Zlatá podkova na Galavečeru

11. 2. 2013 Jiří Křepelka

Humpolecký Galavečer všestrannosti a spřežení představí v sobotu 23. února nejen osobnosti obou disciplín v kategoriích koně, lidé a další subjekty sezóny 2012. Speciální pozornost bude totiž jako vždy věnována seriálu soutěží Zlatá podkova.

Osobností Zlaté podkovy (ZP) se stane Jaroslav Grodl - tedy ten, který je už dlouhá léta její nepostradatelnou součástí. Člen dozorčí rady pořádající obecně prospěšné společnosti Soutěže podkovy je mimo jiné trenérem, mezinárodním stavitelem tratí, rozhodčím, startérem a komentátorem závodů. Před 19 lety založil velice úspěšný Jezdecký klub GLOD Čejov, který bude letos pořádat jednu z kvalifikací ZP, a to v brněnském areálu Panská lícha.

Do společnosti slavných lidí ZP vstoupí JUDr. Ing. Jaroslav Staněk, CSc. (všestrannost) a Ing. Miloslav Šimáček (spřežení).

Zlatá podkova 2012První z jmenovaných, dr. Staněk, nejprve ZP osobně vyhrál v sedle Martena pro JZD Jílové (1982), daleko podstatnější jsou ovšem jeho organizátorské a ekonomické aktivity v letech 1992 a 1993, které seriálu prakticky „zachránily život". V současné době je Staněk především pedagogem více vysokých škol v oblasti práva a ekonomiky, ale nadále zůstává uznávaným mezinárodním technickým delegátem všestrannosti (už od roku 1996).

Ing. Šimáček a jeho rodinný chov koní Nebanice u Chebu, to je dlouhodobě zavedená značka ve světě spřežení. Pořadatel 20 ročníků mezinárodních závodů byl už letos oceněn křišťálovou trofejí České jezdecké federace za rozvoj vozatajského sportu v ČR.

Cenu za propagaci ZP převezme Josef Malinovský za to, jak dokázal „dostat" seriál do médií a především na sportovní kanál České televize: Tam se vůbec poprvé prezentovaly všestrannost i spřežení v rámci všech tří soutěžních dní. Malinovského společnosti Equinet patří zpravodajský portál JEZDCI.CZ a internetová televize EquiTV. Od loňského roku spolupracuje Malinovský s Českou jezdeckou federací, v níž má na starosti především tiskový servis z jejích vrcholných akcí.

Cenu za podporu ZP převezme v Humpolci společnost MEDIPO Agras z Havlíčkova Brodu, podnikající v zemědělském resortu s jasným sloganem „Vše pro brambory". V ročníku číslo 47 byla firma partnerem finálové Soutěže pony ve všestrannosti.

Podobné články

Martinu Slukovou Niederlovou jste ve společnosti jejích shagya arabů už v rámci doprovodných programů různých akcí a výstav určitě viděli. Proč dala…

Léto je v posledních letech teplotně nevypočitatelné a velká část tohoto období bývá nesnesitelná pro lidi i pro zvířata. Ale nejen horké počasí je…