Výprava na mistrovství světa v soutěžích dvojspřeží Lipice 2017

21. až 25. září 2017 si můžete udělat takovou malou koňsko-historickou poznávací dovolenou a spolu s Lenkou Gotthardovou se vydat do Slovinska, nejen do Lipice, kde se v těchto dnech bude konat MS dvojspřeží. Máme pro vás podrobnosti k zájezdu. S přihláškou neváhejte ;-)

V současné době jsou již k dispozici informace, které jsou důležité pro organizaci naší cesty do Lipice. Ač jsme tam jeli před dvěma lety, máme nyní na programu mistrovství světa ve dvojspřeží. A tak opět budeme moci povzbuzovat naše odvážné jezdce - ovšem až od soboty. Pátek věnujeme přírodním a kulturním krásám Slovinska a Itálie.

Slovinsko je skutečně nádherná země a tak si při cestě na MS nemůžeme nechat ujít světově proslulou jeskyni v Postojné (UNESCO). Může nás těšit, že celou trasu jeskynní prohlídky nebudeme muset jít pěšky, a že nás tam valnou částí cesty proveze speciální vláček. Po prohlídce se vydáme do Divače nedaleko Lipice. Tam se ubytujeme v pěkném hotelu, naobědváme se a potom budeme pokračovat do Itálie, abychom zhlédli nádherný romantický zámek v novogotickém slohu Miramare. Nechal ho postavit mladší bratr císaře Františka Josefa I. Ferdinand Maxmilián I., pozdější mexický císař. Zámek podobného tudorovského slohu je u nás v Novém Světlově u Uherského Hradiště. Po prohlídce zámku se ještě vydáme do krásných zahrad s úžasným výhledem na moře. V závěru dne bychom měli zvládnout procházku po nejvýznamnějším přístavním městě Rakouska-Uherska Terstu. Náš milý pan Karel Rožec se nabídl, že nám rád bude vyprávět o skvělé historii významného přístavu. Jinak nás bude po většinu času doprovázet dlouholetá a zkušená dřívější zaměstnankyně lipického hřebčína paní Jasná Božač, která pracovala v hřebčíně celý život a vždy s láskou a nadšením propagovala tento jedinečný hipologický skvost.

V sobotu po snídani pojedeme do Lipice na maraton. Důležité je, abyste si opět vzali s sebou české vlajky z Bredy a abychom mohli stejně jako tam intenzivně a nadšeně povzbuzovat naše koně a jezdce. Celý sobotní den strávíme na závodišti vedle hřebčína a součástí programu, zřejmě po maratonu, bude prohlídka slavného chovatelského centra. V pátek i v sobotu na nás bude čekat večeře v hotelu, v sobotu a v neděli budeme mít k dispozici balíčky s obědem, takže po celou dobu pobytu bude jídlo i občerstvení zabezpečeno.

Neděle bude patřit překážkové jízdě spřežení. Slavnostní vyhodnocení by mělo začít po 16. hodině, takže předpokládaný odjezd bude kolem 18. hodiny. Do Kladrub a do Pardubic bychom mohli přijet v pondělí ve velmi časných hodinách. Takže školu či práci bychom v pondělí ještě mohli dobře stihnout o:))).

Velmi se na vás všechny opět těším.

Lenka Gotthardová

Termín:
21. - 25. 9. 2017

Program:

21. 9. čtvrtek odjezd:

 • Pardubice od vlakového nádraží, 21.30
 • Kladruby nad Labem od pošty, 22.00

22. 9. pátek

 • návštěva jeskyně v Postojné, 9.00
 • oběd v Divače
 • návštěva zámku a parku Miramare
 • prohlídka Terstu
 • večeře v hotelu

23. 9. sobota

 • maraton v Lipici, 9.00
 • prohlídka hřebčína
 • balíček k obědu
 • večeře v hotelu


24. 9. neděle

 • překážková jízda v Lipici, 9.00
 • balíček k obědu a večeři

25. 9. pondělí

 • návrat z cesty, cca mezi 4. - 6. hodinou ranní
Cena exkurze:

2500,- Kč a 180,- euro.

V ceně je zahrnuto:

doprava dálkovým autobusem s milými pány řidiči, ubytování v pěkném hotelu (většinou dvoulůžkové pokoje, příplatek za jednolůžkový je 15,- euro), 2x snídaně v hotelu, 1x oběd v hotelu, 2x večeře v hotelu, 3x balíček, další drobné občerstvení, pojištění pro zahraniční cestu, vstupné - do jeskyně a na vláček, vstupné na zámek, vstupné na MS 2 a do hřebčína, průvodcovské služby.

Platba probíhá až v autobuse. A protože nevybírám žádné zálohy předem, velice vás prosím po přihlášení o vaši jistou účast, případně o sehnání náhradního účastníka.

Závazná přihláška do 1. 8. 2017, můžete využít zde přihlašovací formulář.

Podobné články

Narodila se v Mimoni, tedy v místě, kde stál známý hřebčín a kde se ještě nedávno pořádaly dostihy. Koně jí učarovali už v dětství, které trávila…

Přímý přenos udílení cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro z Nové scény Národního divadla v Praze vysílá stanice ČT Art dne 28.11…