Citace v diskusích

fran

Vloženo 17.6.2009 - 14:23
Prosím o radu pro nedouky, jako jsem já. Jak citovat předchozí příspěvky? Zatím se mi podařilo buď odpovědět, nebo citovat, nikdy obojí. Děkuji.

Eliška Horáčková

Vloženo 17.6.2009 - 14:47
fran: Jak citovat předchozí příspěvky?
Kliknu na citovat a v okýnku pro odpověď se mi objeví "quote=fran" v hranaté závorce, pak text, který cituji a pak "/quote" v hranatých závorkách. Protože nechci citovat celý text předchozího příspěvku, prostě kousek textu smažu a mezi těma značkama "quote=fran" a "/quote" nechám pouze to, na co chci odpovědět. Pokud by někdo přispěl dlouhým textem a já bych chtěla odpovědět na jednotlivé části toho textu, můžu si značky v hranatých závorkách zkopírovat a tak citovat minulý příspěvek podruhé. Dokonce bych mohla veřejnost uvést v omyl a mezi značky napsat svůj vlastní text, takže by se zdálo, že jej napsal někdo jiný :-). Nebo bych do značek mohla napsat jinou přezdívku, takže bych vlastně vytvořila fiktivní citaci...jo, to by mohla být legrace :-D.

Helena Görnerová

Vloženo 17.6.2009 - 15:41
fran: Prosím o radu pro nedouky, jako jsem já. Jak citovat předchozí příspěvky? Zatím se mi podařilo buď odpovědět, nebo citovat, nikdy obojí. Děkuji.
Reakce na 1317457: Já bych prostě a jednoduše klikla nejdřív na CITOVAT, pak na ODPOVĚDĚT a uvidíte, že máte stále dole otevřené jen jedno okénko pro odpověď, ale v ní už se zobrazují dvě možnosti ;o) Dokonce si teď můžu kliknout na další ODPOVĚDĚT u úplně jiného příspěvku, což už tu mnozí objevili a odpovídat na dva najednou i s citací. Jako zde: Reakce na 1317457: Pozor, to nejde s citacemi, tu můžete samozřejmě naklikáním použít jen jednu. (Složitější způsob lze použít, ale bojím se, že jak začnu vysvětlovat, utečete mi :o)) Gini už pak popisuje přímo práci s citací.

fran

Vloženo 17.6.2009 - 17:12
Děkuji, vyzkouším.