Články

Všechny články, vydané na EQUICHANNELu, řazené podle data vydání.

 • Český rozhlas Vyhledávaným cílem procházek jsou koňské obory. Chovatelé koní ale neradi vidí, pokud jejich zvířata přikrmují, a to i chlebem. Ten totiž často není dostatečně usušený a zvířata z něho můžou mít koliku. V rozhovoru s redaktorem Jaroslavem Hořením to potvrzuje lesník a chovatel Karel Kolář.

  Autor: Jaroslav Hoření , Redakce ČRo Liberec Zdraví a veterinární péče Přečteno: 14x

 • Nutné čtení II... síla pozic

  25. 01. 2021 05:00 − Zveřejněn včera

  Grace Herbermann na vyjížďce Pokračujeme v „nutném čtení pro drezuristy“ - v tématu přerodu mladého nezkušeného koně v koně drezurního pomocí různých gymnastických pozic, díky nimž dosáhneme postupného uvolnění a shromáždění. V první části článku jsme si představili první dvě pozice používané při výcviku mladého koně. Dnes si rozebereme další čtyři. Jejich hlubší smysl a...

  Autor: The Horse Magazine Teorie ježdění Přečteno: 314x

 • Cattle penning – jeden na jednoho

  22. 01. 2021 06:00 − Zveřejněn před 4 dny

  Jakékoli agresivní chování k telatům je přísně trestáno. Kůň nesmí do telat v žádném případně kousat. Nedávno jsme si nastínili hlavní myšlenku rodea. Rodeo jako takové je vlastně souhrn několika disciplín zahrnujících (kromě rychlostních disciplín) práci s dobytkem. Dobytkářské rodeové disciplíny můžeme jednoduše rozdělit do dvou kategorií: ropingové neboli lasařské, kde je cílem chytit tele do lasa, a penningové, kde jde o oddělování telete od stáda.

  Autor: Iveta Šedivá Western & Rodeo Přečteno: 142x

 • První hříbě roku 2021 v NH Kladruby nad Labem Chvíli po půlnoci, 21. ledna 2021 v Kladrubech nad Labem poprvé spatřila svět starokladrubská klisnička Abanta-22. Stala se tak prvním hříbětem, které se v tomto roce narodilo v národním hřebčíně.

  Autor: Tisková informace Chov koní Přečteno: 103x

 • Osobní spory se vyhrotily. Žokej Myška se přesunul do Koles

  21. 01. 2021 16:00 − Zveřejněn před 5 dny

  iDNES.cz Zavedené sousloví valský žokej Jaroslav Myška už neplatí. Na konci roku opustil s rodinou a takřka všemi koňmi centrálu Ladislava Jezdinského ve Valech u Přelouče a zabydluje se o 17 kilometrů dál v Kolesách u rodiny Sůrových.

  Autor: Stanislava Králová Dostihy Přečteno: 241x

 • logo iSport Dostihový trenér Josef Váňa mladší proměnil šestitýdenní výlet za dostihy do Francie v obrovský úspěch. Na dlouhodobém mítinku na Azurovém pobřeží v Cagnes sur Mer vydělal přes 100 000 euro (asi 2,6 milionu korun). Jeho otec, slavný žokej a trenér Josef Váňa starší, mu přitom tvrdil: „Nevyděláš ani euro!“ A prohrál sázku.

  Autor: bda Dostihy Přečteno: 188x

 • Křížem krážem světem koní

  21. 01. 2021 06:00 − Zveřejněn před 5 dny

  Susan Oakes Rekord skoku v dámském sedle, připravenost jezdeckého stadionu pro OH Tokio, větší bezpečnost na mezinárodní všestrannosti nebo dostihy noční Káhirou, to je jen malý výsek života kvasu jezdeckého světa. A někde řeší stejné problémy jako my - třeba s krmiči.

  Autor: Michaela Burdová Ze zahraničí Přečteno: 462x

1 2 3 1352

Nejčtenější články

Equichannel na Facebooku

Děkujeme
našim
partnerům: