Koloidní stříbro

Protože jsem zjistila, že většina lidí netuší, co je koloidní stříbro, rozhodla jsem se, že „všechny potřebné“ seznámím s možností, jak lze případně také řešit některé zdravotní problémy své i zvířecí.

1. Co je to Koloidní stříbro

Koloidní stříbro je ryzí metalické stříbro suspenzované (rozložené a rozptýlené) v destilované vodě. Velikost částic je od 0,015 do 0,005 nm (nanometrů, mikronů). Velikost virů je od 15 nm do 150 nm, velikost bakterií je od 350 do 1000 nm. Koloidní stříbro může proto pronikat do jádra patogenů a ničit je.

Koloidní stříbro je asi 60 000krát menší než červená krvinka nebo veliká baktérie. Tento poměr odpovídá přibližně velikostnímu rozdílu mezi kočkou a Mount Everestem. V poměru k nejmenší baktérii je částečka koloidu stříbra ještě téměř 2 000krát menší.

2. Od historie po současnost

Stáři Řekové jedli a pili ze stříbra, zrovna tak jako i mnohé jiné kultury celého světa. Pionýři divokého západu dávali stříbrný dolar do nádoby s mlékem, když chtěli, aby zůstalo čerstvé. Zvláště důležitá je možnost využití koloidního stříbra jako neškodného konzervačního prostředku pro zásoby vody - tyto nádoby ale musí být zároveň chráněny před světlem a nesmí být z kovu. Americká NASA používá stříbro pro udrženi jakosti vody pro kosmonauty. Japonsko používá pro čištění vzduchu stříbrné rozprašovače. Většina leteckých společnosti, např. Britisch Airways, Lufthansa a Air France používá stříbrné filtry. Hit poslední doby je nové nepáchnoucí tričko s vlákny ze stříbra. Nová textilie, ve které nepáchne ani silně se potící člověk, je protkaná přidáním mikrovláken ryzího stříbra.

Řekové, Peršané i Římané v minulosti dokumentovali, jakou hodnotu má stříbro v léčení. Panovníci dávali přednost stříbrným nástrojům i nádobí před keramikou, aby zabránili znehodnocování potravin a současně posílili své zdraví konzumací stopového množství tohoto kovu.

3. Jak působí koloidní stříbro

Koloidní stříbro se v těle dostává krví do buněk, během několika dní pronikne do všech tkání a začíná působit. Následně je po několika dnech vylučováno z těla přirozenou cestou ven. Při léčbě koloidním stříbrem je taky důležité pít dostatek tekutin pro podporu vylučování, redukovat tuky a cukry, nenásilně procvičovat tělo.

Koloidní roztoky minerálů mají 98% vstřebatelnost oproti 40-60% vstřebatelnosti u tablet.

Koloidní stříbro je bezpečné, netoxické, zabíjí více než 650 patogenů, ničí houby a plísně, zabíjí parazity, pomáhá rozvoji buněk, neshromažďuje se, nedráždí sliznici, nevytváří závislost, neobsahuje volné radikály.

· Čistí vodu
· Působí protizánětlivě
· Dezinfikuje
· Je bioasimilační - proniká přímo do tkání
· Nedráždí oči
· Nereaguje s jinými léky
· Posiluje imunitu organismu
· Bezbarvé
· Bez zápachu

4. Věda a výzkum

Zdravotnictví by mohlo využít v boji proti nebezpečným choroboplodným zárodkům tento prastarý lidový prostředek, který ostatně lidem pomáhal proti infekcím již před příchodem antibiotik. Teď vědci, podnikatelé i někteří lékaři, kteří znají chemické schopnosti tohoto kovu, nabízejí stříbro jako dostupný, bezpečný a účinný prostředek proti takovým metlám, jako jsou infekční onemocnění způsobená salmonelou či stafylokokem.

"Je výrazně účinnější v boji proti bakteriím než většina antibiotik, která jsou v lékárnách dostupná, stříbrný roztok je užitečná zbraň proti téměř všem patogenům způsobujícím otravu potravinami," říká o stříbru ředitel floridské farmaceutické společnosti Natural-Immunogenics Corp., která na trh léčiv dodává stříbrný roztok pod názvem Sovereign Silver.

Podle některých pojednání zveřejněných na internetu roztok stříbra rychle vyřazuje specifický enzym, který umožňuje jednobuněčným patogenům metabolizování kyslíku, čímž vlastně nositele nemoci udusí.

Látky, rozpuštěné koloidálním způsobem, mají tak jemné částice, že se ve tkáních ani neusazují, ani neshromažďují, nýbrž neustále kmitají a jsou tudíž všem buňkám rychle a účinně k dispozici. “Poison Control Center" z “Environmental Protection Agency" klasifikoval koloidní stříbro jako netoxické.

Po nasazení koloidního stříbra jsou usmrceny všechny patogenní mikroorganismy, a to i ty, které už se proti antibiotikům staly imunní. Farmakolog Ron Barnes, R Ph z Los Angeles vysvětluje: "Kontaktem s koloidním stříbrem se usmrtí mnoho druhů mikrobů, virů a plísní. Jejich další mutace už pak není možná. A přitom koloidní stříbro nepoškozuje ani enzymy kožních buněk, ani zdravé, lidskému tělu potřebné bakterie."

5. Léčebné účinky koloidního stříbra

Působení stopového množství stříbra má ochrannou povahu a posiluje imunitní systém. Dle mnoha výzkumů je koloidní stříbro přírodní antibiotikum neškodné lidem, zvířatům ani rostlinám. V lékařství se masti a zábaly založené na tomto kovu používají jako standardní léčba na popáleniny.

Současná medicína stojí před velkou výzvou. Objevují se nové nemoci, mutují chřipkové viry, bují plísně, nádory, a nedávno také smrtící zápaly plic. Viry a bakterie samy mutují a stávají se odolnými proti lékům. Vůči těmto nebezpečím je naše dosavadní zbraň - antibiotika - čím dál tím častěji bezradná. Objevila se nutnost užívat přípravky nové generace, takové jako např. koloidní stříbro. Viry rozhodně nemohou mutovat do sříbru odolné formy... Částice a ionty metalického stříbra rozpuštěné v čisté vodě působí jinak než antibiotika. Jako "stříbrné střely" rychle vyhledávají bacily v organismu a ničí je. Současně se zvyšuje imunita organismu, dochází k přílivu energie a nových životních sil. Koloidní stříbro zlepšuje soustředění a zostřuje smysly. Proto je zvláště vhodné pro ty, kteří těžce pracují, jsou ohroženi infekcemi a současně jsou oslabeni všudypřítomným stresem.

Při nachlazení, chřipce, kašli
Nachlazení, chřipka, kašel a rýma se objevují často a v každé roční době. Stříbro ve své koloidní formě ničí nebezpečné viry a choroboplodné bakterie, díky tomu zlepšuje imunitu proti infekcím.

Při nadměrné tvorbě hlenu v organismu
Nepravidelný způsob stravování a častá nemocnost mohou způsobit nadměrnou tvorbu hlenu v organismu. Ukládá se v nosní dutině, na průduškách, v plících a dokonce i v žaludku. A právě hlen je ideálním místem pro rozvoj rozličných bacilů. Představuje velké ohrožení pro zdraví. Faktem zůstává, že odstranit tento hlen z organismu je velmi těžké. Proto je dobré vědět, že koloidní stříbro výborně očišťuje organismus od hlenu.

Při zažívacích problémech
Koloidní stříbro napomáhá trávení, neboť aktivuje trávící enzymy. Je také účinné při průjmech, protože ničí bakterie, které ho vyvolávají. Upravuje také žaludeční činnost a odstraňuje zánětlivé stavy.

Proti plísním
Plísně jsou v dnešní době velkým problémem. Choroboplodné houby, kvasinky a plísně nabourávají celý organismus. Zapříčiňují infekce vnitřních orgánů a vyvolávají kvasinkovou infekci (kandidózu), problémem jsou i kožní plísně. Plísně často způsobují zvětšení a bolestivost mízních uzlin. Vědci již před mnoha lety prokázali neobvyklou účinnost koloidního stříbra při problémech s choroboplodnými houbami. Není snadné je léčit, ale při užívání stříbra jsou hubeny velmi rychle.

Na rány
Koloidní stříbro usnadňuje rychlé hojení ran na těle. Můžeme ho aplikovat na popáleniny, omrzliny, proleženiny a jiná poškození kůže. Stříbro zabíjí bakterie, které způsobují mokvání ran. Rovněž povzbuzuje organismus a urychluje regeneraci poškozené tkáně.

Na nemoci zvířat
Psům se koloidní stříbro přidává do vody na pití, štěňatům, morčatům a králíkům vstřikujeme opatrně koloidní stříbro do tlamičky injekční stříkačkou (samozřejmě bez jehly). Kočkám se přidá do mléka, nebo do stravy, můžete jim poprášit kožíšek, ony se pak olížou. Preventivním používáním koloidního stříbra se jim zlepší zdravotní stav a poznáte to i na zdravější, hezčí srsti. Papouškům a jiným opeřencům dáváme koloidní stříbro taktéž do vody na pití, zbaví se tak i parazitů při čištění peří, navíc koloidní stříbro se může příznivě projevit i jako prevence proti ptačí chřipce u všech zvířat. Přidáním koloidního stříbra do akvárií se zlepší nejen kvalita vody, ale časem se projeví i na lepším zbarvení rybiček. Likvidací patogenů zabraňuje koloidní stříbro i nežádoucím pachům.

Rostliny
Koloidní stříbro lze úspěšně použít u rostlin, které jsou napadány parazity (napadané listy postříkat rozředěným koloidním stříbrem a též tyto rostliny rozředěným koloidním stříbrem zalévat). Přidáním do vody s řezanými květy prodlouží jejich svěžest.

Vylučování rtuti z těla
Rtuť, která je toxická, obsahují například amalgamové plomby. Najdeme ji i v kovových nádobách či rybách, jež byly zamořeny rtutí. Koloidní stříbro má schopnost rtuť neutralizovat a vylučovat z těla.

6. Aplikace, použití a užívání koloidního stříbra

K pročištění organismu je doporučeno projít 21denní kůru koloidním stříbrem.
Prvních 5 dnů je doporučeno pít 5 ml denně (1 lžička denně), dalších 5 dnů 10 ml denně (2 lžičky), následujících 5 dnů 15 ml (3 lžičky).
Kúru zakončíme užíváním 20 ml po 6 dnů.

Při silné infekci je možno brát vyšší dávky koloidního stříbra.

Koloidní stříbro se taky může aplikovat vstřikováním do nosu, kapáním do očí při zánětech a alergiích a potíráním, ev. stříkáním postižené kůže pořezáním, popálením, léčení bradavic, ekzémů, svědění, akné apod. Aplikace koloidního stříbra je bezbolestná.

Koloidní stříbro nastříkané na látku (nebo do podpaží) působí i proti pachům.

Koloidní stříbro se používá také pro úpravu a uchovávání pitné vody. Doporučuje se jedna čajová lžička na dva litry vody.

Koloidní stříbro je přírodní prvek, není toxické a nemá žádné vedlejší účinky při užívání jiných léčiv.

KONTRAINDIKACE:
Nikdy neužívat při přecitlivělosti na metalické stříbro.
Je pravda, že velké dávky koloidního stříbra (více jak 200 ml denně) užívané dlouhou dobu, mohou ve střevě poničit i zdravé bakterie. Je třeba pak do stravy zařadit jogurt, laktobakterie, anebo úbytek těchto zdravých bakterií kompenzovat jiným způsobem.

Příklady užití koloidního stříbra jako prostředku podporujícího léčbu u lidí:
· Chřipka
· Rýma
· Záněty mandlí - angíny
· Vředy
· Svědění análního otvoru
· Zánět slepého střeva
· Kapavka
· Úplavice
· Artritida
· Zánět pohrudnice
· Sepse
· Rakovina
· Revma
· Cholera
· Cukrovka
· Opar
· Vyrážka
· Infekce stafylokokem, streptokokem
· Žaludeční záněty
· Syfilis
· Střevní potíže
· Tuberkulóza
· AIDS
· Malárie
· Kvasinková nákaza
· Krevní paraziti
· Zánět mozkových blan
· Průjem
· Hypertrofie prostaty
· Černý kašel
· Zápal plic
· Břišní tyfus

Značnou měrou přispívá k růstu kostí a urychluje hojení kůže a poškození měkkých tkání.

Bakteriím je dnes existence ulehčována, protože i proti bezvýznamným nemocem je často stříleno těžkým kalibrem. Nabývající tvorba rezistentních kmenů baktérií je řízena jako časovaná puma přímou cestou k medicínské katastrofě. Je možné se právem obávat, že čarovné zbraně – antibiotika za několik let celosvětově selžou. Takto vypadá smysluplně, při ošetření a prevenci (například u nemocí z nachlazení) vyzkoušet nejprve koloidní stříbro. Bylo mnohokrát popsáno úspěšné potlačení zánětů a podpora rychlé léčby pomocí této substance.

Samozřejmě ani koloidní stříbro není zázračnou nebo čarovnou zbraní. Někteří autoři (Slawson a Thurman a Gerba 1989) popsali několik baktérií, které údajně byly proti koloidnímu stříbru rezistentní. K nim patří mimo jiné některé z enterobaktérií a klebsiella pneumoniae.

Zevní použití:

Aplikování koloidního stříbra na poranění, škrábance, kapáním do nosu nebo očí je zcela bezbolestné, neboť neničí buňky a tkáně. Používá se buď nanesením roztoku bezprostředně na kůži pomocí obkladů nebo pomocí rozprašovače v těchto případech:

· Popáleniny, spálení kůže při opalování
· Akné
· Svědění kůže
· Opar
· Kvasinková nákaza
· Obměna pokožky
· Infekce uší a nosu
· Akutní zánět spojivek
· Kožní plísně
· Spalničky
· Kožní záněty
· Otevřené rány a zranění
· Štípnutí hmyzem
· Lupénka
· Bradavice

POZOR! Nevystavujte místa omytá koloidním stříbrem přímému slunečnímu záření.

Dobré zkušenosti chovatelů

Léčivé účinky koloidního stříbra byly v praxi veterinářů nalezeny nejprve u parvoviru králíků a jiných onemocnění malých a velkých zvířat.

Koloidní stříbro může být zvířatům podáváno spolu s potravou nebo v nápoji. Dávkování se zde řídí velikostí zvířete. V závislosti ke zmenšující se hmotnosti je zapotřebí při dávkován zdrženlivost podobně jako u malých dětí.

Př.:
„U šesti hříbat jsem s úspěchem ošetřil po tří až čtyřdenním užívání koloidního stříbra průjem (E.colli). V jiném případě jsem koni po dobu šesti dní aplikoval injekčně 30 cc koloidního stříbra při diagnóze Protozoenmyelitis. Ačkoliv běžná terapie selhala, daří se dnes koni opět velmi dobře. Jednoho dne jsem byl nucen ošetřit kobylu se zánětem dělohy. Po speciální antibiotické léčbě byly ještě po jednom měsíci prokazatelní původci onemocnění (Pseudomonas aeruginosa). Teprve po další třídenní léčbě koloidním stříbrem nebyly již žádné další baktérie prokazatelné.“ (příspěvek veterináře k alternative Helath Products Inc., 1998).

Překlad podstatných částí je z knihy Dr. Josef Pies: Immun mit kolloidalem Silber, II. Auflage 2005, VAK Verlags GmbH, Kirchzarten bei Freiburg 1998

Podobné články

Snažíte se dostat léky do svého koně? Odborník na výživu radí, jak na to.

Fyzicky náročnou kariéru sportovních koní neodmyslitelně provázejí zranění, utrpěná ať už při tréninku, závodu, nebo nešťastnou nehodou na pastvině.…