Na vysoké školy se nedostane, na Vydru ano?

1. 12. 2011 Helena Görnerová Autor fotek: Katka Lipinská, Diana Šilhánová
/data/imgs/00099773l.jpg
/data/imgs/00099773l.jpg

Aneb co platíte ze svých daní? Pokud projde čerstvý návrh členů poslaneckého zemědělského výboru, pak v příštím roce přispějete například i na páně Vydrovo-Mádrův Institut celostní péče o koně. Tedy na úpravu bosých kopyt metodou Strasser v jejich podání. Nevěříte? Věřte.

Jak včera uvedla řada zpravodajských serverů, zemědělský výbor totiž navrhl v rozpočtu ministerstva odebrat deset milionů korun z ostatních výdajů na státní politiku resortu a přerozdělit je hodnotnějším způsobem. Pět milionů korun má dostat Český svaz včelařů a druhých pět milionů by měla obdržet obecně prospěšná společnost Institut celostní péče o koně. Ano, právě "ta" společnost a ti lidé, o kterých jsme si již psali dříve a dříve (doporučujeme dočíst). Neuvěřitelně rychlý úspěch poměrně mladé společnosti proti všem existujícím, např. občanským a dětským iniciativám, si lze vysvětlit snad jedině nedávnou personální změnou na postu ministra zemědělství.

Sněmovní rozpočtový výbor včera tedy doporučil tyto přesuny peněz uvnitř státního rozpočtu a celý rozpočet v této podobě schválit.

Rozpočet projedná sněmovna ve druhém čtení příští týden, závěrečné schvalování se má uskutečnit v polovině prosince.

A co na to koňaři?

Ti se mohou vyjádřit třeba zde pod článkem nebo na našem Facebooku.

Třeba i vy budete mít pro zemědělský výbor nějaké to vhodné doporučení :-)
Buďte ale, prosíme, slušní a pište pouze korektní a konkrétní návrhy, prospěšné koním - děkujeme!

 

Podobné články

Regenerativní medicína v posledních 10 letech zaznamenala prudký rozvoj. V současné době existují spolehlivé důkazy, které podporují použití…

Snažíte se dostat léky do svého koně? Odborník na výživu radí, jak na to.