude přispívat,ale JAK bude přispívat...na obsah přísvěvku a až pak na/no,asi jste chtěla napsat"jeho"/autora".Z tohoto úhlu pohledu je NEMOŽNĚ pochopit,že mažete troll/nevím co,ale přemýšlím,co nejhoršího jsem od něj na EQ četla a to beru jako měřítko/ a ponecháváte Artušovu nabádavou /podle vzorz osudovou/ na troll,aby více četl a tak si doplnil nedostatečné znalosti o nemožnosti detoxikace organismu a minerálním rozvratu holených koní/ještě se smějící,ale představou budoucí podoby EQ úplně zpitomělé kolečko/.Jako jediný přijatelnáý důvod mě napadá,že jste ocenila vliv smíchu na tělesné i duševní zdraví čtenářské obce EQ-v tom případě za nesmazání děkuji-a úplně malinké plus:v době netu je v Měsíci knihy každý apel dobrý:-))).No,ono pokrok nezastavíme-pan Sobota měl taky humor...když nehráli V+W.Gagů a skečů je-a autor ani nemusí vědět...:-)

Eva Pěkná

Vloženo 2.4.2008 - 19:58
Patricie-klid.Ono jako vážnou věc může někdo zveřejnit humor a nadsázku,pokud ho nepochopí,kupř.Stran zacházení troll s koňmi a jeho rad zde-nejsem koňák,takže můj názor nemusí být směrodatný,ale souhlas.

GoForWand

Vloženo 2.4.2008 - 21:08
Jezdectví je na tom hodně špatně několik posledních let. Naprostá většina článků nemá bohužel trvalou hodnotu.Jen namátkou. Reklamní dvoustrany na módní jezdecké potřeby : podsedlové dečky, oblečení aj. vybavení. Jaká je informační hodnota? Naprosto nulová. Zabití dvoustrany a udělání služby určitým subjektům? Jistě.Nekritické reportáže z jezdeckých středisek? Opatrné a nadbíhající rozhovory s osobnostmi? Nesmyslné romantické povídky?Jediné čeho si tam vážím, jsou články od Záliše a rozbory koňských původů od pana Hošáka. Všechno je totiž jinak růžové. Všechno krásně šlape, všem koním se vede moc dobře, všem to super skákalo, velké fotografie, obrovské úlitby pubertálním holčičkám...Kde zůstala skutečná informační hodnota? A nebo to je způsobeno celkovým stavem novinařiny a médií u nás obecně? Posuzujme v kontextu...A zneužití Trollova výroku, ano spadla mi taktéž čelist, diskuzi jsem sledovala, a tohle je vyloženě velmi unfair.

Jarmila Březinová

Vloženo 2.4.2008 - 21:34
Pokud by do diskuzí nepřispívali Troll, MiKKC, Megera (nemusím vždy souhlasit, ale..), Karol (bohužel přispívá i tak málo) a někteří další (na druhé straně i Jaja), sníží se informační hodnota EQCH na úroveň šumu z Ifauny.Doufám, že se někdy nedotknutelní ADMINi zamyslí, co by mělo být posláním EQCH..

Radka Sherman

Vloženo 2.4.2008 - 21:39
Mohl by me prosim nekdo uvest do obrazu, oc se v Jezdectvi jednalo (...zneuziti vyroku ze zdejsi diskuze o rolovani, to jsem pochopila, ale prosila bych trochu upresnit...?...)Predem dekuju, Jezdectvi je pro me nedostupne.

Eva Pěkná

Vloženo 2.4.2008 - 21:40
Kaja-všech pět jmen.A Kaja taky.Amen.

Vendulka Veselá

Vloženo 2.4.2008 - 21:46
Žofré ano, já vím, rozčiluji se moc, ale já jsem tvor emotivní, vznětlivý, nastartovaný...přesto jsem počítala do 1Oti než jsem to psala. Jinak by to bylo horší.Ale mlčet jsem fakt nemohla...to by mi svědomí nedovolilo.

Eva Pěkná

Vloženo 2.4.2008 - 21:49
Počítala jsem do-no-uka uka,myslím...a stejně psala.Jinak jsem flegmoš,ofšem.:-)

simona Pivoňková

Vloženo 2.4.2008 - 21:58
tak po Dědu Plkačovi odchází další, kdož měli co říct? a další se smyslem pro humor ? a další ochotní být nezištnými kamarády ? Béřu sobě na rukáv k černé pásce za Děda i pásky za Trolla a Mikkca, uchyluji se do role čtenáře protože začínám mít pochybnosti krom o sobě i o mnohém jiném. Proč se mi vynuřují z paměti hesla jako "co dělají tvoje klky" nevím, možná podobnost s atmosférou čistě náhodná, ale mě působí maličko osypky. Jsem ráda, že existuje alternativa, kde sice nejde o archivační hodnotu, ale kde se lze zeptat, dostat odpověď, svěřit se, domluvit se, zasmát se a pobavit se, vyplakat se na rameni a nakonec i požádat o faktickou pomoc a že to funguje. MOc děkuji Equichannelu za to, že je a že mi umožnil poznat lidi, které bych bez něj nepoznala nebo by mi to trvalo déle - Karola, Trolla, Mikkca, DědaPlkače, Jáju, Helenu.G, Helu.S, Žofré, Evu.Hálovou, Simku, Elzu, JAro.K Rossemary, Šárka.Brno, Mismonka, S.B. Bože nemůžu tu vypsat všechny nicky je jich moc a věřím, že s většinou z nich se ještě uvidím na monitoru i ve skutečném životě, protože je mám ráda. Možná že je na cestě každého projektu křižovatka, tak přeji, ať se Equichannel vydá tou nejsprávnější cestou. Ať jsou koně zdraví a šťastní - mí, tví i jejich :-)

Dominika Švehlová

Vloženo 2.4.2008 - 22:26
Takže ještě jednou.Trolle, smazala jsem ti příspěvek, v němž jsi víceméně osočil Artuše z něčeho, co nespáchal. Stáhla jsem ho včas na to, aby se na toto téma rozjela diskuse bijící do všech stran a ano, nejvíce do ADMINŮ (těch nedotknutelných). Tvůj příspěvek pouze uhodil Artuše a neřekl vůbec nic o tom, proč ho uhodil. Nic o tom, co se vlastně mělo stát. Jinými slovy, nečekám od tebe díky za to, že jsem zabránila, aby vyšlo najevo, že jsi vedle jak ta jedle, protože Artuš nikam nic nepsal, což by ti jistě velmi jasně a zřetelně v následující diskusi vysvětlil. Tvůj omyl se dal přejít taktním mlčením.Nicméně jsem za to dostala facku já a místo toho, abys napočítal do deseti a napsal mi mail, nebo ještě lépe přímo do Jezdectví, protože já s tím nemám skutečně nic společného, zahájíš hon na ADMINI čarodějnice. A ti, kteří neví naprosto nic, co se děje, se přidávají.... fakt nechápu. Když už se tu mluví o kamarádíčkování, tak zrovna tebe, Trolle, jsem za "kamarádíčka" považovala, ale jak se tu už někdo vyjádřil, nelze dávat za někoho ruku do ohně. Mea culpa. Nechápu, když máš problém, proč ho nenapíšeš jasně? Proč neřekneš jiným, co se vlastně stalo? My ti myšlenky nečteme. Proč nenapíšeš příspěvek tak, aby se o něm skutečně dalo diskutovat a dohledat nějakého výsledku? Když mělo jít o žert, proč pak ale napadat někoho osobně?Nemám chuť nechávat se mlít rozvášněným davem, protože jakožto nedotknutelný ADMIN budu rozemílaná davem vždy - vždy budu pro rozběsněné strany "ta zlá, co nadržuje těm druhým". Děkuji svým "přátelům" za podporu. Vážně.

Markéta Peterková

Vloženo 2.4.2008 - 22:37
Hm. Ad1) Trolla nemám ráda, Jezdectví nekupuju, protože jeho obsah mi připomíná Elle (ve srovnání se ST.GEORG)Ad2) Tenhle příspěvek a reakce na něj mi připadá jako knoflíková válka malých klukůAd3) Ale (jezdectví jsem nečetla) - pokud někdo nepochopil ironii v diskusi, a publikuje to v časopise - měl by si nasypat popel na hlavu a VELMI HLASITĚ se omluvit. Říkám, nečetla jsem to, nevím, jestli je tam napsáno nick TROLL, nebo přímo jméno, (ale každopádně přes nick je možné snadno se dopátrat), je to hodně na pováženou.Ad4) Mohu-li apelovat na přispěvovatele - přestaňte reagovat jako 6tileté děti! Soudný člověk reaguje jinak.

Jarmila Březinová

Vloženo 2.4.2008 - 22:43
..NĚKDY nedotknutelným adminům.. prosím, tak přesně jsem to myslela.

Dominika Švehlová

Vloženo 2.4.2008 - 22:45
Není tam ani nick, ani jméno, nic. Nikdo, kdo nečetl v onu chvíli již zapadlou diskusi, neví, že to napsal Troll (a pravda přestože já ji četla, nespojila jsem si příspěvek otištěný v Jezdectví s Trollem - to až zpětně na základě této diskuse!). A hlavně - autorem článku, kde jsou výňatky z diskuse, není Artuš (tak jako není autorem žádného článku v posledním Jezdectví). Jinak do Jezdectví jsem psala mail s odkazem na tuto diskusi a prosbou, aby situaci vysvětlili oni, protože jsou nejkompetentnější ji vysvětlit.
1 2 3 4 ... 6