Z pohádky do pohádky aneb IV. Den koní s Dámami v sedle

13. 6. 2007 Karolína Fränkelová Autor fotek: Magda Straková (9-24), Eliška Vachková a Petra Pořická (1-8)

První květnovou sobotu uspořádalo sdružení Dámy v sedle již čtvrtý den koní v Líšnici u Milevska. Téměř tříhodinový program provedl diváky z pohádky do pohádky. Začátek programu byl naplánován na čtrnáctou hodinu a ačkoliv ještě v poledne pršelo, přivítalo kolbiště v Líšnici více než dvě stovky diváků...

foto 1
foto 1

První část programu zahajovala Hanka Soukalová na kladrubském kříženci Robiem z farmy Calvero, ve vystoupení Kocour v botách (foto1). Následovala drezurní ukázka starokladrubského plemenného hřebce 942 Sacramoso Montana VII, působícího v současnosti v ZH Písek, pod vedením Sonii Sghaierové jako bílé slečny Leontýnky z pohádky Ať žijí duchové (foto2) .

foto 2

foto 2

foto 3

foto 3

Noc na Karlštejně a vystoupení v gotickém duchu patřilo Karolíně Fränkelové a frískému hřebci Fabian van de Pluum (foto3). Sedlové ukázky vystřídala triga minihorse pana Sádla a einhorn zapřažený z poníků pana Svobody (foto4 a 5).

foto 4

foto 4

foto 5

foto 5

Hostem Dam v sedle byla tradičně taneční skupina Ambrosia, jejíž členky letos do svých tanců zapojily i značný počet diváků (foto6). Španělské tance vystřídala při své premiéře Ivana Nováková a valach Čiko s drezurně-skokovou ukázkou v kostýmu Čardášové princezny (foto7). Závěr první části patřil Sněhurce a sedmi trpaslíkům, v podání Marcely Hruškové na starokladrubském valachovi Sacramoso Rezeda XLIV - 21 z farmy Calvero a sedmi dětí na ponících z blízkého i vzdálenějšího okolí (foto 8 a 9)

foto 6

foto 6

foto 7

foto 7


foto 8

foto 8


foto 9

foto 9

V přestávce proběhl blok her pro děti pod vedením Jarmily Kutnarové. Pro každé děcko byla připravena malá upomínková cena a nutno říci, že zájem dětí byl opravdu veliký.

foto 10

foto 10

foto 11

foto 11

Druhou část programu zahájil šermířsko-divadelní spolek sv. Simeona s komentovanou ukázkou historického šermu. (foto10) Souboje udatných pánů vystřídal opět pan Svoboda, tentokrát se čtyřspřežím (foto11). Skokovým vstupem, s podtitulem Duhové víly, přivedly publikum do varu Jana Vedralová s klisnou Pohodou a Karolína Fränkelová s valachem Century nákelský (foto 12 a 13).

foto 12

foto 12

foto 13

foto 13

Skákání vystřídala Dívka na koštěti Saxana Alena Kašparová v sedle Fabiana van de Pluum (foto14). Následovalo společné vystoupení Lucie Krahulcové Hřebejkové na valachovi Artušovi společně se skupinou Ambrosia na motivy pohádky Co takhle svatba Princi? (foto15). Nejmenší vystupující v programu, pětiletá Kristýnka Mrzenová předvedla svou poničku Hvězdu ve skokové ukázce (foto 16). Šárce Němečkové patřilo předposlední číslo programu. Se svým arabským koněm Gaborem zavedla diváky do Pohádek tisíce a jedné noci.(foto 17)

foto 14

foto 14

foto 15

foto 15

foto 16

foto 16

foto 17

foto 17

foto 18

foto 18

Orientální vystoupení Ambrosií (foto 18 a 19) a defilé členek sdružení udělalo tečku za IV. Dnem koní v Líšnici (foto 20, 21, 22).

foto 19

foto 19

foto 20

foto 20

foto 21

foto 21

foto 22

foto 22

Večerní afterparty v hospůdce U Mě v Sepekově se protáhla do brzkých ranních hodin a již dnes se těšíme na jubilejní, pátý ročník Dne koní občanského sdružení Dámy v sedle.(foto 23, 24)

foto 23

foto 23

foto 24

foto 24

Na konec bych ráda poděkovala jménem sdružení partnerům akce, jimiž byli Jihočeský kraj, Městys Sepekov, Manufaktura, Ponyclub a Designportal, všem účinkujícím a celému organizačnímu týmu, v čele s Luckou Krahulcovou Hřebejkovou a Hankou Soukalovou. Dále Ivanovi Grůzovi za skvělé moderování a Richardovi Hřebejkovi za natočení videozáznamu a poskytnutí azylu v hospůdce U Mě.

Foto: Magda Straková (9-24), Eliška Vachková a Petra Pořická (1-8)

Podobné články
Michaela Pavlisová a její Franklin

Diamond Czech Pony a Jezdecká stáj U ryzáčka… Co je spojuje? A jak se člověk dostane od vrcholového sportu k chovu connemara pony? Cesta je to velmi…

BRNO, ZNOJMO – Policisté na jižní Moravě se zaměřují na kontroly zazimovaných rekreačních chat. Vzhledem k mnohdy špatně přístupnému terénu do akcí…