články ke zveřejnění

cony1

Vloženo 12.3.2009 - 12:18
Ráda bych se zeptala adminů :1. Jak dlouho dopředu mám posílat články ke zveřejnění?Poslala jsem jeden skoro před měsícem a stále není čas na jeho zveřejnění - pak mi nějak uniká smysl - první kolo akce o které článek informuje proběhne už příští víkend, lidé se takto o této akci nedozví - což je smysl celého článku - informovat předem, ne posléze.Vím, že toho máte hodně a nestíháte...nabízela jsem administrativní i tvůrčí externí spolupráci, výpomoc s čímkoli kolem webu apod...zatím se mi nikdo neozval.Již před rokem jsem se chtěla informovat, jak je to s přispíváním na tento web - že bych ráda připívala aktivně a často - co pro to mám udělat apod. - také dosud nevím.Tak budu ráda,když mi napíšete zde na diskuzi...díky

Dominika Švehlová

Vloženo 12.3.2009 - 13:26
Zrovna články na Equi jsou něco, co by se stíhat mělo a co se vyřizuje přednostně. O jaký článek se jednalo? KOukala jsem do došlé pošty a nemám tam od tebe nic... Píšeš na info@equichannel.cz?Není řečeno, jak dopředu je třeba články posílat - je dobré je třeba předem aspoň avízovat, abychom mohli orzvrhnout místo na titulce aspoň na celý týden dopředu- takže aïdeální by bylo tak 2 minimálně 1 týden dopředu, ale výjimčně se dá i méně (záleží na charakteru článku). Pak je otázka, o jaký článek se jedná. POkud je to oznámení o nějaké akci, která se bude konat, není zaručené, že to vyvěsíme- ale to bychom ti dali mailem vědět. Snahou je informovat lidi o akcích něčím výjimečných nebo přínosných, protože jinak k tomuto účelu slouží kalendář akcí. Takže je dobré nejdříve napsat email, o jakou kaci by se jednalo a domluvily bychom se, jeslti má smysl o tom psát na titulku článek. Většinou se pak na nějakou akci upozorňuje pár dní předem (obvykle ve čtvrtek se vyvěsí upozornění na víkendovou akci), takže i ve tvém případě by se to ještě dalo stihnout. Taky se třeba ale dá domluvit, že když někdo opakovaně, hezky, zajímavě a psolehlivě píše o nějaké akci, tak se to vyvěsí i přesto, že je to "obyč" akce :-) Opravdu obecná pravidla prostě nejsou, řešíme vše individuálně. Jakékoli tvůrčí spolupráci se nebráníme, naopak. Opět ale nic o tvé nabídce nevím (Helča si jo :-)) Helča se jistě ozve taky, zanedlouho se změní dost věcí a chceme uspořádat sešlost všech případných externích spolupracovníků, abychom si přímo vyříkali co a jak. Pokud napíšeš na uvedený email aspoň přibližně záběr článků, které jsi schopná psát, ukázku, jak píšeš:-) plus sehnat si k tomu i fotky, určitě se tebou budeme zabývat!

cony1

Vloženo 12.3.2009 - 13:36
Díky Jájo, já vše posílala na lachtan@equichannel...takže přepošlu na mail info...jo?Dva články už jste mi otiskli loni..tak snad se nějak domluvíme.

Helena Görnerová

Vloženo 12.3.2009 - 13:58
Zdravím, Lucko.Omlouvám se, že jsem se neozvala, ale jak už jsem tu milionkrát psala, máme ohromný přetlak pošty a momentálně i úkolů (možná jste v jiném vlákně postřehla, že děláme celý nový systém pro tento web). Dřív se těch 500 mailů denně dalo dohánět po nocích, teď jsou, bohužel, noci vyhrazené na předělání Equichannelu. (Resp. byly - právě dnes převzala tu nejhorší práci na novém systému konečně externí firma :o)Konkrétně vám jsem ale toto odepisovala před 10 dny. Psala jsem, že se k vám musím prokousat - jak vidíte, není to jednoduché a prostě to stíhat dřív nelze. Co se týče toho "článku", jde bohužel pouze o oznámení, že se budou konat závody. Víte, kolik jich denně dostáváme? Kdybychom vyvěšovali každé, bude titulní strana zahlcena - jak píše Jaja, to dělá kalendář akcí (a tam už jste, to jsem schvalovala osobně). Čili vám rovnou odpovím sem, když to řešíte tudy. Aby z toho byl článek ke zveřejnění, chtělo by to strohý výčet datumů a obtížností doplnit také nějakým textem. Proč jste zavedli tento seriál závodů, co si od toho slibujete, co má přinést jezdcům.. Proč to vlastně děláte, jakou máte vizi. Co třeba chystáte do budoucna. Jaká je vaše praxe s pořádáním podobných akcí. Na co se mohou účastníci těšit, co je zajímavého na pořadatelích a jejich jezdcích. Zda bude nějaký doprovodný program.. Zkrátka a dobře ani hezká fotka nezachrání text, který vlastně textem není. Nebojte se rozepsat a přesvědčit čtenáře, proč by k vám vůbec měl zvažovat jízdu. Závodů je v ČR fakt hodně. A průměrný čtenář webu udrží pozornost 2 vteřiny - když ho nezaujmete, ztratila jste ho. Myslíte, že ten text tak, jak jste ho poslala, má ambice na to zaujmout v prvních dvou vteřinách? ;o) Berte mě v dobrém a jen nad tím upřímně zapřemýšlejte.Srdečně zdravím a budu se tedy těšit na pořádný článek. Hela G.

cony1

Vloženo 12.3.2009 - 15:30
Jistě, váš nedostatek času chápu - to jsem taky napsala, v tom případě nechápu proč ztrácíte čas dohadováním se v diskuzích a vyjadřováním se k některým zcela nepodstatným tématům - nic ve zlém, Equichannel je výsledkem velmi dobré práce, ale některé příspěvky adminů v diskuzích myslím trochu snižují vaši profesionalitu!Ale to je vaše věc - jen postřeh čtenáře.K článku - chtěla jsem pouze informovat širokou jezdeckou veřejnost o akci, která myslím, není vůbec běžná - nejedná se o závody, kterých jak píšete máte plný kalendář, ale o šestikolový seriál dvou disciplínách + dvě finále.Ty, kterých se tato akce může týkat ( jezdce a příznivce jezdeckého sportu z okolí Beskyd a Severní Moravy ) myslím článek zaujme hned po přečtení nadpisu - protože se jich týká.a pouze o to mi šlo.Můžu samozřejmě článek přepsat, není zrovna tvůrčí, ale jen informativní - měla jsem za to, že to tak budete chtít...proč to děláme, co si od toho slibujeme a co to přinese jezdcům tam napsáno je. proto jsem se prostřednictví mailu ptala, zda jej mám napsat obsáhleji a rozsáhleji, ale to bylo skoro před měsícem, teď už na to není prostor, první závody jsou za pár dní...Takže to asi necháme tak, v kalendáři mi prosím ještě schvalte a přidejte skokový seriál a bude to, díky...

Helena Görnerová

Vloženo 12.3.2009 - 16:44
Lucie, chápu,. že jsem se vás dotkla, ale zkuste to brát tak, že místo sáhodlouhé odpovědi a navádění vás, jak napsat kvalitní text, jsem mohla také jen odepsat, že to neotiskneme. Jinak nejsem si vědoma, že bych zde nějak cíleně a v množství větším, než na rychlé "odfouknutí páry" utrácela čas na diskuzích za zábavou, můj čas je opravdu vzácný. BOHUŽEL mám povinnosti vydavatele, ale to je asi házení hrachu. A pokud podle toho soudíte mou profesionalitu, je to vaše právo, těžko s tím něco udělám."proč to děláme, co si od toho slibujeme a co to přinese jezdcům tam napsáno je."Odpovím citací z vašeho textu - není to prostě moc vypovídající:"Věříme, že tento projekt přispěje k rozvoji a oblíbenosti skokového a drezurního sportu na Severní Moravě a budeme se těšit na společně strávené chvíle."Vím, že vám šlo o to jen zaujmout, ale to není naše filozofie, dávat čtenářům jen anotace s odkazy jinam. A předpokládám, že respektujete, že jako vydavatel webu mám právo určovat úroveň otištěných materiálů. Doufám, že uvidíte v mých poznámkách i konstruktivní stránku věci a ne jen újmu na vaší cti ("podle sebe soudím tebe? :o). Zkrátka když chcete psát pro veřejnost, máte vždy dvě možnosti. "Přišel, viděl, zvítězil" nebo pořádný text. Já bych vás ráda svými znalostmi a zkušenostmi z praxe dovedla k té druhé, dokonalejší formě. Ale samozřejmě, ano, jak říkáte, může vám to být i jedno.Loučím se s pozdravem, handrkovat se skutečně nebudu a pokud dopíšete text na článek, ráda jej zveřejním klidně obratem. Fotky k němu jsou krásné (neuvedla jste ale autora fotek!), text máte šanci domazlit a vydat. Jinak se mějte pěkně a upřímně přeji hodně štěstí.PS: Akce jsem v kalendáři schvalovala dvě - jak jste je zadala, tak tam jsou. Je-li třeba něco opravit, pošlete na info@ URL těch akcí a požadované změny. Žádné neschválené akce v kalendáři nečekají.

cony1

Vloženo 12.3.2009 - 20:57
Ne, opravdu jste se mne nedotkla - nevidím důvod.Co se týče profesionality - mohu hodnotit a usuzovat pouze z toho, co čtu na Equi - a některé příspěvky adminů v diskuzi opravu nejsou příliš profesionální a veřte, není to jen můj názor - ale je to jen vaše věc, nic ve zlém, šlo jen o postřeh a dobře míněnou kritiku.Také se nehci handrkovat - ráda bych to tedy uzavřela - právě jsem vám poslala upravený článek, snad je v něm vše podstatné, pokud ano, budu čekat na jeho uveřejnění, pokud ne, stačí napsat - neotiskneme.K fotkám - děkuji, jsem ráda, že se líbí, autorů je hned několik, včetně mě, navíc jsem fotky upravovala, proto autory neuvádím - ani nechtějí být uveřejněni.

Helena Görnerová

Vloženo 24.3.2009 - 15:49
Tak, dlužím zde jednu odpověď - VIDA! Vida, že to JDE! ;o)Jen se trochu snažit a nebrat jako normální, že každý vám vidí přesně do hlavy a ví, co a jak a proč ;o))Udělala jste mi radost tím přepsáním, článek je opravdu o něčem jiném a jsem ráda, že jsme ho mohli zveřejnit. V nastoleném duchu klidně pokračujte ;o)Díky.

cony1

Vloženo 31.3.2009 - 15:16
Taky děkuji, doufám, že se líbí i ostatním.Ráda budu pokračovat a napíši nějaký článek, třeba z jiného soudku, moc mě to baví...takže třeba o nějaké proběhnuvší akci :o) nejen z Beskydského Poháru, nebo akcí, které sama pořádám - pokud souhlasíte.Díky za to uvěřejnění, vypadá to dobře a fotky jsou opravdu super :o)Přeji pěkný den a tak všechno, mějte se...PS: už jsem pochopila některé ty zmiňované příspěvky v diskuzích - zjistila jsem, že je opavdu někdy obtížné zachovat chladnou hlavu a neřešit, sama jsem to nedokázala, takže se tímto omlouvám a beru zpět :o)

Pavel Kaluža

Vloženo 5.4.2009 - 13:24