Zimní kurzy pro nové majitele koní

Hřebčín HF ze Životic u Nového Jičína připravil také letos v zimním období kurzy pro majitele koní. Jejich účelem je předání základních teoretických informací a praktických doporučení zejména pro nové vlastníky koní, využívaných ve volném čase. Po zkušenostech z loňského roku ale dochází k určitým organizačním změnám.

Základní kurzy budou jednodenní.
Dopolední část je věnována teorii, odpolední pak péči o koně.
Nadstavbové části, také jednodenní, jsou zčásti i tématicky zaměřené. Více informací získají noví chovatelé koní o chov a využití poníků či zájemci o chov koní pro spřežení.

Hlavním cílem však zůstává problematika chovu a držení koní pro rekreační ježdění pod sedlem. V programu nadstavby bude mít proto prostor prezentace plemen koní vhodných pro volný čas.

Součástí praktické části je i předvedení plemenných hřebců a pořadatelé zajistí rovněž účast prodejných koní.
V teoretické části nadstavby kurzu bude vyhrazen prostor pro seznámení se s možností internetového vzdělávání v chovu koní.

Přednášky a praxe
Do přednáškové části patří informace o vhodnosti jednotlivých plemen koní, základní chovatelské zootechnické vědomosti, teorie péče o koně včetně veterinární části, povinnosti chovatele v legislativní oblasti a teorie základního výcviku koně.
Obsahem praktické části je krmení koní, úprava podestýlky, čištění koní, péče o kopyta, postrojování koní, vodění a předvádění koní, pohyb koní ve výběhu, práce na lonži, práce pod sedlem nebo v zápřahu.

Termíny a další informace

Základní kurzy budou dva - v sobotu 18. a neděli 19. února, nadstavba v sobotu 4. března.
Každý kurz začíná vždy v 9 hodin a končí v 17 hodin. Cena kurzu (500 Kč) je splatná při prezentaci a je v ní zahrnut i oběd.

Vedoucím seminářů a přednášejícím je Ing. Stanislav Hošák.
Dalšími přednášejícími a instruktory praktických ukázek budou Stanislav Hošák mladší, Jana Lošáková, Roman Klos, MVDr. Markéta Sedlinská, Ph.D. a MVDr. Ivo Šturm.

Přihlášky lze zasílat na adresu:
Ing. Stanislav Hošák, Lipová 629, 747 28 Štěpánkovice
s.hosak@tiscali.cz

Podobné články
Deník

Zanedbané a podvyživené psy, koně a další zvířata odvezli koncem letošního srpna z Křižovatky na Chebsku od jejich majitelky Lenky Spáčilové zástupci…

Idnes.cz

Pomůcky pro strojírenství, stavebnictví i automobilový průmysl dnes už celkem běžně vznikají za pomoci 3D tisku. Jakub Ševčík na 3D tiskárně vyrábí…