Využití biologických principů učení koní v praxi

24. 11. 2010 Věra Lantelme
/data/imgs/00059336l.jpg
/data/imgs/00059336l.jpg

Učení koní - již třetí z oblíbených celodenních přednášek ing. Jitky Bartošové, Ph.D., která se bude konat 4. prosince pod záštitou OS Svítání v Jablonci nad Nisou.

Žádný učený z nebe nespadl, za to z koně se padá velmi často, pokud nevím, jak na něj. Přitom dle dostupných vědeckých poznatků je princip ovládání koně snadný: nejdřív koni vštípím několik podmíněných spojení mezi základními pobídkami a kýženou reakcí na ně, a na tom pak už jen stavím mosty, přehrady a chrámy klasické drezury či obřího parkuru, jak je komu libo. Jednou naučenou podmíněnou reakci předvede kůň kdykoli a kdekoli.

Je to pravda...? Funguje kůň skutečně tak „jednoduše" jako koně pod kapotou? Jakou roli v učení a podání výkonu hraje motivace a momentální pozornost koně? Je vzdorující kůň zlý a záškodnický nebo zmatený a ve stresu? Kdy mám koně začít připravovat na jeho jezdeckou/pracovní kariéru?

Přijďte pobejt mezi fajn lidi a utužit/prohloubit si znalosti o základních biologických principech učení u koní. S novými videi, s novou literaturou, s novými poznatky z vědeckých lesů, vod a stájí.

Celodenní seminář se koná 4. prosince 2010 v Jablonci nad Nisou, detailní informace a přihlášku najdete pod článkem nebo v Kalendáři akcí na http://www.equichannel.cz/uceni-koni.

Podobné články

Hasiči přijeli v sobotu do obce Nosislav na Brněnsku. Kůň ležel uvnitř stáje na zemi a nemohl se několik hodin zvednout.

Michaela Pavlisová a její Franklin

Diamond Czech Pony a Jezdecká stáj U ryzáčka… Co je spojuje? A jak se člověk dostane od vrcholového sportu k chovu connemara pony? Cesta je to velmi…