Vydejte se V kůži vlka po stopách Čingischána!

28. 3. 2014 EQCH redakce

Australský dobrodruh Tim Cope putuje sám na koňském hřbetu mnoho měsíců z Mongolska přes Střední Asii až do Evropy. Překonává stepi, pouště i hory a jde stejnou cestou, jakou kdysi prošly bojovné hordy největšího dobyvatele všech dob, Čingischána... Seriál o putování ve stopách Čingischána patří mezi nejúspěšnější snímky Expediční kamery vůbec. Nyní máte možnost zhlédnout celou sérii najednou!

Během svého putování po euroasijské stepi Tim vydržel teplotní extrémy od vedra v pouštích Kazachstánu po teploty hluboko pod bodem mrazu v karpatském průsmyku - pouze se svými třemi koňmi, psím křížencem Tigonem a velkým širým nebem nad hlavou. I přes drsné podmínky, osamělost, obcházení vlků a nájezdy zlodějů se Tim setkal s vřelou pohostinností od těch, které potkal na cestě. Mnozí z nich žijí stále kočovným způsobem života, kdy jsou jim koně a velbloudi nezbytným pomocníkem pro přežití na 10 000kilometrové pouti. Takový je život kočovníka.

Ve vlčí kůži po stopách Čingischána

Seriál o putování ve stopách Čingischána patří mezi nejúspěšnější snímky Expediční kamery vůbec. V roce 2012 a 2013 na festivalu běžely první dva díly a pokaždé je diváci zvolili jako nejoblíbenější. Proto jsme se rozhodli připravit speciální promítání celé série. Můžete se těšit na celovečerní pásmo (4 x cca 45 minut) napínavého příběhu Tima Copea.

DATA A MÍSTA PROMÍTÁNÍ CELÉ SÉRIE V KŮŽI VLKA PO STOPÁCH ČINGISCHÁNA NAJDETE ZDE.

 

Ve vlčí kůži po stopách ČingischánaFilm byl oceněn na řadě zahraničních festivalů.

  • Režie: Tim Cope, Austrálie, délka: 4 x cca 45 minut, 2010
  • Ocenění: MHFF - Nejlepší cestopisný film, Expediční kamera 2012 a 2013: Divácky nejúspěšnější film
  • Film také najdete a můžete ohodnotit na www.CSFD.cz.
  • Trailer k filmu je i na YouTube.
Podobné články

Přímý přenos udílení cen Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro z Nové scény Národního divadla v Praze vysílá stanice ČT Art dne 28.11…

Nová rezervace divokých koní vznikla u obce Krásná, v lokalitě Štítary, nedaleko Aše. Tři klisny divokých koní do těchto míst odjely z milovické…